Kelionės į Kambodžą

Ko tikėtis šalyje

Pietryčių Azijoje, Indokinijos pusiasalyje šalia Tailando įlankos įsikūrusi Kambodža neabejotinai patenka į egzotinių kelionių sąrašą. Dalį šalies teritorijos užgulę didžiuliai kalnai (pietvakariuose – Kardamono kalnai, labiau į pietus – Damrėjaus, o šiaurės vakaruose, prie sienos su Tailandu – Dangreko kalnai). Likusi didesnioji šalies dalis yra derlingos lygumos. Be didingų kalnų, Kambodžos kraštovaizdį paįvairina Mekongas – viena didžiausių pasaulio upių, šioje šalyje turinti gana įspūdingą intakų skaičių, ir didžiulis Tonlesapo ežeras.

Netruksite suprasti, jog Kambodža – kontrastinga šalis, kur harmoningai susilieja ir skurdas, ir prabanga.
 

Ką aplankyti Kambodžoje?

Nemažai istorinių ir politinių kirčių patyrusi Kambodža yra atvira turistams ir masina keliautojus įspūdingais šventyklų kompleksais, gamtos stebuklais bei išskirtine kultūra ir vietinių gyvenimo būdu.

Kalbant apie lankytinas vietas Kambodžoje tai neabejotinai kiekviename lankstinuke ir šalies aprašyme bus paminėtas didžiausias visame pasaulyje šventyklų kompleksas Angkor Vatas (angl. Angkor Wat). Visai neseniai šis šventyklų kompleksas paskelbtas labiausiai verta aplankyti vieta pasaulyje. Dar IX–XIII amžiuje, klestint Khmerų valstybei, sukurti milžiniški statiniai yra šalies pasididžiavimas, įtrauktas ir į UNESCO paveldo sąrašą. Ypatingiausia čia – dievui Šivai dedikuota pati Angkor Vato šventykla, kadaise statyta kaip būsima vieno iš valdovų kapavietė. Šventyklų komplekse būtinai apžiūrėkite ir kitą – pagrindinę – Bajono šventyklą. Jos nepastebėti neįmanoma – didžiulis, net daugiau kaip pusšimtį bokštų turintis statinys traukia akį ir tarsi kviečia prieiti arčiau.

Dėmesio verta ir šiaurinėje Kambodžos dalyje esanti senovinė hinduistų Preah Vihear šventykla. Pastaroji ypatinga išplanavimu ir architektūros stilių įvairove.

Jei nuvyksite į Siem Reapo provinciją, čia aplankykite šventu laikomą Kuleno kalną, kuriame, tikima, gimė Khmerų imperija. Legenda byloja, jog kalno viršūnėje gyvenę IX amžiuje šalį valdę karaliai. Šiandien šioje vietovėje rasite didelę Budos šventyklą. Ji ypatinga tuo, kad nusilenkti jai plūsta piligrimai iš viso pasaulio.

Svečiuodamiesi Kambodžoje nuvykite prie Tonlesapo ežero. Pietinėje šalies dalyje telkšantis didžiausias Indokinijos pusiasalio ežeras ypatingas, nes keičiantis sezonams labai kinta jo plotas ir gylis. Ežerą su Mekongu jungia Tonlesapo upė, ir Mekongo potvynių metu upė keičia tėkmės kryptį. Tai suponuoja milžiniškus ežero patvinimus – ežeras pagilėja kone dešimt kartų.

Jei keliaudami mėgstate lankytis muziejuose, Kambodžoje užsukite į Tuol Slengo genocido muziejų, Nacionalinį Kambodžos muziejų.

Kambodžoje aplankykite ir šalies sostinę – Pnompenį. Besidomintiems istorija rekomenduojama aplankyti visai šaliai istoriniu požiūriu itin reikšmingą vietą – Raudonųjų khmerų aukų žudymo laukus (Mirties laukai).

Turite klausimų? Rašykite mums.

Parašykite ko ieškote ar kokios pagalbos tikitės iš mūsų.