Kelionės į Mauricijų

Ko tikėtis šalyje

Anot Marko Tveno, Mauricijaus buvo tai, nuo ko nukopijuotas Rojus!

Mauricijus (angl. Mauritius)

Mauricijus yra Indijos vandenyno salose įsikūrusi valstybė, kurią labai dažnai galite pamatyti povestuvinių kelionių lankstinukuose. Tai – svajonių atostogų kryptis. Šaliai priklauso Mauricijaus, Rodrigeso salos, Kargados Karachos salynas bei Agalegos salos.
Mauricijus jau X amžiuje buvo žinomas Indijos ir Pietryčių Azijos jūrininkams, o 1505 metais salą atrado ir portugalai, bet pastarųjų ji liko neapgyvendinta ir tik kone po šimtmečio čia apsilankę olandai ją pavadino Mauricijumi princo Mauricijaus garbei. Bet olandams čia įsitvirtinti nepavyko, nors ir bandė net du kartus. O štai 1715 metais salą užgrobę prancūzai čia įsikūrė ir išvystė sėkmingą ekonomiką. Nepaisant to, po daugkartinių konfliktų su britais, pastariesiems po kurio laiko atiteko sala ir jai buvo grąžintas Mauricijaus vardas.

Šiandien valstybė yra nepriklausoma, o kelionė į Mauricijų – tai kelionė į pasakiško grožio salą, kurios kolorite dominuoja žydra, žalia, balta ir geltona spalvos.

Ką aplankyti Mauricijuje?

Mauricijus yra neapsakomo grožio sala, kuri romantiškoms, povestuvinėms kelionėms pasirenkama neatsitiktinai. Markas Tvenas yra parašęs, jog Mauricijus galimai buvo sukurtas anksčiau nei rojus ir rojus buvo tiesiog nukopijuotas nuo Mauricijaus. Tai labai iškalbingi žodžiai, puikiai reprezentuojantys tai, ką išvysite atvykę į salą.

Mauricijuje pasitiks viena iš jo vizitinių kortelių – krištolo skaidrumo vandens, auksinių paplūdimių ir koralinių rifų juosiamų pakrančių paveikslas. Nenuostabu, jog ši vieta skirta idiliškoms atostogoms. Turistai iš viso pasaulio plūsta pasimėgauti salos grožiu ir kokybišku poilsiu.
Skirkite laiko sostinei Port Luisui. Nors dažniausiai turistus jis masina apsipirkimo vietomis, bet čia turėsite progą aplankyti ir Mėlyno penso muziejų, Gamtos istorijos muziejų. Sostinėje pasivaikštinėkite ir apžiūrėkite mečetes, bažnyčias, kinų, indų šventyklas – pajusite įvairių religijų auras. Port Luise patiks linksmybių mėgėjams – Jūsų laukia kino teatrai, barai, restoranai, kazino.

Viešėdami Mauricijuje neabejotinai turite išbandyti ir pramogas. Pirmiausia – nardymas. Nepriklausomai nuo to, ar esate profesionalas, ar mėgėjas, o gal tik pradedantysis, Mauricijus turi ką pasiūlyti įvairių lygių nardytojams. Įstabūs koraliniai rifai, besidriekiantys palei salos krantus, sužavės ir paliks neišdildomus įspūdžius. Be nardymo, išbandykite vandens slides, burlentes, mėgstantiems pasyvesnę veiklą puikiai tiks žvejyba.

O gal norite kažko ekstremalaus? Pavyzdžiui, pasivaikščioti su liūtais! Mauricijuje tokią progą gausite, nepabūkite pasinaudoti. Be liūtų, susipažinsite ir su tigrais, gepardais. Galėsite stebėti šiuos gyvūnus: kaip jie valgo, žaidžia, lipa į medžius ir t.t. O gal išdrįsite prie jų net prisiglausti? Svarbu žinoti, kad visą laiką šalia būna profesionalus prižiūrėtojas.

Ekstremalams ir ne tik patiks Tyroliennes parke. Čia ne tik apžiūrėsite įstabius tropinius miškus iš paukščio skrydžio, bet turėsite progą nusileisti lynu, išsimaudyti vandenyje, kuris skaidrumu gali drąsiais konkuruoti su krištolu.

Mauricijuje užsukite į La Vanille Crocodile parką ir savo akimis pamatykite krokodilus.

Praktinė informacija

Valstybinės kalbos Mauricijuje – prancūzų, anglų. Oficiali kalba šalyje yra anglų, bet ja kalba labai nedaug gyventojų; švietimo sistemoje, versle, žiniasklaidoje dominuoja prancūzų kalba. Gimtoji gyventojų kalba, kuria kalba didžioji dauguma vietinių, yra Mauricijaus kreolų kalba.

Nacionalinė valiuta Mauricijuje – Mauricijaus rupija (MUR). 1 euras atitinka 39,81 MUR (skaičiai šiek tiek gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso).

Mauricijuje vyrauja tropinis klimatas. Gegužė–lapkritis – Mauricijuje žiemos laikotarpis. Šiais mėnesiais saloje sausa ir šilta. Nuo gegužės iki rugsėjo ypač juntamas anticiklonų poveikis. Gruodis–balandis – Mauricijuje vasara, šiuo metu čia drėgna ir karšta. Nuo lapkričio iki balandžio labai juntama ciklonų įtaka.

Po Mauricijų patogiausia keliauti oro transportu. Jei keliaujate vienoje saloje, naudokitės autobusais – pigu ir palyginti patogu. Daugiausia komforto pajusite išsinuomoję automobilį – tai garantuos ir patogumą, ir nepriklausomybę, todėl keliausite, kur norite, apžiūrėsite tuos objektus, kurie įdomūs konkrečiai Jums. Dar vienas būdas keliauti – taksi. Daugelis taksistų kalba angliškai ir / ar prancūziškai.