Kelionės į Australiją

Ko tikėtis šalyje

Tolimoji Australija – tai ne tik kengūros ir dykumos! Australija – tai Marsą primenančios dykumos ir žemyną juosiančios kvapą gniaužiančios pakrantės su balčiausiais paplūdimiais, didžiausiais rifais bei išskirtinių nacionalinių parkų stebuklais! Australija (angl. Australia)

Australija, pagal dydį šeštoji šalis pasaulyje, užima visą Australijos žemyną drauge su jį supančiomis salomis. Šalies istorija siekia labai senus laikus – pirmieji gyventojai čia pasirodė net prieš 42–48 tūkstančius metų!
Iš europiečių Australijos žemyną pirmasis atrado portugalų tyrinėtojas 1522 metais, bet intensyvesni tyrinėjimai čia prasidėjo tik XVII amžiuje, mat pirmieji tyrinėtojai laikėsi pozicijos, jog ši vietovė nėra tinkama gyventi. Didelė dalis žemyno (vakaruose ir centrinėje dalyje) iki šiol yra negyvenama dėl didelio sausringumo – čia driekiasi dykumos ir pusdykumės.

Šiandien Australija yra tolima ir labai patraukli šalis, masinanti išskirtine gamta, fauna bei flora. Net 80 proc. šiame žemyne įsikūrusių gyvūnų bei augančių augalų nerasite jokiame kitame kontinente. Galėtume išskirti sterblinius gyvūnus, voveres skraiduoles, Emu, eukaliptus ir kt. Australija turi kone 37 tūkstančius kilometrų siekiančią pakrantę. Būtina paminėti šiaurės rytų krantus – čia driekiasi didžiausias visame pasaulyje koralinis rifas, pavadintas Didžiuoju barjeriniu rifu.
Kelionė į Australiją daugeliui yra svajonės išsipildymas. Ar pasiruošę įgyvendinti savąją?
 

Ką aplankyti Australijoje?

Būdama viena unikaliausių šalių Australija turi kuo nustebinti ir sužavėti. Tad ką aplankyti viešint šiame žemyne?
Didysis barjerinis rifas neabejotinai turi atsidurti jūsų „Ką aplankyti Australijoje?“ sąraše. Didžiausias pasaulyje koralinis rifas driekiasi net apie du tūkstančius kilometrų. Šį rifą sudaro kontinentinės, koralinės ir smėlio salos. Tikriausiai nė nereikia sakyti, kad šis rifas ypač masina nardymo entuziastus, norinčius  nerti į vandens gelmes, į kvapą gniaužiantį povandeninį pasaulį ir savo akimis išvysti kelis šimtus koralų rūšių, apie pusantro tūkstančio rūšių žuvų ir net apie keturis tūkstančius rūšių moliuskų. Negana to, čia galėsite akis į akį susidurti su rykliais. Nenusigąskite, jie neprimena tų, kuriuos matote filmuose. Čia gyvena nedidukai ir draugiški rykliai.

Galite aplankyti ir Ajerso uolą –didžiausią pasaulyje vientisą uolos luitą, susidariusį iš smiltainio. Nors smiltainis įprastai yra pilkšvo atspalvio, šioji uola pasižymi ryškia raudona spalva. Nors nenusiteikite, kad išvysite ją būtent tokią – uola ypatinga, nes turi polinkį spalvą šiek tiek keisti. Visai netoli šio objekto įsikūręs ir dar vienas dėmesio vertas – Olgas kalnas, kurį sudaro net 36 kupolai, supami slėnių ir skardžių.
Jei viešėsite šiaurinėje Australijos dalyje, aplankykite Arnhemo žemes. Tai milžiniška eukaliptų miškų dengiama teritorija, kurioje ypač plati gyvūnijos įvairovė. Maža to, čia įsikūrę vietiniai aborigenai, dar ir šiandien puoselėjantys senąsias savo tradicijas ir autentišką gyvenimo būdą. Kelionė čia – unikali proga iš arti pamatyti aborigenų gyvenimo būdo ypatumus, susipažinti su jų papročiais, medicina ir net paragauti jų tradicinio maisto.
Besilankantiems šiaurinėje Australijos dalyje verta aplankyti Kakadu nacionaliniame parke esantį Džim Džim krioklį, sukuriantį įspūdingą vaizdą – nuo rausvų uolų iš 200 metrų aukščio krintantis vanduo, kurio fone – milžiniškas raižytas šlaitas. Krintančio vandens srovė didžiule jėga atsimuša į šlaito apačioje plytinčią žemumą. Visas Kakadu nacionalinis parkas yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.
Šalies šiaurėje driekiasi dar vienas nacionalinis parkas – Vatarkos. Jame labiausiai turistus vilioja Karališkasis Kanjonas, kurio uolos, siekiančios 300 metrų aukštį, yra iš smiltainio.

Besisvečiuojantiems Australijos vakaruose verta išvysti gamtos suformuotą uolą, dėl savo formos gavusią Bangos uolos pavadinimą. Uola primena sustingusią milžinišką bangą, kurios aukštis siekia net 15 metrų.
Jei keliausite po pietinę Australiją, aplankykite Port Campbell nacionalinį parką ir apžiūrėkite Londono arką, netoli jos – erozijos suformuotos uolos, gavusios „Dvylikos apaštalų“ pavadinimą.

Galybės kanjonų išraižytuose Žydruosiuose kalnuose stūkso erozijos suformuotos uolos, pavadintos Trimis seserimis. Čia virš slėnio pakibusias uolas gaubia legenda, bylojanti apie tris seseris, pamilusias jaunikaičius iš kitos genties. Meilė buvo pasmerkta, kadangi jai prieštaravo itin griežti papročiai. Genties vadas, kilus tarpusavio karui tarp genčių, seseris, siekdamas jas apsaugoti, pavertė uolomis. Deja, pačiam žuvus kare niekas kitas seserų „atverti“ žmonėmis negalėjo.
Jei domitės vynininkyste ir jos tradicijomis, Australijoje užsukite į Hunter Valley regioną, vieną seniausių, kuriame puoselėjamos šio amato tradicijos. Regioną gana greitai pasieksite, jei viešėsite Sidnėjuje – nuo čia tik pora valandų kelio.
Idiliškam poilsiui paplūdimyje – Hyams paplūdimys pietinėje šalies dalyje, į Gineso rekordų knygą įrašytas kaip balčiausias paplūdimys pasaulyje. Jei keliausite čia, pasirūpinkite akiniais nuo saulės, nes sniego baltumas kaip reikiant akina.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba Australijoje – anglų.
  • Nacionalinė valiuta – Australijos doleris (AUD). 1 euras atitinka 1,48 AUD (skaičiai šiek tiek gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu metu galiojančio valiutų kurso).
  • Australijoje vyrauja keturi metų laikai: vasara (gruodis–vasaris), ruduo (kovas–gegužė), žiema (birželis–rugpjūtis) ir pavasaris (rugsėjis–lapkritis).
  • Australijoje šilčiausia sausio mėnesį – daugelyje vietų temperatūra retai kada nukrinta žemiau 20 laipsnių. Liepos mėnesį, kuris yra šalčiausias, vidutinė temperatūra vyrauja apie 10 laipsnių. Australijoje dažnos didžiulės sausros. O šiaurinėje šalies dalyje neretas svečias – gausūs lietūs.