Kelionės į Japoniją
Ko tikėtis šalyje
Japonija – gilią senovę menančių tradicijų ir šiuolaikinio, moderniojo, pasaulio stebuklų pynė Japonija (angl. Japan)
Rytinėje Azijos dalyje, tarp Ramiojo vandenyno ir Japonijos jūros krantų įsispraudusi Japonija masina mūsų, europiečių, mentalitetui visiškai kitokia kultūra, gamta ir gyvenimo būdu. Čia persipina senovės tradicijos ir šiuolaikinio, civilizuoto, pasaulio stebuklai.
Šalis įsikūrusi salyne, o šį archipelagą sudaro didžiulis salų skaičius – kone devyni tūkstančiai įvairaus dydžio žemės lopinėlių vandenyje. Didžiosios dalies salų reljefas kalnuotas, čia esti daug ugnikalnių. Dėl trijų susiduriančių tektoninių platformų šalį dažnai supurto didesni ar mažesni žemės drebėjimai, taip pat neretai išsiveržia ugnikalniai.
Kelionė į Japoniją – tai unikali kelionė į gilią istoriją turinčią šalį. Archeologiniai tyrinėjimai atskleidžia, jog čia žmonių gyventa dar vėlyvajame paleolito laikotarpyje.
Šiandien šalia daugybę metų skaičiuojančių pilių ir įspūdingų šventyklų šliejasi modernūs ir originalūs statiniai.
Ką aplankyti Japonijoje?
Planuojant kelionę į Japoniją, verta susidaryti lankytinų objektų sąrašą. O susidaryti jį reikia labai kruopščiai, nes šioje šalyje, kad pamatytumėt visus jos turtus ir lankytinus objektus, prireiktų ne vieno mėnesio.
Jūsų „Ką pamatyti Japonijoje“ sąraše būtinai turi atsidurti Auksinis Paviljonas, kurį dar galite išgirsti vadinant Kinkaku. Tai Kiote stūksanti budistų šventykla. 1397 metais iškilęs pastatas atliko poilsio vilos funkciją ir buvo traktuojamas pirmuoju trijų aukštų pastatu šalyje. Pavadinimas „Auksinis Paviljonas“ šiam pastatui duotas ne šiaip sau – antro ir trečio aukštų interjeras ir eksterjeras padengti gryno aukso lakštais! Argi nenuostabu, tokią prabangą išvysti savo akimis? Pastato istorija dar „spalvingesnė“ dėl to, kad 1950 metais buvo padegtas vieno vienuolio. Po kelerių metų, statinį atkūrus, jis tapo grožio ir estetikos simboliu šalyje.
Viešėdami Japonijoje turėtumėte pamatyti ir aukščiausią kalną Japonijoje – Fudži. Honšiū saloje stūksantis kalnas siekia net 3 776 metrus. Tai – kalnas-ugnikalnis, tapęs šalies simboliu.
Tokijo imperatoriškieji rūmai – dar vienas objektas, kurio pamatyti Japonijoje plūsta milžiniški turistų srautai iš viso pasaulio. Tai ne tik imperatoriaus rūmai, bet ir šalies istorijos bei meno muziejus. Ne mažiau nei patys rūmai žavi ir juos supantys japoniški sodai.
Himedži pilis – nepaprastai daili ir puikiai japonišką architektūros stilių reprezentuojantis kūrinys. Pilis vilioja didžiulius turistų srautus.
Viešint Japonijoje verta pamatyti milžinišką Tokijo bokštą, atspindintį pažangiąsias japonų technologijas. Būtinai užkopkite į bokšto viršų ir apžvelkite Tokijo panoramą iš aukštai.
Aplankykite didžiausią pasaulyje medinį statinį – Todaiji šventyklą. Naroje stūksanti šventykla glaudžia didžiausią bronzinę Budos statulą ir galybę budistų istoriją atspindinčių eksponatų.
Tai tik mažas trupinėlis įspūdingų Japonijos lankytinų objektų, kurie laukia Jūsų!
Tiesa, jei atostogoms Japonijoje turite labai ribotą laiką, pavyzdžiui, vos vieną savaitę, nesusiplanuokite pamatyti labai daug objektų, nes jie vienas nuo kito labai nutolę, tačiau atsižvelkite į jų strateginę padėtį. Būtinai rekomenduojame aplankyti dabartinę šalies sostinę Tokiją ir senąją istorinę sostinę – Kiotą.
Praktinė informacija
- Valstybinė kalba – japonų. Turistų gausiai lankomuose didžiuosiuose miestuose ir lankytinuose objektuose, tikėtina, susikalbėsite angliškai.
- Nacionalinė valiuta – Japonijos jena (JPY). 1 euras atitinka 130,89 JPY (gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo valiutų kurso).
- Visada su savimi turėkite grynųjų pinigų.
- Didžiojoje šalies dalyje vyrauja vidutinių platumų klimatas. Visgi dėl to, kad šalis gerokai ištįsusi iš šiaurės į pietus, klimatas visoje šalyje nėra vienodas. Japonijoje skiriamos kelios klimato zonos: šiauriausia sritis – Hokaido (būdingos šaltos ir ilgos žiemos bei vėsokos ir trumpos vasaros); vakariniame Honšiū krante vyrauja Japonijos jūros klimato zona (būdingos sniego gausios žiemos, karštos vasaros); Centrinių aukštumų klimato zona (būdingas mažas kritulių kiekis ir didelė metinė bei paros temperatūrų amplitudė); Japonijos vidinės jūros zona (nuo sezoninių vėjų kalnų apsaugota zona pasižymi švelniu klimatu); Ramiojo vandenyno (būdingos šaltokos žiemos, nedidelis sniego kiekis ir karštos bei drėgnos vasaros); Riūkiū salų klimato zona (būdingas subtropinis klimatas su šiltomis žiemomis, karštomis vasaromis, daug kritulių ir dažnais taifūnais).
- Okinavoje gegužės pirmoje pusėje prasideda lietingasis sezonas. O štai didžiojoje Honšiū dalyje lietingasis periodas prasideda dar birželiui neįpusėjus ir trunka apie pusantro mėnesio.
- Kelionei į Japoniją rekomenduojama pasirinkti spalį–kovą, nes šiuo laikotarpiu mažiausia tikimybė „pataikyti“ tiesiai į liūtis.
- Japonijoje nepalikinėkite arbatpinigių! Šioje šalyje tai visiškai nepriimtinas dalykas. Visgi jei būtiniausiai norėtumėte padėkoti Jus aptarnavusiam personalui, pinigų neduokite be voko!
- Po šalį patogiausia keliauti traukiniais. Jei norite pigesnio varianto – tiks autobusas.