Maršrutas po Provansą dviračiu 8 dienos

Nėra vertinimo
0 Komentarai
Kelionės pradžia
Lietuva
Aplankomos vietos
+1
Kelionės pabaiga
Lietuva

Maršrutas pradedamas ir baigiamas Avinjono mieste. 

Provansas – tai daugiau nei Prancūzijos regionas, esantis šalies pietuose. Tai – gyvenimo būdas ir stilius. Tai – kvapų ir spalvų kupini levandų, aguonų, rozmarinų laukai. Tai – apsnūdę miestukai, vasarą skęstantys gėlėse. Tai – vienas gražiausių Prancūzijos regionų, kuris vilioja romantikus, gero maisto ir istorijos gerbėjus.

Būtent šiame regione dailininkas Van Gogas nutapė gražiausius savo paveikslus, o Saint Remy vienuolyno ligoninėje praleido paskutines savo gyvenimo valandas stebėdamas saulėgrąžų laukus. Iš pirmo žvilgsnio ramus, apsimiegojęs ir pustuštis miestelis saugo daug istorijų. Viena jų susijusi su pranašystėmis išgarsėjusiu Nostradamu, kuris gimė būtent šiame mieste.

Avinjone vyksta prestižiniai kasmetiniai teatrų festivaliai, o 14 a. čia vyko svarbiausi katalikų pasaulio sprendimai, mat čia buvo įrengta popiežių rezidencija,  perkelta iš Romos. Rezidencija buvo paversti masyvia tvirtove, mat tuo metu bažnyčiai grėsė visokie neramumai ir karai. Šie rūmai laikomi didžiausiais gotikiniais rūmais Europoje – bendras jų plotas yra 15 tūkst. kv.m, t.y. prilygtų 4 vidutinio dydžio gotikinėms katedroms. Rūmuose galima aplankyti didingas menes, freskomis išpuoštus popiežių apartamentus, koplyčias bei pagalbines patalpas. Popiežių rūmuose šiandien rengiamas kasmetinis teatro, baleto ir klasikinės muzikos festivalis.

Akmeninis Les Baux miestelis - tvirtovė, įsikūręs ant 245 m aukščio skardžio į pietus nuo Avinjono, yra vienas geriausių gynybinio tipo Provanso gyvenvietės pavyzdžių. 10 amžiuje statyta citadelė, besiraizgančios siaurutėlės gatvelės ir miestelį supantys vynuogynai bei alyvmedžių giraitės – tai bene svarbiausi tūkstančius turistų pritraukiančio unikalaus miestuko traukos objektai.

Verta paminėti Prancūzijos antikvariato sostinę Isle Sur la Sourgue. Sourgue upė, galima sakyti, savo vandenis plukdo pro, per, po ir aplink Isle sur la Sourgue miestelį, mat šis įsitaisęs ties penkiomis upės atšakomis. Visą miestelį išraizgę kanalai, o jų krantus jungia tilteliai su puošniais bei vandens malūnų ratais. Ketvirtadienio ir sekmadienio rytais miestelyje vyksta turgus, į kurį suvažiuoja antikvaro rinkėjai iš visos Prancūzijos. 

Nimas – vienas įdomiausių Provanso miestų tiems, kurie yra prisiekę istorijos ir archeologijos gerbėjai. Mat šiame romėnų įkurtame mieste išlikęs ne tik įspūdingas romėnų amfiteatras, kadaise talpindavęs apie 20 tūkst. reginių ištroškusių žiūrovų, bet ir kiti karingųjų užkariautojų laikotarpio statiniai. Jei šių įdomybių nepakanka, aplankykite netoli Nimo esantį Pont du Gard romėnų akveduką ar netoliese esantį Arlio miestą, kuriame taip pat apstu romėnų griuvėsių.

Kelionės programa ir aprašymas

Maršrutas

Priklausomai nuo to, kada atvyksite į Avinjoną, kelionę planuosime sekančiai (čia tik maža dalis nurodytų vietų):

 • Avinjonas
 • Romėnų akvedukas
 • Arles
 • Nimes
 • Saint Remy
 • Gordes

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Maršruto sudarymas

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Nakvynė
 • Dviračių nuoma
 • Pervežimo paslaugos
 • Transporto bilietai

 

Būk pirmas pakomentavęs šią kelionę

Visos išvykimo datos ir kainos

Išvykimo datos pagal mėnesius
Šeštadienis
2021.03.13
Šeštadienis
2021.03.20
100.00€