Kelionės į Melburną, Australiją

Kultūrinė Australijos sostinė Melburnas: dangoraižiai, įspūdingi architektūriniai sprendimai, Viktorijos laikus menantys pastatai, muziejai, teatrai ir... lapės! Melburnas (angl. Melbourne)

Melburnas – pagal dydį antrasis miestas Australijoje, besidriekiantis šalies pietrytinėje dalyje. Melburną dažnai galima išgirsti pavadinant Australijos kultūros sostine. Ir tikrai pelnytai – įsitikinsite viešėdami šiame didmiestyje. Vienas išskirtinių ir kone gražiausių jo bruožų – Viktorijos laikų architektūros pastatai.

Šiandien Melburne keliautojus pasitinka dangoraižiai, puikus gatvių išplanavimas, lengvas chaosas, daugybė muziejų, galerijų bei teatrų. Ir kad ir kaip pasirodytų keista, bet didmiesčio gatvėse išvysite daug lapių...
 

Ką aplankyti Melburne?

Melburnas ypač patiks besidomintiems menu, istorija, architektūra ir kultūra. Šalį akimirksniu pamils tie, kurie vertina gamtos išskirtinumą, kontrastus, sodrų koloritą ir kraštovaizdžio įvairovę.

Svečiuodamiesi Melburne užsukite į Nacionalinį Viktorijos muziejų, Šiuolaikinio Australijos meno muziejų. Jei muziejų lankymas jus ypač žavi, neaplenkite ir policijos, sporto bei imigracijos muziejų šiame mieste.

Laiką leisdami miesto centre apžiūrėkite Viktorijos valstijos (Melburnas – Viktorijos valstijos sostinė) parlamento rūmus, Eureka dangoraižį. Dangoraižyje būtinai pakilkite į apžvalgos aikštelę ir pasigrožėkite Melburnu iš kone 300 metrų aukščio! Dėmesio vertas ir senojo Melburno aklėjimo pastatas.
Jei keliaujate su vaikais, būtinai užsukite į zoologijos sodą.

Nepriklausomai nuo to, ar domitės religija ar esate labai religingi, verta aplankyti Melburno Šv. Patriko katalikų katedrą, žavingą tiek eksterjeru, tiek dar labiau dailiu interjeru.

Centriniame verslo rajone apžiūrėkite Melburno rotušę. Jos viduje, pagrindinėje salėje, laukia tikrai dėmesio vertas eksponatas – vargonai, kuriuos pastatė anglai. Šiuos varginus sudaro net daugiau kaip pusdešimto tūkstančio vamzdelių!

Viena lankomiausių vietų Melburne – Vestgeito tiltas, jungiantis du Jaros upės krantus. Šis tiltas – vienas judriausių kelių visos šalies mastu – kiekvieną dieną juo pravažiuoja maždaug penktadalis milijono automobilių!
Jei svečiuositės Melburne, skirkite laiko išvykai į Filipo salą, kurioje turėsite progą susipažinti su kengūromis, koalomis ir vombatais. Sala garsi įspūdinga gyvūnija ir ne mažiau įspūdinga gamta bei išskirtiniu reginiu – Pingvinų paradu, kurį stebėti galima kiekvieną vakarą leidžiantis saulei. Pingvinai tokiu metu grįžta iš žvejybos į krantą. Tai nepaprasta patirtis ir atmintyje visam laikui išliksiantis įspūdis.
Viešėdami Melburne skirkite laiko kelionei vienu įspūdingiausių kelių visame pasaulyje – Didžiuoju Vandenyno keliu. Šis kelias veda per atogrąžų miškus, milžiniškas klinties ir smiltainio uolas, nepaprastus paplūdimius...

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba – anglų.
  • Nacionalinė valiuta – Australijos doleris (AUD). 1 euras atitinka 1,48 AUD (skaičiai šiek tiek gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu metu galiojančio valiutų kurso).
    Apibūdinti Melburno klimatą galima vienu žodžių – kontrastingas. Jei išgirsite sakant, jog šiame mieste per vieną dieną galite pajusti ir pamatyti visus keturis metų laikus – nenumokite ranka, nes toks teiginys visiškai puikiai atspindi Melburno klimatą (daugiau pavasario). Pastarasis čia itin nepastovus.
  • Kalendorinė vasara Melburne prasideda gruodį ir tęsiasi iki kovo mėnesio. Vasaros šiame didmiestyje labai karštos, temperatūra dažniausiai viršija 26 laipsnius šilumos, bet neretai pasiekia net 40. Ruduo Melburne įvairus: vieną dieną galite lepintis saulės šiluma, o štai jau kitą ar net tą pačią dieną termometro stulpeliai gali gerokai nukristi. Rudeniui būdinga didelė drėgmė. Žiemą termometro stulpeliai dažnai nenukrenta žemiau kaip 7 laipsniai šilumos. Pavasaris, kaip jau minėjome, ypač permainingas.
  • Jei Melburne neketinate viešėti ilgiau kaip 90 dienų, viza nebus reikalinga, bet turite pasirūpinti elektroniniu leidimu įvažiuoti į šalį.
  • Po Melburną patogiai keliaukite tramvajais – sistema išvystyta pavydėtinai.