Kelionės į Maldyvus

Ko tikėtis šalyje

Vanduo skaidrus tarsi stiklas, o lagūnos ir rifai atskleidžia stebuklingus pasaulius... Sveiki, Maldyvai! Maldyvai (angl. Maldives)

Daug kam Maldyvai (visas pavadinimas – Maldyvų Respublika) yra rojaus sinonimas. Išvertus iš sanskrito kalbos, Maldyvai reiškia „tūkstantis salų“. Šią Indijos vandenyno valstybę sudaro salos, besidriekiančios nuo Indijos į pietvakarius. Iš viso šalį sudaro 1 196 salos, iš kurių tik apie du šimtus yra gyvenamos. Legenda byloja, jog Sinhalos princas, plaukdamas su savo žmona, užplaukė ant seklumos ir toje vietoje įkūrė sultonatą.

Tai – žemiausia pasaulyje šalis. Įvertinus, kad jūros lygis nuolat po truputį kyla, Maldyvų egzistavimui atsiranda reali grėsmė. Todėl čiupkite lagaminus ir aplankykite šį nepakartojamą rojaus kampelį.
 

Ką aplankyti Maldyvuose?

Didžiąją daugumą keliaujančiųjų į Maldyvus sudaro nardytojai, romantikai ir įsimylėjėliai, pasyvaus poilsio mėgėjai bei tie, kurių svajonių atostogos įsivaizduojamos neįtikėtinai balto smėlio, skaidraus vandens ir įstabios gamtos apsuptyje. Nenuostabu, kad šalis labai dažnai pasirenkama povestuvinei kelionei.

Svečiuodamiesi Maldyvuose aplankykite šalies sostinę – Malę. Jei bendrai Maldyvai asocijuojasi su ramybe ir mėgavimusi jūra bei saulės spinduliais, tai sostinėje gyvenimas verda. Malėje veikia barai, restoranai, klubai, kviečiantys norinčius pasilinksminti. Dar aplankykite Nacionalinį muziejų, kuriame turėsite progą pažinti šalies kultūrą ir istoriją. Taip pat sostinėje galite apžiūrėti Penktadienio mečetę – seniausią tokio pobūdžio statinį Maldyvuose. Šios mečetės statyboms panaudota labai daug koralų.

Biyadhoo sala – čia Jūsų laukia nuostabūs rifai, vienas egzotiškiausių viešbučių ir labai platus vandens pramogų asortimentas. Ši sala – puikus pasirinkimas nardytojams, pasyvaus laisvalaikio ar aktyvių vandens pramogų gerbėjams.

Viešintiems Maldyvuose rekomenduojama aplankyti ir Alimatos salą, įsikūrusią Maldyvų rytinėje dalyje. Čia taip pat daug idealių vietų nardytojams.

Pasiekite ir Rihiveli salą, kuri, be skaidraus, žydro vandens, atskleidžiančio povandeninį žuvų gyvenimą, turi ir įspūdingą „kaimynystę“ – negyvenamą salą, į kurią galėsite tiesiog nubristi (nuo Rihiveli salos ją skiria vos šimtas metrų).

O galybę nedidukų namukų, pastatytų ant vandens, pamatysite apsilankę Ranalhi saloje.

Jei turite tikslą panardyti, tuomet vykite į HP rifą – čia nardydami išvysite ypatingą povandeninį pasaulį, įstabius koralinius rifus, nepaprastą gyvūniją. Nardytojus masina ir Bananų rifas, pavadinimą gavęs dėl savo formos. Nenuostabu, kad Maldyvai labai vilioja nardytojus. O jei bijote nerti į gelmes, nedrįstate išbandyti šios atrakcijos, tuomet ne mažiau gražią vandens gyvūniją išvysite ir  būdami ant vandens – vanduo toks skaidrus, kad įvairiaspalvės žuvys puikiausiai matosi.

Praktinė informacija

  • Oficiali kalba Maldyvuose – diveli, bet laisvai susikalbėsite angliškai.
  • Nacionalinė valiuta – Maldyvų Rufija (MVR). 1 euras atitinka 17,87 MVR (šiek tiek gali skirtis, priklausomai nuo konkrečiu momentu galiojančio valiutų kurso). Jei vešitės grynuosius  pinigus, tai keitimui rekomenduojama turėti JAV dolerius.
  • Didžioji dalis gyventojų čia – divehiai.
  • Valstybinė religija – islamas.
  • Maldyvuose vyrauja tropinis klimatas, visus metus čia yra apie 30 laipsnių siekianti temperatūra. Lapkritį iškrenta bene daugiausia kritulių, todėl jei nenorite, kad jus merktų lietus, geriau šį mėnesį atostogų neplanuokite. Gruodis–balandis laikomi kaip palankiausi kelionei į Maldyvus. O štai nuo gegužės orai permainingi, tad šis laikotarpis kelionei į Maldyvus pasirenkamas rečiau.
  • Jei Jūsų kelionės tikslas – nardymas, tuomet į Maldyvus vykite lapkritį arba balandį.
  • Jei į Maldyvus atvyksite Ramadano metu, turėsite laikytis vietiniams taikomų taisyklių, todėl dienos metu negalėsite viešai valgyti, gerti, rūkyti, įprastu dienos metu nedirbs parduotuvės, restoranai.
  • Lietuvos piliečiams bus reikalinga viza, bet ją gausite atvykę į šalį. Viza nemokama, išduodama trisdešimčiai dienų.
  • Į šalį draudžiama įsivežti alkoholinių gėrimų ir kiaulienos bei jos gaminių.