Kelionės į Botsvaną

Ko tikėtis šalyje

Laukine gamta, deimantais ir horizonte pranykstančia dykuma masinanti Botsvana! Botsvana (angl. Botswana)

Botsvana, kurios oficialus pavadinimas yra Botsvanos Respublika, įsikūrusi pietinėje Afrikos dalyje. Didžioji šalies dalis yra „užgrobta“ Kalahario dykumos, šiaurinėje dalyje – nemaži pelkynai. Pagrindinės ūkio šakos Botsvanoje yra galvijų auginimas, jautienos eksportavimas ir žemdirbystė. Bet žemdirbystei tinkama maža dalis šalies plotų, nes čia juntama vandens stoka, nėra drėkinimo sistemų. Be minėtų žemės ūkio šakų, Botsvanos ekonomikai bene didžiausią reikšmę turi kasyba – čia plyti mangano, nedideli aukso, dideli deimantų, nikelio, anglies, vario, platinos ir kt. telkiniai. Kalbant apie Botsvaną reikėtų paminėti faktą, kad, nepaisant to, jog pragyvenimo lygis čia nežemas, palyginti su Pietų Afrikos šalimis, visgi nedarbingumas yra labai opi problema.

Kelionė į Botsvaną – tai kelionė į tolimą Afrikos šalį, kurioje pastaraisiais metais daug dėmesio skiriama turizmo plėtrai ir kuri garsėja laukine gamta, deimantais ir daugybe egzotiškų gyvūnų.

Ką aplankyti Botsvanoje?

Bene labiausiai Botsvana vilioja tuos, kurie neabejingi laukinei gamtai ir turtingai bei egzotiškai jos gyvūnijai. Svečiuodamiesi Botsvanoje aplankykite Čiobės nacionalinį parką, kuriame gyvena didžiausias laukinių gyvūnų skaičius, palyginti su visa Afrika. Parko teritorija driekiasi didžiuliame plote ir užima net vienuolika tūkstančių kvadratinių kilometrų. Viena esminių priežasčių, kodėl Čiobės nacionalinis parkas toks patrauklus gausiai gyvūnijai, yra itin vandeningos ir sraunios parko teritorija tekančios upės. Šis nacionalinis parkas garsus didžiule dramblių populiacija, tad daugelis turistų susivilioja išskirtiniu potyriu – Čiobės safariu, kurio metu savo akimis iš arti galima pamatyti milžiniškas dramblių kaimenes. Be dramblių, smalsuolius į Čiobės parką atvilioja ir metinė zebrų migracija, gausybė antilopių, žirafų ir kt.

Botsvanoje taip pat keliaukite į Makgadikgadžio ir Nksai įdubų nacionalinį parką, kur rasite didžiausius visoje šalyje druskų įdubas. Kadaise čia tyvuliavo didžiulis ežeras, o jam išdžiūvus plotą padengė storas druskos sluoksnis.

Botsvanoje būtinai aplankykite Mauną – tai gyvenvietė, dažnai pavadinama vartais į Okavango deltą, didžiausią žemyno deltą visame pasaulyje.

Viešėdami Botsvanoje būtinai leiskitės į Kalahario dykumą! Tai nepamirštama patirtis, unikali, kurios nepakartosite jokioje kitoje kelionėje. Jau labai labai seniai čia apsigyveno bušmėnai, save laikantys gamtos dalimi. Išskirtinė patirtis – pasivaikščiojimas Kalahario dykuma su šiais vietiniais.

Praktinė informacija

Valstybinės kalbos Botsvanoje – anglų ir čuana.

Oficiali valiuta Botsvana – Botsvanos pula (BWP). 1 euras atitinka 12,16 BWP (skaičiai nežymiai gali kisti, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso).

Botsvanoje vyrauja subtropinis klimatas, o šiaurinėje šalies dalyje – tropinis. žiemą vidutiniškai temperatūra siekia 21–27 laipsnius, o vasaros metu termometro stulpeliai  vidutiniškai pakyla iki 16 laipsnių.

Jei vyksite į safarį Botsvanoje, tam tinkamiausias metas – nuo liepos iki rugsėjo pabaigos.

Į Botsvaną keliaujantys Lietuvos Respublikos piliečiai turi turėti galiojantį pasą, viza nereikalinga.

Su savimi visada turėkite pakankamai grynų pinigų.

Dėl skiepų pasitarkite su savo gydytojų, į kurį kreipkitės iki kelionės likus ne mažiau kaip mėnesiui.

Pasirūpinkite tinkama apsauga nuo saulės.

Negerkite vandens iš čiaupo, įsigykite geriamojo vandens parduotuvėse.