Kelionės į Filipinus

Ko tikėtis šalyje

Keliautojų ypač mėgiami, bet visuomet turintys kuo nustebinti Filipinai - daugiau kaip septynis tūkstančius salų vienijantis salynas. Filipinai (angl. Philippine)

Pietryčių Azijoje keliautojus vilioja egzotiškieji, ant septynių tūkstančių salų „nutūpę“ Filipinai, masinantys nardymo entuziastus, aktyvaus bei pasyvaus poilsio gerbėjus. Kiekviena Filipinams priklausanti sala, o jų net daugiau kaip 7 000, yra savita ir žavinga. Ramiojo vandenyno skalaujamas salų archipelagas yra ypač mėgstama žiemos kelionių kryptis.

Filipinai – kontrastingas salynas, kuriame Jūsų laukia nepaprasto grožio paplūdimiai, įspūdinga augmenija, mūsų skonio receptoriams neįprastas, bet itin gardus maistas, dangoraižiai, regis dangų remiančios uolos, o kur dar povandeninis pasaulis!

Didžiausia sala – Lusonas. Būtent joje įsikūrusi Filipinų sostinė Manila.
 

Ką aplankyti Filipinuose?

Visas Filipinų salų archipelagas yra įspūdingas, bet kad ir kaip norėtųsi - tiek salų neaplankysite. Neabejotinai rekomenduojame skirti laiko sostinei Manilai. Čia apsilankykite Manilos muziejuje, rotušėje, vietiniuose restoranėliuose paragaukite tradicinės virtuvės patiekalų.

Planuodami kelionę į Filipinus tikrai matėte ne vieną įspūdingą fotografiją su neapsakomo tyrumo vandeniu ir balto smėlio paplūdimiu. Tai nėra pagražintas vaizdas – šį grožį išvysite Boracay. Čia smėlis baltumu mažai nusileidžia sniegui, vanduo žydrumu konkuruoja su dangumi, iš tolo moja grakščios palmės – nenuostabu, kad ši sala sulaukia didžiulių keliautojų srautų. Tiesa, ją dievina ir vietiniai. Ši pasakiška vieta nemiega ir naktį – naktinis gyvenimas verda tarsi didžiausiame didmiestyje.

Aplankykite nedidukę vulkaninę Camiguin salą. Šį sala viena drėgniausių, čia liūtys yra dažniausi svečiai visame salų archipelage, o kritulių iškrenta daugiausia.

Skirkite laiko Lusono salai ir aplankykite joje stūksančius Koldiljerų kalnus, užburiančius savo didybe ir akį traukiančiomis ryžių terasomis. Ši vieta – visiška priešingybė ir didmiesčiams, ir įprastam Filipinų paplūdimiui. Nedidukai kaimeliai, ryžių terasos, siauri takeliai – tai kita egzotikos pusė, kuri daugelio keliautojų lieka nepamatyta.

Viešėdami Lusono saloje užklyskite ir į Tarlac provinciją, paveiktą prieš kelias dešimtis metų išsiveržusio ugnikalnio. Jei nesibodite sudėtingų žygių pėsčiomis, leiskitės į ekskursiją po vulkano kanjonus, papėdes ir pamatykite patį kraterį.

Lusono saloje, kuri turtinga gamtos stebuklais aplankykite ir istorinį Vigano miestą, alsuojantį elegancija, aristokratiškumu. Čia pasijusite nužengę keliais šimtmečiais atgal. Baroko architektūra, tvarka – tai šioks toks kontrastas didžiajai Filipinų daliai, daugelis sakosi pasijuntą tarytum būtų Europoje. Vigano mieste užsukite į Šv. Pauliaus katedrą, aplankykite Mestizo rajoną.

Svečiuodamiesi Filipinuose tiesiog privalote skirti laiko nardymui. Net jei niekada nesate to darę, lankydamiesi Filipinuose būtinai išbandykite – neapsakomo grožio povandeninis pasaulis pakerės. Be nardymo, čia yra ir daugiau įdomių, aktyvių veiklų, pavyzdžiui, kopimas į kalnus, važiavimas kalnų dviračiais, buriavimas, raftingas ir kt.

Praktinė informacija

  • Oficiali kalba Filipinuose – tagalų, bet turistų lankomose vietovėse nesunkiai susišnekėsite ir angliškai bei ispaniškai.
  • Valiuta – Filipinų pesas (PHP). 1 euras atitinka 57,62 PHP (gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso).
  • Ne veltui sakoma, kad Filipinai – šaltojo sezono kryptis. Klimatas čia tropinis. Sausasis laikotarpis tęsiasi nuo lapkričio iki gegužės, o štai vasarą ir rudenį nuolatinis svečias – lietus.
  • Gruodžio–gegužės mėnesiai yra palankiausi atostogoms Filipinuose, kadangi šiuo metu čia mažiausia lietaus ir stipraus vėjo tikimybė.
  • Internetu Filipinuose galėsite naudotis toli gražu ne visur, taip pat ne visur bus ir telefono linija.
  • Mažesniuose miesteliuose net viešbutukuose gali nebūti šilto vandens, o ir elektra gali būti ribotu metu.
  • Jei norėsite keliauti tarp salų, teks pasinaudoti vietinėmis oro linijomis, yra keltų maršrutai. Sausumoje galite keliauti traukiniais, autobusais, išsinuomoti automobilį, važiuoti taksi, mikroautobusais, motoroleriais, dviračiais – pasirinkimas labai platus.
  • Išsinuomoti automobilį galėsite Maniloje bei kituose didžiuosiuose miestuose. Svarbu, kad vairuotojas būtų ne jaunesnis kaip 18 metų.