Kelionės į Kosta Riką

Ko tikėtis šalyje

Egzotiškoji Kosta Rika masina nuotykių ieškotojus, romantikus, neabejingus kavos aromatui, turiningam laisvalaikiui ir gamtos idilei

Kosta Rika (angl. Costa Rica)

Kosta Rikos Respublika, arba tiesiog Kosta Rika, yra Centrinėje Amerikoje įsikūrusi valstybė, kurios rytinius krantus skalauja Karibų jūra, o vakarinius – Ramusis vandenynas.

Iki vietovę atrandant Kolumbui čia gyveno indėnai. Maždaug XVI amžiuje Kosta Rikos teritorijoje gyvenusius majus ir actekus nukariavo ispanai ir vietovė tapo Ispanijos kolonija su sostine Kartagina. Šiandien Kosta Rika, kuri iš ispanų kalbos išvertus reiškia „Turtinga pakrantė“, yra gana aukštą gyvenimo lygį turinti šalis, masinanti keliautojus iš viso pasaulio. Seismiškai aktyvioje zonoje įsikūrusioje šalyje netrūksta ne tik nepaprastai gražių gamtos kampelių, bet ir veikiančių ugnikalnių.

Kelionė į Kosta Riką – tai kelionė į šalį, turinčią labai turtingą geografiją: kalnų grandinės, upių labirintai, tankūs miškai, lygumos ir įstabios įlankos... Tai – Kosta Rika!

Ką aplankyti Kosta Rikoje?

Egzotiškoji Kosta Rika keliautojams siūlo ne tik kokybišką poilsį puikiuose paplūdimiuose, bet ir turiningą laisvalaikį.

Kosta Rikos kavos regionai masina šalies svečius ir visuomet palieka neišdildomą spūdį. Apsilankę čia turėsite progą pamatyti, kaip auginamos visų taip mėgiamo gėrimo pupelės.

Svečiuodamiesi Kosta Rikoje būtinai turite pamatyti Paoso ugnikalnio nacionalinį parką, kuriame išvysite vieną didžiausių geizerių viso pasaulio mastu. Ugnikalnio kraterio skersmuo siekia net pusantro kilometro. Ugnikalnis iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kiek pavojingas dėl periodiškai išskiriamų dujų ir garų, bet turime Jus patikinti, kad jį apžiūrėti iš arčiau yra visiškai saugu. Jei oras bus tinkamas, turėsite progą milžiniško ugnikalnio vidų apžiūrėti iš apžvalgos aikštelės. Nesuklysime pasakę, kad tai bus unikali ir gilų įspūdį paliksianti patirtis.

Svečiuodamiesi Kosta Rikoje dėmesio skirkite ir tiltais garsėjančiam Arenaliui. Net šeši kabantys tiltai stebina šios vietovės lankytojus. Maža to, įspūdingi ne tik tiltai, bet ir nuo jų atsiveriantys vaizdai į krioklius.

Parijos įlankoje, dar vadinamoje Banginių įlanka, įsikūręs jaukus kurortinis Tambora miestelis, kuriame, atitinkamu metu, galėsite stebėti migruojančius banginius.
Jei esate gamtos, augalų, o ypač gėlių mylėtojas, užsukite į Escolonia rūko mišką. Be daugybės nuostabių augalų, bene labiausiai lankytojus žavi grakščiosios orchidėjos ir mažyčiai kolibriai. Jei esate neabejingas gyvūnams, tuomet turėtumėte aplankyti ir Tortugero nacionalinį parką, galintį pasigirti net trimis šimtais skirtingų rūšių paukščių. O ar esate matę gyvą krokodilą? Juos, siekiančius net iki keturių metrų ilgio, galite išvysti plaukdami valtimi Tarcoles upe, Guacalillo kanalu. Be šių milžinų, susipažinsite ir su iguanomis bei spalvingosiomis aromis.

Na, ir, žinoma, verta užsukti į Kosta Rikos sostinę San Chosė. Čia apžiūrėkite miestelio katedrą, Nacionalinį teatrą, apsilankykite vandens parke.

Praktinė informacija

Valstybinė kalba Kosta Rikoje – ispanų. Daugelyje vietų turėtumėte susikalbėti ir angliškai.

Nacionalinė valiuta – Kosta Rikos kolonas (CRC). 1 euras atitinka 684,49 CRC (gali nežymiai skirtis, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso).

Kosta Rikoje vyraujantis klimatas yra dvejopas. Centriniame plokščiakalnyje vidutinė metinė temperatūra yra apie 30 laipsnių, o pakrantėje gerokai vėsiau – apie 17 laipsnių.

Jei nenorite, kad atostogas sugadintų lietus, kelionės į Kosta Riką neplanuokite gegužės–lapkričio mėnesiais.

Jei neplanuojate Kosta Rikoje užsibūti ilgai, rūpintis viza nereikia. Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Pažinčiai su Kosta Rika pasirinkite autobusą – ir patogu, ir pigu. Automobilio nuoma arba taksi paslaugos, žinoma, suteiks dar daugiau komforto, bet bus ir gerokai brangesnis malonumas.