Kelionės į Honkongą

Kvapą užgniaužiantis Honkongas – atostogos dangoraižių džiunglėse ir jaukų poilsį garantuosiančiose salose. Honkongas (angl. Hong Kong)

Honkongu yra vadinama Kinijos Liaudies Respublikos specialioji administracinė teritorija – Honkongo specialusis administracinis regionas. Dar visai neseniai (iki 1997 metų) buvęs Jungtinės Karalystės kolonija net iki 2047 metų turi išlaikyti itin aukšto laipsnio autonomiją ir tik po šios datos Honkongas galės būti galutinai integruotas į Kinijos Liaudies Respubliką.

Kadangi Honkongas yra vienas reikšmingiausių pasaulio civilinės aviacijos centrų, tai jis labai dažnai tampa ne tik kelionės tašku, bet ir persėdimo tašku keliaujant iš Europos į įvairias Azijos vietoves.

Kelionė į Honkongą – tai kelionė į šalį, kurioje Jus pasitiks atradimai, kultūrinė įvairovė, puiki virtuvė, paslaptingos vietovės, šventyklos, jaukios salos...
 

Ką aplankyti Honkonge?

Kelionė į Honkongą – vieną didžiausių Kinijos miestų – vilioja visiškai kitokia kultūra, gyvenimo būdu, tradicijomis, papročiais. Čia turistai nestokoja pažinimo, atradimų, atrakcijų ir pramogų.

Svečiuodamiesi Honkonge nepamirškite aukščiausio miesto taško – Viktorijos kalvos. Nepakartojamas įspūdis garantuotas nuo daugiau kaip puskilometrį aukščio siekiančios kalvos viršūnės – iš čia atsiveria įstabus vaizdas į apylinkes: milžiniškus dangoraižius ir  visišką kontrastą jiems – laivus, grįžtančius į uostą. Jei sukate galvą, kai pasiekti viršūnę, tai siūlome pasinaudoti ypatingu transportu – daugiau kaip šimtą metų skaičiuojančiu funikulieriumi.

Aplankykite Man Mo šventyklą, kur pasijusite tarsi kitoje planetoje. Ši vieta – ramybės kampelis, kuris visiškai išsiskiria nuolat šurmuliuojančiame Honkonge. Iš išorės šventykla gal net nustebins kuklumu, bet štai interjeras paliks didelį įspūdį – sodriai raudonos sienos, ant lubų tingiai kabo kelios dešimtys smilkalų laikiklių. Tai tikra ramybės oazė.

Viešėdami čia užsukite ir į didžiausią Honkongo salą – Lantau. Jei prioritetą teikiate gražiai gamtai, tai ši sala Jus sužavės. Jei keliaujate su vaikais, saloje neaplenkite Disneilendo! Susitikite su Pelene ar Peliuku Mikiu, Ančiuku Donaldu ir šuneliu Plutu bei daugybe kitų iš Walto Disnėjaus istorijų žinomų personažų. Salą pasieksite keltu arba virš vandens nutiestu daugiau kaip šešis kilometrus besitęsiančiu keliu. Pati kelionė bus ne mažiau įspūdinga nei sala, nes važiuodami virš vandens savo akis pamaloninsite nepaprastai gražiais peizažais.

Pasyvesnio poilsio mėgėjus pavergs Lamma sala, kurioje puikiai plėtojamas turizmas, keliautojams pateikiama daug specialių maršrutų. Čia nepamatysite milžiniškų pastatų, nes tokius statyti tiesiog uždrausta, bet čia Jus pasitiks įstabi gamta, ramybė,  minimalus civilizacijos įsikišimas į gyvenimą, išpuoselėti, tvarkingi paplūdimiai, jaukūs restoranėliai bei įdomios lankytinos vietos.

Norintys susipažinti su vietinių gyventojų tradicijomis, papročiais ir gyvenimo būtu turėtų keliauti į Cheung Chau salą, kurios esminis išskirtinumas yra vietinių saugoma senovės atmosfera, kultūros vertybės ir didelis dėmesys tradicijoms.

Pačiuose archipelago pietuose – jaukiai įsitaisiusi Honkongo sala Po Toi. Šis rojaus kampelis beveik visiškai nepaliestas civilizacijos ir idealiai tiks tiems, kurie trokšta kokybiško poilsio, ramių atostogų, švaraus oro. Nenuostabu, kad sala labai mėgiama keliautojų su vaikais.

Praktinė informacija

  • Valstybinės kalbos Honkonge – kinų ir anglų.
  • Oficiali valiuta Honkonge – Honkongo doleris (HKD). 1 euras atitinka 9,16 HKD (gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo konkrečiu momentu galiojančio valiutų kurso).
  • Honkonge vyrauja subtropinis klimatas, kuriam būdingos drėgnos ir karštos vasaros bei sausos ir vėsokos žiemos. Optimaliausias laikas kelionei į Honkongą – spalis–gruodis, nes šiuo laikotarpiu temperatūra maloni, kritulių nedaug.
  • Lietuvos piliečiams, keliaujantiems į Honkongą, reikalingas galiojanti LR pasas. Viza trumpalaikiam buvimui šalyje nėra reikalinga, jei Honkonge neplanuojate viešėti ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.
  • Kelionei po Honkongą galite pasirinkti autobusą, traukinį, taksi paslaugas, važiuoti dviračiu ar išsinuomoti automobilį, galite keltis keltu. Viešint Honkonge ir planuojant keliauti viešuoju transportu daugiau, tikslinga įsigyti viešojo transporto kortelę. Honkonge veikia ir metro, tramvajus – pastarieji bus pigus ir gana patogus keliavimo būdas. O jei nuspręsite išsinuomoti automobilį, turėtumėte nusiteikti, kad daug laiko teks praleisti stovint eismo spūstyse, brangiai mokėti automobilių stovėjimo aikštelėse.