Kelionės į Indoneziją

Ko tikėtis šalyje

Nepakartojama Indonezija: keliolikos tūkstančių salų grandinė, pavergianti visų čia atvykusiųjų simpatijas Indonezija (angl. Indonesia)

Indonezijos Respublika, vadinama tiesiog Indonezija, įsitaisiusi Azijos pietryčiuose. Šalies pavadinimas yra sudurtinis, sudarytas iš dviejų žodžių: lotyniško „Indus“, reiškiančio Indiją ir graikiško „nesos“, reiškiančio salas. Indonezija nepriklausomybę atgavo palyginti neseniai – tik 1949 metų pabaigoje. Iki to laiko pasaulyje ji buvo žinoma kaip Nyderlandų Indija.

Šiandien kelionė į Indoneziją yra vienas patraukliausių pasirinkimų turizmo žemėlapyje. Ši salų grandinė, sudaryta net iš 17–18 tūkstančių salų, išsidėsčiusi palei pusiaują. Dažniausiai kelionei pasirenkamos salos: Borneo, Balis, Java, Sulavesis, Sumatra.

Abipus pusiaujo išsidėsčiusį salyną iš vienos pusės supa Indijos vandenynas, o kitoje pusėje krantus skalauja Ramusis vandenynas. Geografinė padėtis lemia gana dažnus žemės drebėjimus šalyje, neretas svečias čia ir cunamis. Indonezijoje glaudžiasi vienas žinomiausių ugnikalnių – Krakatau, šalį vagoja tankus upių tinklas, tyvuliuoja ežerai, driekiasi tropiniai miškai, savanos. Tokiu išskirtiniu ir įvairiu kraštovaizdžiu Indonezija masina įvairių keliavimo poreikių turinčius turistus bei sulaukia kasmet itin didelių jų srautų.
 

Ką aplankyti Indonezijoje?

Įvairaus reljefo ir gamtos turtų nestokojanti Indonezija turistams žada įsimintinas atostogas.

Svečiuodamiesi Indonezijoje aplankykite nepaprastai gražias šventyklas. Pavyzdžiui, Borobuduro kompleksą, kuris laikomas kaip vienas įspūdingiausių budistinės architektūros šedevrų pasaulyje. Šventykla pastatyta maždaug 750–850 metais. Visą kalvą gožiantis statinys primena Šventąjį kalną. Borobuduras yra piramidės formos, sudaryta iš keturių terasų. Ypač įspūdingai atrodo išorinės šventyklos sienos, kuriose yra gausybė smulkių nišų, o kiekvienoje jų – po Budos statulą. Pastarųjų čia priskaičiuojama per pusę tūkstančio!

Užsukite ir į didžiausią šalyje induistų šventyklą – Prambananą, išsidėsčiusią Java saloje. Iš 8 šventyklą sudarančių šventyklų, trys yra pagrindinės: Višnui, Šivai ir Brahmai. O miškų supama Candi Sukuhio šventykla ne vienam primins majų architektūros piramides. Aplankykite ir Kawi Gunung šventyklų kompleksą Balio saloje

Jei svečiuositės Balyje, skirkite laiko ir nuvykite į visai netoliese esančias Gili salas. Jos nedidelės, bet čia kiekvienas poilsiautojas atras tai, kas atitiks jo kelionės lūkesčius – didžiausia iš trijų salų puikiai tiks vakarėlių mėgėjams, vidurinioji ypač mėgstama šeimų su vaikais, o štai mažiausią neretai pasirenka jaunavedžiai povestuvinei kelionei.

Verta aplankyti į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktus nacionalinius parkus, pavyzdžiui: Komodo nacionalinį parką, Sumatros drėgnuosius miškus, Lorenco salų nacionalinį parką bei Javoje esantį Ujung Kulon nacionalinį parką. 

Merapis – vienas aktyviausių Indonezijos ugnikalnių, kurį tikrai verta pamatyti.

Aplankykite vulkaninės kilmės Java salą, kurioje įsikūrusi ir šalies sostinė Džakarta. 

Indonezijoje, Sumatros saloje, tyvuliuoja ir didžiausias pasaulyje vulkaninės kilmės ežeras - Toba, susiformavęs didžiulio Tobos ugnikalnio, išsiveržusio prieš 75 tūkstančius metų, kalderoje.

Praktinė informacija

  • Oficiali kalba – indoneziečių.
  • Nacionalinė valiuta – Indonezijos rupija (IDR). 1 euras atitinka 15 513,98 IDR (gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso).
  • Valstybinė kalba – indoneziečių. Turistų gausiai lankomose vietose ir didžiuosiuose šalies miestuose nekils problemų susikalbėti angliškai.
  • Dauguma vietinių išpažįsta islamo religiją.
  • Indonezijoje (didžiojoje jos dalyje) vyrauja pusiaujo klimatas. Vidutinė temperatūra yra apie 27 laipsnius, o kalnuose šiek tiek vėsiau. Santykinis drėgnumas svyruoja tarp 70 ir 90  procentų.
  • Javos salos rytinėje dalyje bei Mažosiose Sundos salose klimatas kiek kitoks – musoninis subtropinis ir ryškūs du sezonai: lietingasis nuo spalio iki balandžio ir sausasis nuo gegužės iki rugsėjo.
  • Jei į Indoneziją vyskite turistiniais tikslais ir šalyje būsite ne ilgiau kaip 30 dienų, Jums galios bevizis režimas.