Kelionės į Maldyvus

Ko tikėtis šalyje

Vanduo skaidrus tarsi stiklas, o lagūnos ir rifai atskleidžia stebuklingus pasaulius... Sveiki, Maldyvai! Maldyvai (angl. Maldives)

Daug kam Maldyvai (visas pavadinimas – Maldyvų Respublika) yra rojaus sinonimas. Išvertus iš sanskrito kalbos, Maldyvai reiškia „tūkstantis salų“. Šią Indijos vandenyno valstybę sudaro salos, besidriekiančios nuo Indijos į pietvakarius. Iš viso šalį sudaro 1 196 salos, iš kurių tik apie du šimtus yra gyvenamos. Legenda byloja, jog Sinhalos princas, plaukdamas su savo žmona, užplaukė ant seklumos ir toje vietoje įkūrė sultonatą.

Tai – žemiausia pasaulyje šalis. Įvertinus, kad jūros lygis nuolat po truputį kyla, Maldyvų egzistavimui atsiranda reali grėsmė. Todėl čiupkite lagaminus ir aplankykite šį nepakartojamą rojaus kampelį.
 

Ką aplankyti Maldyvuose?

Didžiąją daugumą keliaujančiųjų į Maldyvus sudaro nardytojai, romantikai ir įsimylėjėliai, pasyvaus poilsio mėgėjai bei tie, kurių svajonių atostogos įsivaizduojamos neįtikėtinai balto smėlio, skaidraus vandens ir įstabios gamtos apsuptyje. Nenuostabu, kad šalis labai dažnai pasirenkama povestuvinei kelionei.

Svečiuodamiesi Maldyvuose aplankykite šalies sostinę – Malę. Jei bendrai Maldyvai asocijuojasi su ramybe ir mėgavimusi jūra bei saulės spinduliais, tai sostinėje gyvenimas verda. Malėje veikia barai, restoranai, klubai, kviečiantys norinčius pasilinksminti. Dar aplankykite Nacionalinį muziejų, kuriame turėsite progą pažinti šalies kultūrą ir istoriją. Taip pat sostinėje galite apžiūrėti Penktadienio mečetę – seniausią tokio pobūdžio statinį Maldyvuose. Šios mečetės statyboms panaudota labai daug koralų.

Biyadhoo sala – čia Jūsų laukia nuostabūs rifai, vienas egzotiškiausių viešbučių ir labai platus vandens pramogų asortimentas. Ši sala – puikus pasirinkimas nardytojams, pasyvaus laisvalaikio ar aktyvių vandens pramogų gerbėjams.

Viešintiems Maldyvuose rekomenduojama aplankyti ir Alimatos salą, įsikūrusią Maldyvų rytinėje dalyje. Čia taip pat daug idealių vietų nardytojams.

Pasiekite ir Rihiveli salą, kuri, be skaidraus, žydro vandens, atskleidžiančio povandeninį žuvų gyvenimą, turi ir įspūdingą „kaimynystę“ – negyvenamą salą, į kurią galėsite tiesiog nubristi (nuo Rihiveli salos ją skiria vos šimtas metrų).

O galybę nedidukų namukų, pastatytų ant vandens, pamatysite apsilankę Ranalhi saloje.

Jei turite tikslą panardyti, tuomet vykite į HP rifą – čia nardydami išvysite ypatingą povandeninį pasaulį, įstabius koralinius rifus, nepaprastą gyvūniją. Nardytojus masina ir Bananų rifas, pavadinimą gavęs dėl savo formos. Nenuostabu, kad Maldyvai labai vilioja nardytojus. O jei bijote nerti į gelmes, nedrįstate išbandyti šios atrakcijos, tuomet ne mažiau gražią vandens gyvūniją išvysite ir  būdami ant vandens – vanduo toks skaidrus, kad įvairiaspalvės žuvys puikiausiai matosi.

Turite klausimų? Rašykite mums.

Parašykite ko ieškote ar kokios pagalbos tikitės iš mūsų.