Kelionės į Kanadą

Ko tikėtis šalyje

Trijų vandenynų saugoma Kanada nepaprastai įvairi ir kontrastinga: nuo malonios šilumos iki arktinio šalčio, nuo žaliuojančių miškų iki ledynų
Kanada (angl. Canada)

Pačioje Šiaurės Amerikos šiaurėje driekiasi didžiulė valstybė – Kanada, besiribojanti su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis ir supama net trijų vandenynų. Pagal dydį Kanada nusileidžia tik Rusijai.

Pirmieji šios teritorijos gyventojai – indėnai – įsikūrė čia maždaug prieš penkiolika tūkstančių metų, o pirmieji tyrinėtojai iš Europos Kanadą atrado tik XV amžiaus antroje pusėje.

Rytinėje Kanados dalyje driekiasi lygumos, plynaukštės, vakarinėje – plati Koldiljerų juosta. Kranto linija labai įspūdinga: fjordai, nuostabūs užutėkiai, daug puikių įlankų. Šiaurinėje dalyje Kanada ribojasi su Arkties vandenynu ir šioje šalies pusėje vandenyne pabirę galybę salų. Kone pusę žemyninės dalies užima kristalinis Kanados skydas.

Ką aplankyti Kanadoje?

Kanada įspūdinga, tuo netruksite įsitikinti. Tad ką šalyje pamatyti? Labiausiai čia patiks gamtos mylėtojams...

Viešintys Kvebeke ar netoli jo turėtų pamatyti Fraontenako pilį, sulaukiančią bene daugiausia dėmesio šiame regione. Pastatas įspūdingas tiek savo dydžiu, tiek koloritu, architektūriniais sprendimais. Statinys reprezentuoja viduramžių statybą.

Kvebeke nuostabi tik pilis, čia yra ir daugiau puikių vietų. Rekomenduojame neaplenkti senamiesčio, įtraukto į UNESCO paveldo sąrašą. Čia Jūsų dėmesiui – gausybė istorinių pastatų. Taip pat apžiūrėkite ir Kvebeko citadelę.

Svečiuodamiesi Kanadoje aplankykite Banfo nacionalinį parką, seniausią nacionalinį parką šalyje. Jis įsikūręs Albertos provincijoje. Parke išvysite įstabų saugomą Uolinių kalnų kraštovaizdį ir labai įvairią gyvūniją: kalnų ožkas, pumas, lūšis, grizlius, elnius ir kt.

Visai šalia Banfo nacionalinio parko įsikūręs ir dar vienas – Džaspero nacionalinis parkas, kuriame taip pat saugomi įstabūs gamtos stebuklai: miškai, slėniai, ežerai, ledynai, karštosios versmės, kriokliai ir daug kitų. Neabejotinai šiame nacionaliniame parke, įtrauktame į UNESCO paveldo sąrašą, gausu įvairios gyvūnijos.

Albertos provincijoje skirkite dėmesio Dramhelerio nederlingosioms žemėms – skalūnų ir smiltainių sudarytai dykynei. Įvairiausi kanjonai, kauburiai ir daubos, suformuoti erozijos, yra maždaug septynių dešimčių milijonų metų senumo! Žinoma, jog čia gyveno ir dinozaurai – teritorijoje randama jų fosilijų.

Aplankykite Čerčilį ir išvyskite gausybę baltųjų meškų. Čerčilis tituluojamas baltųjų meškų karalyste. Stebėti poliarinių meškų smalsuolių būriai suguža spalio–lapkričio mėnesiais. Be meškų, Čerčilyje pamatysite ir gausybę paukščių bei banginių.

Jei apsilankysite Fandžio įlankoje, turėsite progą išvysti kvapą gniaužiančių reginių – įvairių formų uolų, stūksančių pakrantėje, urvų, kurie susidarė dėl vandens srovių. Šioje įlankoje vyksta vieni didžiausi visame pasaulyje potvyniai ir atoslūgiai.

Britų Kolumbijos provincijoje esantys Pragaro vartai laukia adrenalino fanatikų. Čia gausite progą pasivaikščioti virš upės nutiestu ilgu kabamuoju tiltu. Šioje provincijoje aplankykite ir Kanados didmiestį Vankuverį.

Turite klausimų? Rašykite mums.

Parašykite ko ieškote ar kokios pagalbos tikitės iš mūsų.