Kelionės į Laosą

Ko tikėtis šalyje

Pietrytinėje Azijos dalyje įsikūręs Laosas (visas pavadinimas – Laoso Liaudies Demokratinė Respublika) turizmo žemėlapyje yra tarp lankomiausių egzotinių kraštų. Nors ir neturintis priėjimo prie jūros Laosas masina nuostabiais gamtos kampeliais, viena didžiausių pasaulio upių, kelionei patraukliu klimatu, civilizacijos mažai paveiktu gyvenimo būdu.
Kelionė į Laosą – tarytum savotiška kelionė laiko mašina atgal. Šalis netrumpą laiką buvo izoliuota ir turistiniame žemėlapyje nefigūravo, todėl atvėrusi vartus keliautojams iš viso pasaulio tapo tikru atradimu ir traukos tašku.
 

Ką aplankyti Laose?

Svečiuodamiesi Laose aplankykite Luang Prabangą – prie Mekongo įsikūrusį miestą, kuris neabejotinai yra daugelio atvykstančiųjų į šalį „Būtina pamatyti Laose“ sąrašo viršuje. Į UNESCO paveldo sąrašą įtraukta gyvenvietė glaudžia nemažai auksinių šventyklų stogų, jaukių nedidukų medinių namelių. Bet įspūdingiausias dalykas Luang Prabangoje – kasryt, auštant, daugybė vienuolių išeina į miesto gatves basomis ir vaikšto prašydami išmaldos. Mūsų, europiečių, akimis tai visiškai unikalus dalykas. Svečiuodamiesi Luang Prabangoje užsukite ir į seniausią budistų vienuolyną. Šventykloje yra Budos statula, kadaise (1931 metais) pabuvojusi Paryžiuje, parodoje, o į Laosą grįžusi tik po trijų dešimtmečių.

Vang Vieng – turistų labai mėgiama vieta, todėl čia rasite platų restoranų, viešbučių, interneto kavinių, kelionių agentūrų pasirinkimą. Tai bene geriausia vieta Laose tiems, kurie neabejingi pramogoms ir linksmybėms. Įstabiausias reginys šiame mieste – karstinės kalvos peizažas. Jei domitės archeologija, skirkite laiko Akmenų lygumai, kurioje milžiniški plotai yra tarsi nubarstyti įvairių dydžių, bet taisyklingų formų tuščiaviduriais akmeniniais indais. Manoma, kad šiems akmeniniams indams jau apie porą tūkstančių metų.

Aplankykite ir Laose vieną reikšmingiausių vietų – Pha That Luang. Tai kelias terasas, atitinkančias skirtingo lygmens budistų pasaulius, turinti stupa. Žemiausias lygmuo – materialusis pasaulis, o aukščiausias – nebūties pasaulis.

Jei svečiuositės Laoso pietuose, pasigrožėkite Wat Phu – khmerų šventyklos griuvėsių kompleksu. Nuo V amžiaus ant kalno stovėjusi šventykla šiandien jau virtusi griuvėsiais, bet masina keliautojus savo paslaptinga aura.

Pak Ou urvai – vieta Laose, į kurią traukia labai dideli keliautojų srautai. Paslaptingi urvai neabejotinai turi būti planuojamų aplankyti vietų sąraše.

Kriokliai – nuostabus gamtos kūrinys, kurio nepamatysime kiekvienoje šalyje. Laose rekomenduojama pasigrožėti Konės kriokliu ir Kuang Si kriokliu, nuo Luang Prabango nutolusiu apie tris dešimtis kilometrų. Pagrindinio Kuang Si krioklio aukštis siekia daugiau kaip pusšimtį metrų.

Skirkite laiko ir šalies sostinei – Vientianui, centrinėje Laoso dalyje įsikūrusiam miestui. Nustebsite, koks ramus tai miestas, turint omenyje, kad jis – šalie sostinė. Čia labai patiks tiems, kurie nori pabėgti nuo didmiesčių šurmulio ir jaukiai įsitaisyti lauko kavinukėje. Vientiane aplankykite garsųjį Budos parką, kuriame rasite apie porą šimtų budistinių ir hinduistinių skulptūrų.

Praktinė informacija

  • Oficiali kalba Laose – lao.
  • Nacionalinė šalies valiuta – kipas (LAK). 1 euras atitinka 9 490,84 LAK (gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso).
  • Daugiausia Laoso gyventojų yra budistai. Ši religija turi didžiausią įtaką šalies kultūrai, menui.
  • Laose vyrauja tropinis klimatas. Jei norite išvengti liūčių sezono, kelionę planuokite gruodžio–balandžio mėnesiais. Anot vietinių, Laose vyrauja trys sezonai: karštasis, šaltasis ir lietingasis.
  • Transporto priemonių pasirinkimas keliauti po šalį labai platus: taksi, autobusai, mikroautobusai, traukiniai, laivai, vadinamieji tuk tukai. Todėl nesunkiai pasirinksite tai, kas Jums priimtiniausia ir kokias galimybes atitinkamu momentu turėsite.