Kelionės į Florenciją

Dieviškosios Florencijos glėbyje – begalė muziejų, bažnyčių, rūmų, meno kūrinių...
Florencija (angl. Florence)

Italijos viduryje, Toskanos regione, įsikūręs miestas labai skambiu ir svajingu pavadinimu – Florencija. Kadaise tai buvo etruskų gyvenvietė, po kurio laiko tapusi romėnų miestu. Viduramžiais Florencija buvo labai stipri ir reikšminga, laikoma viena iš esminių Renesanso kultūros centrų. Florencija buvo ir šalies sostine, bet 1871 metais šią poziciją užleido dabartinei Italijos sostinei – Romai.
Kelionė į Florenciją – tai kelionė į muziejumi po atviru dangumi vadinamą nuostabų Italijos miestą, kuriam meno kūrinių, kultūrinių objektų galėtų pavydėti daugelis didžiųjų Europos miestų.

Ką aplankyti Florencijoje?
Muziejų gausa, įspūdinga architektūra, kultūros objektai ir ypatinga sklandanti aura – ne veltui Florencija dažnai apibūdinama kaip dieviškoji.

 • Florencijos senamiestį, įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą, pamatyti būtina. Jaukus, nelabai didelis ir be galo gražus jis masina keliautojus pasižvalgyti į čia susispietusius statinius ir išgerti puodelį aromatingos itališkos kavos vietos kavinukėje. Ši Florencijos dalis labai tinkama jaukiems, romantiškiems pasivaikščiojimams. Būtinai apžiūrėkite grakščiąją gotikinio stiliaus Santa Croce katedrą. Tiesa, senamiestyje neapsiribokite pagrindinėmis, turistų gausiai lankomomis gatvėmis. Gal nuskambės keistai, bet leiskite sau pasiklysti! Štai tuomet išvysite kitą Florencijos pusę, pamatysite neatrastų kampelių, įspūdingų vietų ir objektų. Būtinai užsukite pailsėti į išpuoselėtą parką ar skverą ir pasimėgaukite stebėdami įprastą miesto gyventojų dieną.
 • Didžiulėje aikštėje Florencijos centre didingai stūkso ketvirtoji pagal dydį viso pasaulio mastu katalikų bažnyčia Santa Maria del Fiore.
 • Florencijoje aplankykite Piazza della Signoria – vieną seniausių aikščių šiame mieste. O joje – dėmesio verti Senieji Rūmai, kurie nuo pat jų pastatymo 1299 metais tapo miesto galybės bei valdžios simboliu. Formomis rūmai priminė tvirtovę.
 • Šv. Lauryno bazilika – dar vienas įspūdingas objektas, vertas Jūsų laiko. Daugiausia ji žinoma dėl to, kad tapo Medičių šeimos kapaviete, t. y. čia ilsisi maždaug penkios dešimtys šios šeimos narių.
 • Viešnagės Florencijoje metu aplankykite Boboli sodus, dar XVI amžiuje įkurtus bene garsiausios ir įtakingiausios Florencijos šeimos – Medičių. Šiandien sodai yra gerokai praplėsti, restruktūrizuoti ir pelnytai vadinami muziejumi po atviru dangumi. 
 • Florencijoje užsukite į Uficių galeriją, kurioje – įspūdinga paveikslų kolekcija, kur prie nuostabių darbų išvysite tokias pavardes kaip Mikelandželas, Leonardas da Vinčis, Rafaelis, Rembrantas, Rubensas ir daugybė kitų.
 • Svečiuodamiesi Florencijoje turėsite progą apžiūrėti daug nuostabių tiltų. Bene didžiausią įspūdį paliks Senasis tiltas – Ponte Vecchio. Šis tiltas yra vienas seniausių arkos tipo tiltų Europoje. Dar XIII amžiuje jis sujungė per Florenciją tekančios Arno upės krantus. Tiltas nė iš tolo neprimins  kitų daugelyje miestų matytų tiltų, nes pastarojo išskirtinis bruožas – namukai, pastatyti ant jo.
 • Pasigrožėti Toskanos svajingomis kalvomis ir užburiančiu Florencijos žavesiu keliaukite į Mikelandželo aikštę.

Praktinė informacija

 • Valstybinė kalba – italų. Vietiniai gyventojai vartoja nemažai italų kalbos dialektų, turizmo sektoriuje dirbantieji kalba angliškai, taip pat yra tikimybė, kad susikalbėsite vokiškai, prancūziškai, graikiškai, kroatiškai ar albanų kalba.
 • Nacionalinė valiuta – euras (EUR).
 • Florencijai būdingos sausos, saulėtos, taip pat karštos vasaros ir drėgnos, kartais sniegą dovanojančios žiemos. Gegužė–spalis – tinkamiausias metas kelionei į Florenciją, jei norite, kad lepintų šilti, saulėti ir atostogoms puikiai tinkantys orai. Toskanos regione, kuriame įsikūrusi Florencija, sakoma, neprognozuojami pavasario orai – šiuo metų laiku termometro stulpeliai gali siekti 20 laipsnių, o gali vos pakilti virš nulio. Balandį ir gegužę Florencija yra neapsakomo grožio.
 • Maždaug nuo spalio vidurio čia prasideda lietingasis rudens periodas.