Kelionės į Albaniją

Ko tikėtis šalyje

Įsispraudusi tarp dviejų jūrų Albanija pavergia autentiškumu ir pasakiškais kurortais

Pietrytinėje Europos dalyje plytinti Albanijos valstybė turi kelias kaimynes, su kuriomis ribojasi sausumos sienomis, taip pat šalies krantus skalauja Adrijos bei Jonijos jūros. Bene labiausiai ši šalis nustebins kontrastais: kalnų ir jūros tandemas, prabangos ir paprastumo samplaika.

Kalnuotoje Albanijoje, be įstabių ir kontrastingų reljefų, keliautojų laukia pasakiško grožio paplūdimiai, skalaujami Jonijos jūros bangų. Bet nereikėtų daryti skubotų išvadų, jog Albaniją pamils tik kalnų ir pasyvaus poilsio paplūdimyje gerbėjai. Toli gražu! Ši šalis it magnetas traukia visus, kurie neabejingi istorijai – Osmanų laikus menantys miestai bei galybė kitų istorinių vietų sužavi ir pavergia. O kur dar vietinių kaimeliai, alsuojantys autentika, senosiomis tradicijomis ir tobulai reprezentuojantys tai, kad išsaugota ir puoselėjama.

Kelionė į Albaniją dovanos solidų įspūdžių ir patirčių bagažą. Čia mėgaukitės nepaprastai gražia gamta, istorinių vietų paslaptingumu, grožėkitės pilimis bei tvirtovėmis, lankykite muziejus, senąsias bažnyčias ir paragaukite unikalių albanų virtuvės šedevrų!

 

Ką aplankyti Albanijoje?

Albanijoje Jūsų laukia muziejai, tvirtovės, istorinės vietovės, autentiški miesteliai ir, žinoma, neapsakomo grožio paplūdimiai kokybiškam poilsiui.

Saranda – garsiausias ir populiariausias kurortas šalyje. Neabejokite, užsuksite į Sarandą – pamilsite visą Albaniją. Pietinėje šalies dalyje prie Jonijos jūros prisišliejęs kurortas yra priešais Korfu salą. Šiame įstabiame paplūdimyje gausu užkandinių, kavinių, barų, parduotuvių, platus pramogų spektras. Vyrauja žvyro paplūdimiai.

Himare – dar vienas įstabus kurortas, įsitaisęs kalnų glėbyje. Čia patiks tiems, kam prioritetas – smėlio paplūdimiai. Švelnus smėlis, skaidrus jūros vanduo, platus vandens pramogų pasirinkimas yra šio kurorto vizitinė kortelė. Jei svečiuositės Himare kurorte, nepraleiskite progos aplankyti netoli esančios Osmanų tvirtovės, kurios sunku nepastebėti – stūkso aukštai ant kalvos. Ramybe alsuojantis kurortas bus idealus pasirinkimas tiems, kas prioritetą teikia ramiam poilsiui, pavyzdžiui, šeimos su vaikais.

Ramiam poilsiu idealiai tiks ir Ksamil kurortas – žavingas, jaukus, įsikūręs netoli sienos su Graikija. Nors kurortas nedidelis, bet turizmo infrastruktūra išvystyta pavydėtinai, čia Jūsų laukia švelnaus smėlio paplūdimiai, jaukūs vakarai kavinukėse, dangaus mėlio jūros vanduo, įstabi atmosfera ir be galo draugiški vietiniai gyventojai.

Dhermi – itin švaraus smėlio kurortas, kai kur paįvairintas akmenuotais ruožais. Čia labai gerai išvystytas apgyvendinimo sektorius, laukia prabangūs apartamentai viešbučiuose, šiame kurorte galėsite išmėginti platų vandens ir ne tik pramogų spektrą.

Svečiuodamiesi Albanijoje aplankykite šios šalies ir Makedonijos teritorijoje telkšantį Ohrido ežerą, giliausią Balkanuose. Pats ežeras ir jo pakrantės yra įtrauktos į UNESCO paveldo sąrašą.

Albanijos sostinė Tirana – miestas, kuriam verta skirti bent pusdienį, viešint šioje šalyje. Čia turėsite progą užsukti į muziejus, katedrą, pasižvalgyti po aikštes, skirkite laiko ir botanikos sodui, zoologijos sodui ir kt.

Beratis – vienas lankomiausių miestų Albanijoje, į kurį masina reikšmingas Osmanų imperijos architektūrinis palikimas. Į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktas miestas yra be galo gražus, unikalus ir pelnytai turintis miesto-muziejaus statusą. Lankytinų objektų gausa masina tuos, kurie keliauja pažintiniais tikslais.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba – albanų.
  • Nacionalinė valiuta – Albanijos lekas (ALL). 1 ALL yra apie 0,01 Eur. Valiutos keitimas tikrai netaps problema – šalyje nemažai bankų ir valiutos keityklų, o populiariausias valiutas – eurus ir dolerius – galima išsikeisti net gatvėje.
  • Albanijoje vyraujantis klimatas gana skirtingas, nepaisant to, kad šalis nėra didelė. Pakrantės žemumoms būdingas Viduržemio jūros pakrančių klimatas, o aukštumose vyrauja žemyninis klimatas. Vasarą termometro stulpeliai vidutiniškai pasiekia apie 24 laipsnius šilumos, gali būti tvanku, o žiemos taip pat nėra šaltos – vyrauja apie 7 laipsnių temperatūra, klimatui būdingas švelnumas. Palankiausias metas kelionei į Albanija – balandis–birželis ir rugsėjis–spalis. Šiuo metu džiugins maloni šiluma, bet nebus per karšta ar šalta.

Jei Albanijos keliuose esate naujokai, nuomotis automobilio ir vairuoti patiems nerekomenduojame. Eismas gatvėse tikrai chaotiškas. Jei norite keliauti, puikiu pasirinkimu bus viešasis transportas – autobusai, mikroautobusai. Jei norite komforto, rinkitės taksi paslaugas.