Kelionės į Jamaiką

Ko tikėtis šalyje

Jamaika – optimizmo ir geros nuotaikos užtaisas. Sakoma, net liūdniausias turistas čia netrukus šypsosi plačiausia šypsena.

Jamaika (angl. Jamaica)

Viliojančioje Karibų jūroje įsikūrusi Jamaikos sala yra Didžiųjų Antilų salyne, šiaurinėje dalyje – kiek nutolusi kaimynė Kuba, o rytinėje – Haitis. Jamaika yra ir sala, ir valstybė, kurios pavadinimas kildinamas iš indėnų kalbos žodžio „Xaymaca“, reiškiančio „Pavasarių žemė“.

Pirmieji gyventojai Jamaikoje – indėnai – įsikraustė čia dar prieš mūrų erą – maždaug 1000–400 m. pr. Kr. O štai Kristupo Kolumbo ekspedicija, salą pasiekusi 1494 metais, paskelbė ją Ispanijos karaliaus valda ir, kol priklausė ispanams, sala buvo vadinama Santjagu. Po daugiau kaip pusantro šimto metų salą užgrobė britai, o 1962 metais Jamaika buvo paskelbta nepriklausoma.

Šiandien kelionė į Jamaiką yra tikra svajonė dėl nuostabios salos gamtos ir klimato. Centrinėje Jamaikos dalyje driekiasi Mėlynieji kalnai, o kone visi salos miestai išsidėstę pakrantėje. Jamaikos geografija labai įspūdinga ir savita, dalis paplūdimių kalnuoti, bet likusioji dalis yra tiesiog svajonių kampeliai.

Ką aplankyti Jamaikoje?

Jamaika itin mėgiama keliautojų iš viso pasaulio. Nenuostabu, sala ypatinga savo gamta, egzotika, koloritu... O ką gi dar keliautojams siūlo ši įspūdinga atostogų šalis?

Būtinai skirkite laiko Jamaikos sostinei Kingstonui. Jei esate neabejingi muzikai, užsukite į Bob Marley muziejų ir susipažinkite su šio legendinio muzikanto biografija, gyvenimo faktais. Taip pat sostinėje aplankykite Nacionalinę meno galeriją, 1889 metais pastatytus Devon rūmus, kuriuose turėsite progą apžiūrėti daug paveikslų bei antikvarinių daiktų.

Tikriausiai nė nereikia sakyti, kad salos augmenija įspūdinga ir tikrai egzotiška. Tad rekomenduojame aplankyti bent vieną botanikos sodą Jamaikoje. O jei keliaujate su vaikais, neaplenkite ir zoologijos sodo.

Kingstone taip pat aplankykite Nacionalinį istorijos muziejų, archeologijos muziejų, Nacionalinį šiokio teatrą ir daug kitų puikių vietų, skirtų šalies kultūriniams ypatumams pažinti.

Svečiuodamiesi Jamaikoje pasigrožėkite garsiuoju Dunns River Falls kriokliu. Tiesa, nusiteikite, kad lankytojų čia netrūks. Jei viešėsite tolokai nuo šio krioklio, nenusiminkite, nes tai – ne vienintelis krioklys Jamaikoje, tokių įspūdingų reginių saloje yra ir daugiau.

Jamaikos sostinė patiks ir tiems, kurie mėgsta naktimis pašėlti ir smagiai praleisti atostogų laiką – Jūsų dėmesiui salos naktiniai klubai, barai ir diskotekos iki aušros.

Norintiems ramybės, privatumo ir minimaliai žmogaus rankos paliestos gamtos apsupties, rekomenduojama atostogoms pasirinkti gražųjį Port Antonio.
Apsipirkimo maniakai turėtų traukti į Ocho Rios – čia geriausi turgūs Jamaikoje ir kitos apsipirkimo vietos.

Jei norite saule lepintis populiariausiuose Jamaikos kurortuose, verta pasirinkti Montego Bay. Be puikaus paplūdimio, čia nardytojams atsiveria kvapą gniaužiantys koraliniai rifai. Puikiu pasirinkimu bus ir geriausiu paplūdimiu traktuojamas Negril kurorto paplūdimys.

Turite klausimų? Rašykite mums.

Parašykite ko ieškote ar kokios pagalbos tikitės iš mūsų.