Kelionės į Kiprą

Ko tikėtis šalyje

Legendomis apipintas Kipras – Afroditės gimtinė, kurioje Jūsų laukia kone ištisa vasara, švarutėliai paplūdimiai ir galybė lankytinų objektų. Kipras (angl. Cyprus)

Kipras, kurio oficialus pavadinimas yra Kipro Respublika, yra ir valstybė, ir sala, supama gražiosios Viduržemio jūros. Pagal dydį tai trečioji sala Viduržemio jūroje, geografiškai priklausanti Azijai, bet kultūriniu ir politiniu aspektais laikoma Europos šalimi.

Šiandien Kipras priskiriamas prie populiariausių kelionių krypčių. Kelionė į Kiprą – tai kelionė į Afroditės gimtinę. Legenda byloja, jog meilės deivė Afroditė gimė čia, Kipre, iš jūros putos. Ši sala dažnai pasirenkama vestuvėms, romantiškoms išvykoms, ji tobula atostogų kryptis tiems, kurie trokšta būti apsupti idiliškų paplūdimių ir skaidraus jūros vandens.
 

Ką aplankyti Kipre?

Pietrytinėje Kipro dalyje aplankykit Ayia Napa miestą, kuriame visą parą verda gyvenimas ir kuris nuolat sulaukia didelių turistų srautų. Nenustebkite, jei išgirsite miestą vadinant Kipro Ibiza – tai dėl pašėlusio naktinio gyvenimo, kuriam kviečia daugybė restoranų, barų, diskotekų, aludžių ir kitų pasilinksminimo vietų. Bet Ayia Napa siūlo ne tik šėliones, o ir lankytinų objektų. Ayia Napoje apžiūrėkite miesto vienuolyną, daugiau kaip šešis šimtus metų skaičiuojantį šilkmedį. Mieste daug dėmesio sulaukia vandens atrakcionų parkas. Jo išskirtinumas – parkas įrengtas pagal senovės Graikijos mitologinius bei istorinius siužetus. Jei keliaujate su vaikais – o Kipras puiki kelionės kryptis šeimoms – aplankykite dinozaurų parką.

Keliaukite į Kipro sostinę Nikosiją, išskirtinę tuo, jog tai vienintelė sostinė pasaulyje, kuri yra padalyta į dvi dalis: pietinę ir šiaurinę. Pietinė dalis yra graikiška, o šiaurinė – turkiška.

Dėmesio verta skirti ir senovinei Kipro sostinei – Pafosui. Pietvakarinėje salos dalyje įsikūręs kurortas žavi nuostabiais smėlio paplūdimiais, pakrantėje stūksančiomis uolomis, vynuogynais, bananų plantacijomis. Pafose turėsite progą apžiūrėti vieną populiariausių vietų kurorte – senąjį uostą su išlikusiu gynybiniu fortu. Jei esate istorijos, archeologijos gerbėjas, būtinai aplankykite uosto tvirtovę, statytą turkų, Saliamono katakombas, Dionizo vilą, garsią įstabia mozaika, Bizantijos laikų pilį ir daug kitų į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktų objektų.

Larnaka tikrai girdėta tiems, kurie domisi poilsinėmis atostogomis Kipre. Jei viešite šiame mieste ar netoli jo, pasivaikščiokite Finikules promenada, apžiūrėkite Hala Sulton Tekke mečetę. Larnaką supa nedidukai miesteliai, kurie itin garsūs ažūriniais nėriniais ir sidabro dirbiniais – aplankykite tas gyvenvietes, pamatysite įstabų vietinių gyvenimo būdą ir tai, kaip gimsta rankų darbo kūriniai. 

Svečiuodamiesi Kipre neaplenkite ir antro pagal dydį salos miesto Limasolio, kuriame, be puikiai išvystytos turizmo infrastruktūros, nepaprastai švarių paplūdimių, rasite ir daug pasilinksminimo vietų, dalyvausite karnavaluose, festivaliuose. Limasolyje aplankykite muziejus, kurių šiame kurorte labai daug, vandens pramogų parką.

Ne paslaptis, didelė dalis turistų į Kiprą atvyksta pasimėgauti tobulu poilsiu prie jūros. Sala turtinga įstabių paplūdimių, pavyzdžiui, Pantahou Beach, baltu smėliu žavintis Nissi Beach, populiarūs Larnakos paplūdimiai Phinikoudes bei McKenzie Beach, ramus Pissouri Bay ir daug kitų.

Praktinė informacija

  • Valstybinės kalbos Kipre – graikų, turkų. Dažniau turistų lankomose vietose, tikėtina, susikalbėsite angliškai, vokiškai, rusiškai ar prancūziškai.
  • Nacionalinė valiuta Kipre – euras (EUR).
  • Kipre vyrauja nuostabus klimatas, dovanojantis vasarą kone ištisus metus, tiksliau – 8–9 mėnesius: nuo kovo iki lapkričio. Kitus kelis mėnesius Kipre – pavasaris, kuris ne mažiau tinkamas kelionėms nei vasara. Tiesa, gruodį–vasarį į Kiprą labiau tinka keliauti pažintiniais tikslais – ir oras tam idealus, ir kainos kiek mažesnės, be to, nėra milžiniškų turistų srautų. Maža to, vanduo jūroje tokio „pavasario“ metu nesiekia mažiau kaip 18 laipsnių, tad drąsiai galima planuotis ir maudynes.
  • Kipre eismas vyksta kairiąja kelio puse.
  • Po Kiprą geriausia keliauti išsinuomotu automobiliu – idealus būdas norintiems kuo daugiau pamatyti, pažinti salą ir keliauti nepriklausomai. Taip pat Kipre kursuoja ir autobusai.
  • Iš Kipro keltu galite persikelti į kai kuriuos Turkijos kurortus, taip pat į uostą Graikijoje.