Kelionės į Hanojų

Vietnamo sostinė Hanojus driekiasi šalies šiaurėje. Tai – antrasis pagal dydį miestas Vietname ir itin reikšmingas kultūrinis bei ekonominis centras. Miesto svečius Hanojus pasitinka su keliais šimtais nuostabių šventyklų, prekeivių gatvėje klegesiu, motorolerių ir rikšų skleidžiamais garsais bei, žinoma, žavingu kultūriniu paveldu. Kelionė į Hanojų bus įspūdinga patirtis.

Ką aplankyti Hanojuje?

Svečiuodamiesi Vietnamo sostinėje skirkite laiko pasivaikščioti Senuoju kvartalu vadinamame miesto centre. Čia ypač sužavės išskirtinė architektūra, išlikusi nuo laikmečio, kai šalis dar nebuvo kolonija.

Viešėdami Hanojuje apsilankykite garsiajame Ho Chi Minh mauzoliejuje ir muziejuje. Mauzoliejuje ypač patiks istorijos profesionalams ir mėgėjams. Netoli mauzoliejaus įsikūrusiame muziejuje sužinosite daug įdomių faktų apie šią asmenybę ir pamatysite jo statulą.

Hanojuje užsukite į Indira Gandhi parką, esantį rytinėje Hoan Kiem ežero pakrantėje. Tai – ramybės oazė, viliojanti tuos, kurie nori pabūti tyloje, pasimėgauti gamta ir jos garsais.

Šalia Hoan Kiem ežero didingai stūkso ir Ngoc Son šventykla, kurioje smalsuolius vilioja milžiniško vėžlio palaikai. Pastarasis šiame ežere buvo surastas 8-ajame dešimtmetyje.

Lankantis Hanojuje tikrai nevalia aplenkti nuostabių pagodų. Daugiausia turistų sutiksite Tran Quoc, Hoe Nhai ir Chua Mot Cot pagodose.

Svečiuodamiesi Hanojuje aplankykite Literatūros šventyklą. Kadaise čia veikė Vietnamo universitetas, teikdavęs išsilavinimą aukštuomenės atžaloms. Šiandien šventyklos kieme didelėse akmens plokštėse puikuojasi daugiau kaip aštuonių dešimčių šią mokyklą baigusių mokslininkų ir literatų vardai.

Hanojuje gausu ne tik lankytinų vietų, čia keliautojams siūlomas ir platus neeilinių pramogų spektras. Pavyzdžiui, laukinės gamtos stebėjimas, puikiai gamtos mylėtojams tiksianti pramoga. Keliaukite į Tam Dao nacionalinį parką, šiek tiek nutolusį nuo Hanojaus, ir pasigrožėkite įspūdingu laukinių gyvūnų pasauliu bei retais augalai.

Kruizas Raudonąja upe – viena labiausiai turistų mėgiamų pramogų. Tiesa, pasirinkti norimą kruizą gali būti kiek sunkoka, nes čia labai daug agentūrų siūlo įvairios trukmės kruizus, todėl pasidomėkite bent keliose vietose pasiūlymais ir pasirinkite tai, kad geriausiai atitiks Jūsų poreikius. Į kruizo programą dažniausiai būna įtrauktas ne tik pats plaukimas, grožėjimasis įspūdingais vaizdais, pakrantėmis, bet ir garsių Hanojaus šventyklų lankymas.

Nemėgstančius rytais ilgai vartytis lovoje kviečia rytinė mankšta prie Hoan Kiem ežero.

Mėgstantiems apsipirkinėti Hanojus – tikras rojus. O jei esate neabejingas naktiniam gyvenimui ir pramogoms, traukite į Hanojaus senamiestį, kur susitelkę daug barų, klubų.

Lankydamiesi Hanojuje būtinai pasivažinėkite rikšomis – smagi atrakcija.

Puiki patirtis – apsilankymas Hanojaus teatre. Tai galimybė išvysti visiškai kitokią teatro koncepciją. Taip pat aplankykite ir Thang Long vandens lėlių teatrą šalia Hoan Kiem ežero.

Jei Hanojuje viešėsite balandžio mėnesį, apsilankykite Quam Nam kaimelyje, kuriame vyksta banginių festivalis. O gegužės mėnesį Phu Dong kaime net 10 dienų vyksta Giong festivalis – viena svarbiausių švenčių Hanojuje, siekiant puoselėti senąsias tradicijas ir vietnamietišką kultūrą. Apsilankyti vietinių švenčiamose šventėse ne tik egzotiška, bet ir be galo įdomu.

Muziejų lankytojams verta užsukti į Nacionalinį Vietnamo istorijos muziejų, Armijos muziejų, Etnologijos muziejų, Dailės ir meno muziejų.
 

Praktinė informacija

  • Oficiali kalba – vietnamiečių. Daugelyje turistų lankomų vietų neturėtų būti keblumų susikalbėti anglų kalba.
  • Nacionalinė valiuta – dongas (VND). 1 euras atitinka 26 099,62 VND (gali šiek tiek keistis, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso).
  • Didžioji dalis vietinių išpažįsta budizmo religiją.
  • Planuodami kelionę į Hanojų pasirūpinkite viza.
  • Hanojuje vyrauja tropinis klimatas, tad čia ištisus metus karšta ir drėgna.