Kelionės į Jordaniją

Ko tikėtis šalyje

Įstabiais gamtos lobiais nustebins neatrastoji Jordanija. Jordanija (angl. Jordan)

Artimuosiuose Rytuose įsikūrusi Jordanija tikrai nepriklauso pačioms populiariausioms atostogų iš Lietuvos kryptims, bet tuo ji ir vilioja – ji nepažinta, neatrasta ir paslaptinga. Čia rasite visko: neapsakomo grožio slėnius, bekraštes dykumas, kalnus bei aukštumas. Tokia geografinė įvairovė šalį daro patrauklią įvairių keliavimo tikslų ir poreikių turintiems keliautojams.

Kelis tūkstantmečius skaičiuojanti Jordanija labiausiai žavi įspūdinga gamta, įvairiapusiškumu, neįprastais gamtos lobiais, kultūra ir svetingumu.
 

Ką aplankyti Jordanijoje?

Paminėjus Jordanijos pavadinimą neretam prieš akis iškyla regis nesibaigiančios dykumos. Tiesa, pastarosios šalyje užima didelę teritoriją. Bet ir be jų keliautojams Jordanijoje yra ką nuveikti ir pamatyti.

Jordano upė tikrai turi atsidurti Jūsų „būtinų aplankyti“ objektų sąraše - ne tik todėl, kad ji tarytum Jordanijos simbolis, iš jos pavadinimo kildinamas iš šalies pavadinimas, bet ir todėl, kad Jordano upė yra viena žymiausių vietovių, paminėtų Biblijoje – teigiama, jog būtent šioje upėje buvo pakrikštytas Jėzus Kristus.

Viešėdami Jordanijoje tiesiog negalite neaplankyti nuostabaus, raudonąja dykumos rože vadinamo Petros miestelio. Jis masina ne tik keliautojus, smalsuolius, bet ir istorikus bei archeologus. Kadaise šioje vietoje driekėsi Nabatėjos karalystės miestas, kurio visi rūmai, laiptai, statiniai buvo iškalti uolose. Dėl to, kad šios uolos turi rausvą atspalvį, miestelis ir gavo antrąjį – raudonosios dykumos rožės – pavadinimą. Petros miestelyje buvo daug turgaviečių, amfiteatrų, vienuolynų. Vėliau miestas labai ilgą laiką buvo apleistas, o atrastas palyginti neseniai – 1812 metais. Šiandien didžiulius turistų srautus sutraukiantis Petros miestelis yra išskirtinis, praskleidžiantis istorijos šydą ir tarytum nukeliantis daugybę metų į praeitį. Pasivaikščioti jo gatvelėmis, apžiūrėti uolose iškaltus statinius, skulptūras – nepaprasta patirtis.

Lankydamiesi Petros miestelyje užsukite į uoloje iškirstą teartą, talpinusį net apie 7 000 žiūrovų. Taip pat apžiūrėkite labai gerai išsilaikiusią Al Kaznė kapavietę. Jei norite įspūdingo vaizdo – nuvykite į kiek atokiau nuo miesto ant kalvų įsikūrusį vienuolyną – nuo jo kvapą gniaužianti Petros panorama tarytum ant delno.

Nepasigailėsite Jordanijos pietuose aplankę Vadi Rumo kanjoną. Dar didesnį įspūdį paliks kelionė po šį dykumos slėnį kupranugariu.

Aplankykite ir rytiniame Jordano slėnio šlaite stūksantį Nebo kalną, ant kurio, kaip teigiama Senajame Testamente, užkopęs Mozė pažvelgė į pažadėtąją žemę. Tikima, kad būtent šiame kalne Mozė ir yra palaidotas. Čia stovėjo Mozės bazilika, kurios šiandien likusios tik liekanos bei grindų mozaikos.

Svečiuodamiesi Jordanijoje apžiūrėkite didžiulę Karako pilį, Monrealį – kryžininkų pilies griuvėsius, aplankykite Jordanijos muziejų, taip pat archeologijos muziejų, o keliaujančiuosius su mažamečiais tikrai sudomins Jordanijos vaikų muziejus.

Praktinė informacija

  • Oficiali kalba – arabų, bet laisvai susikalbėsite angliškai, daugelyje vietų ir prancūziškai, vokiškai.
  • Oficiali religija, kurią išpažįsta absoliuti dauguma Jordanijos gyventojų, yra islamas.
  • Valiuta – Jordanijos dinaras (JOD). 1 euras atitinka 0,81 JOD (gali nežymiai kisti, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso).
  • Po šalį patogiausia bus keliauti automobiliu arba viešuoju transportu, pavyzdžiui, autobusais, privačiais autobusais, mikroautobusais.
  • Klimatas – subtropinis. Vasaros šiltos ir sausos. Jei į Jordaniją keliausite balandžio–spalio mėnesiais, mėgausitės puikiu klimatu, gerokai dvidešimt laipsnių viršijančia temperatūra. Nusiteikite, kad rugpjūčio mėnesį termometrų stulpeliai gali perkopti net keturiasdešimt laipsnių! Šalčiausia šioje šalyje sausio mėnesį – vidutiniškai 7 laipsniai šilumos.
  • Jei viešėsite šiauriniame ar centiniame regionuose, šaltuoju metų laiku gali prireikti skėčio.
  • Jordanijos virtuvė maloniai nustebins patiekalų gausa, kur vyrauja rytietiški prieskoniai.