Kelionės į Hainanį

Hainanis – dangų remiantys dangoraižiai, supami idiliškų paplūdimių, garantuosiančių nepamirštamas atostogas. Hainanis (angl. Hainan)

Hainanis, dar daugelyje šaltinių įvardijamas kaip Hainanas, yra pietrytinėje Kinijos dalyje įsikūrusi provincija, užimanti Hainano salą ir daug aplink pabirusių salelių Pietų Kinijos jūroje. Salos kraštovaizdis kalnuotas, teritoriją vagoja upių tinklas... Salą myli ne tik keliautojai, bet ir vietiniai – dėl pasakiškų paplūdimių, grakščių palmių, nuostabaus krantus glostančio vandenyno, saulės, puikių orų. Jei esate užkietėjęs keliautojas, netruksite pastebėti, kad Hainanyje galite pasijusti tarytum 
egzotiškuosiuose Filipinuose. Kontrasto Hainanio idilei suteikia tik salos viduryje įsikūrę didmiesčiai, kurie tarytum iš tolo šaukia, kad civilizacija čia gyva. Įvairiapusis Hainanis jį aplankiusiųjų neretai pavadinamas rojumi žemėje, tad jei norite pasakiškų atostogų paplūdimyje, drauge jaučiant, kad visai netoliese yra pažangūs miestai, tuomet kelionė į Hainanį bus kaip tik Jus.
 

Ką aplankyti Hainanyje?

Ilsėdamiesi Hainanyje būtinai pasimėgaukite Sanya paplūdimio malonumais. Pastarasis paplūdimys laikomas vienu gražiausių visoje šalyje. Čia – kelis kilometrus besitęsiantis baltutėlio švelnaus smėlio ruožas, nuostabus oras, lepinanti saulės šiluma, skaidrus vanduo ir puikiai išvystytas turizmas, todėl idiliškos atostogos bus garantuotos. Saulei nusileidus miestas neužmiega – linksmybėms kviečia klubai ir barai.

Šioje saloje, šalia Nan Shan kalno, įsitaisęs didžiausias šalyje budistų centras – Nan Shan, įkurtas dar 1999 metais ir šiandien užimantis maždaug penkias dešimtis kvadratinių kilometrų. Nan Shan parke sužavės ne tik pats grožiu pavergiantis šventyklų kompleksas, bet ir įstabus kraštovaizdis.

Viešint Hainanyje tikrai verta užsukti ir į Botanikos sodą, kuriame nuolat zuja didžiuliai lankytojų srautai. Be galybės tropinių augalų, Jūsų čia laukia ir idiliški, prabanga alsuojantys paplūdimiai, ir atrakcionų parkai. Ši vieta dažnai tampa ramybės oaze tiems, kurie nori pasislėpti nuo miesto šurmulio.

Nepriklausomai nuo to, ar domitės religijomis, ar ne, verta skirti laiko Da Xiao Dong Tian parkui, kuris yra šventa vieta daoizmo išpažinėjams. Čia driekiasi urvai, kurie daoizmo šalininkų traktuojami kaip jungiantys žemę su dangumi, taip pat čia gausu kvapą gniaužiančių gamtos kampelių, į dangų stiebiasi kalnai, kraštovaizdį raižo uolos, dalį teritorijos dengia miškai. Įdomu ir tai, kad šiam nuostabiam parkui jau per aštuonis šimtmečius.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba Hainanyje – mandarinų. Anglų yra populiari užsienio kalba, neturėtų kilti sunkumų susikalbant angliškai.
  • Oficiali valiuta – Ženminbi juanis (CNY). 1 euras atitinka 7,74 CNY (gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo konkrečiu momentu galiojančio valiutų kurso).
  • Planuodami kelionę į Hainanį pasirūpinkite viza.
  • Hainanyje vyrauja musoninis, drėgnas klimatas, atnešantis vidutiniškai 16–21 laipsnių šilumos siekiančius orus žiemą ir apie 25–29 laipsnius šilumos siekiančius orus vasaros metu.