Kelionės į Kubą

Ko tikėtis šalyje

Kuba! Tai kur kas daugiau nei romas, cigarai ir nepakartojama kava! Kuba (angl. Cuba)

Kubos Respublika, trumpiau – tiesiog Kuba, sudaryta iš salų, „pabirusių“ tarp Atlanto vandenyno, Karibų jūros ir Meksikos įlankos. Pagrindinė archipelago sala yra Kuba, taip pat Kubos valstybei priklauso Chuventudo sala ir kelios mažesnės salų grupelės.

Kubos istorija spalvinga: dar 1492 metais Kolumbas, išsilaipinęs Kubos saloje, paskelbė ją Ispanijos karalystės dalimi ir keliems šimtmečiams ji liko Ispanijos valdžioje. 1902 metais šalis gavo JAV pripažinimą, o po pusšimčio metų prasidėjo Kubos revoliucija. Po kurio laiko naują valdžią čia sukūrė F. Kastro.

Tiesa, Kuboje tik XX amžiaus pabaigoje imta skatinti turizmą ir šiandien kelionę į Kuba pasirenka po kelis milijonus turistų iš įvairių pasaulio šalių, bet daugiausia – iš Europos Sąjungai priklausančių ir Kanados.

Ką aplankyti Kuboje?

Kelionė į Kubą – puikus pasirinkimas ir tiems, kurie nori atostogas leisti paplūdimyje, ir tiems, kurie prioritetą teikia miestų ir lankytinų objektų apžvalgai. Daugeliui Kuba asocijuojasi su nuostabia kava, kubietiškais cigarais, romu... Bet tai neparastai turtinga lankytinų vietų valstybė.

Aplankykite Kubos sostinę Havaną, žavinčią istoriniu senamiesčiu, įtrauktu į UNESCO paveldo sąrašą. Saugomi, restauruojami senamiesčio pastatai atspindi senuosius laikus, šalies istoriją ir kuria unikalų autentikos įspūdį. Vaikštinėdami Havanos senamiesčiu aplankykite Senąją aikštę, Ginklų aikštę, o besidomintiems istorija rekomenduojama skirti laiko ir užsukti į Revoliucijos muziejų. Pasižvalgę po senamiestį užsukite į jaukų vietos restoranėlį ar kavinukę, išgerkite puodelį nuostabios kubietiškos kavos ir iš šalies stebėkite malonų miesto šurmulį, apžvelkite, kokia įspūdinga Havanos senamiesčio architektūra, kokie nuoširdūs vietiniai gyventojai.

Besidomintys architektūra turėtų aplankyti ir Trinidado miestą, garsų išskirtiniu kolonializmo laikotarpio architektūros paveldu. Neoklasicizmo ir puošniojo baroko stiliaus pastatai itin realiai atspindi to meto ypatumus ir leidžia pasijusti tarytum nukeliavus daugel metų atgal. Trinidado mieste aplankykite ir Šv. Trejybės bažnyčią, kurioje yra labai originalus iš juodmedžio pagamintas altorius.
Užsukite ir į seniausią Kubos miestą - kalnų supamą Barakoa. Garsiojo Kubos romo vykite paragauti į Kubos Santjagą. Be romo - miestas sužavės nepaprasta architektūra.
Verta aplankyti įstabų Guanayaros nacionalinį parką, kuriame įspūdingos džiunglės priglaudę tyvuliuojančius ežerus, paslaptingus urvus, nepaprasto grožio krioklius. Čia fotoaparatų blyksčių vertas kiekvienas kampelis, o ypatingai didžiulis, 20 metrų siekiantis, Rasos krioklys.

Viešintiems Kuboje rekomenduojama aplankyti be žado paliksiantį gamtos kampelį – Vinjaleso slėnį, kuriame lankytojus pasitinka plokščiomis viršūnėmis stebinančios kalvos, grakščios palmės ir visiškai netoliese vietinių auginamos tabako plantacijos. Atvykę į šį slėnį skirkite laiko ir Indėno urvui, kuriame gausite unikalią progą pasiirstyti valtimi po požemine upe! Būtinai pakilkite į Los Jazmines apžvalgos aikštelę, nuo kurios įstabi slėnio panorama bus tarytum ant delno.

Praktinė informacija

Oficiali kalba Kuboje – ispanų.

Kuboje kiekvienas gyventojas gali pasirinkti religiją, nes čia religija nuo valstybės yra atskirta. Daugiausia vietinių išpažįsta krikščionybę.

Nacionalinė valiuta Kuboje – Kubos pesas (CUP). Ši valiuta yra skirta Kubos piliečiams ir cirkuliuoja drauge su Kubos konvertuojamuoju pesu (CUC), skirtu užsieniečiams. 1 euras atitinka 1,18 CUC (nežymiai gali skirtis atitinkamu momentu, priklausomai nuo galiojančio valiutų kurso).

Kuboje kone kiekviename miestelyje rasite bankomatų, tad išsigryninti pinigų problemų nebus. 

Kuboje vyrauja tropinis klimatas kone visus metus. Saulė džiugina kasdien.

Vidutinė metinė temperatūra siekia apie 26 laipsnius. Sausis – čia 
šalčiausias mėnuo, kuomet orai „atvėsta“ maždaug iki 21 laipsnio, o štai liepą perkopia 30 laipsnių termometro stulpelį. Visų mėgstančių maudynes džiaugsmui - žiemomis Kubos pakrantėse vanduo įšyla iki 25 laipsnių, o vasaromis – net iki 28 laipsnių!

Turistams Kuboje rekomenduojama naudotis turistiniu taksi ir vengti viešojo transporto.

Nerekomenduojama vartoti vandens iš čiaupo, geriau įsigykite prekybos centruose.

Planuodami kelionę į Kubą pasirūpinkite „Turistine kortele“, jei čia viešėsite ne ilgiau kaip 30 dienų. Kitu atvejus bus reikalinga viza.