Kelionės į Nairobiį, Keniją

Nairobis – egzotiškosios Kenijos sostinė, pasitinkanti pavydėtina tvarka, modernumu, išpuoselėtais parkais ir puikiai išvystyta turizmo infrastruktūra. Nairobis (angl. Nairobi)

Nairobis yra Kenijos sostinė, įsitaisiusi daugiau kaip pusantro kilometro virš jūros lygio aukštyje. Nepaisant to, kad tai reikšmingiausias šalies miestas, čia įsikūręs ir vienas didžiausių Afrikos lūšnynų. Tai idealus pavyzdys, kaip viename mieste dera toks milžiniškas kontrastas: modernūs pastatai ir civilizuotas, modernus miestas bei prie jo prisišliejusi skurdo zona.

Nairobis buvo įkurtas kaip geležinkelio stotelė 1899 metais. Pavadinimas miestui duotas ne atsitiktinai. Atsikėlus pirmiesiems gyventojams teritorijoje pasirodė ganėtinai šalta, todėl jis ir buvo pabadintas Nairobiu, kas reiškia „Vėsusis“. Šiandien Nairobis traktuojamas kaip vienas moderniausių ir sparčiausiai besiplečiančių miestų rytinėje Afrikos dalyje.
 

Ką aplankyti Nairobyje?

Kenijos sostinė Nairobis nėra toks didmiestis, kokius mes įpratę lankyti, pavyzdžiui, Europos šalyse. Bet miestas savotiškas, savaip žavingas ir svetingas, išsiskiriantis iš jį supančios aplinkos, turintis ką parodyti miesto svečiams.

Nairobyje apsilankykite pačiame miesto centre – be abejonės, būtent čia pajusite daugiausia civilizacijos, pamatysite gražiausius statinius, miesto šurmulį, savitumą.
Būtinai apžiūrėkite vieną gražesnių pastatų – Parlamento rūmus. Taip pat dėmesio verta Kirparamo mečetė.

Viešėdami Nairobyje įvertinkite ir Kenyatos konferencijų centrą, kaustantį žvilgsnį dėl savo formos. Pastatas cilindro formos, aukštas, jame yra liftas, kuriuo galima pakilti ant stogo. Iš čia turėsite unikalią progą apžvelgti Kenijos sostinę iš aukštai ir įsitikinti, kaip Nairobis išsiskiria bendroje Afrikos koncepcijoje.

Muziejai – jų rasime kone kiekvienoje sostinėje, Nairobis – ne išimtis. Būtinai užsukite į Nacionalinį Kenijos muziejų ir susipažinkite su galybe šalyje gyvenančių tautų, genčių, apžiūrėkite jų tradicinius apdarus, naudotus ginklus.

Nairobis turi Jums pasiūlyti kai ką labai egzotiško ir traukiančio lankytojų žvilgsnius... Tai – gyvačių parkas, įsikūręs Nairobio muziejuje.

Jau minėjome, jog Nairobis buvo įkurtas kaip geležinkelio stotelė, tad šiame mieste būtinai aplankykite Geležinkelio muziejų, kur turėsite progą išvysti traukinius ir istorines nuotraukas, atspindinčias senovinius traukinius.

Svečiuodamiesi mieste neaplenkite ir jo prieigose įsikūrusio Nairobio nacionalinio parko, kuriame lankytojai savo akimis iš arti pamato liūtus, raganosius, žirafas, antilopes, leopardus ir daug kitų egzotiškų gyvūnų.

Praktinė informacija

  • Valstybinės kalbos – suahelių, anglų.
  • Nacionalinė valiuta – Kenijos šilingas (KES). 1 euras atitinka 121,19 KES (skaičiai nežymiai gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso).
  • Nairobyje vyrauja kalnų subtropinis klimatas. Vakarais mieste vėsoka – tai suponuoja aukštis virš jūros lygio. Bene vėsiausia birželio–liepos mėnesiais, kai termometro stulpeliai kartais nukrenta ir iki 9 laipsnių. Gruodis–kovas Nairobyje dovanoja daugiausia šilumos ir saulės spindulių, o termometro stulpeliai vidutiniškai šokteli iki 24 laipsnių.
  • Planuodami kelionę į Nairobį pasirūpinkite viza. Prašymą išduoti vizą galite pateikti elektroniniu būdu Kenijos vizų išdavimo sistemoje.
  • Nairobyje nevartokite vandens iš čiaupo, nevalykite dantų vandeniu, tekančiu iš čiaupo.
  • Nevalgykite neplautų vaisių ir daržovių, nepirkite gėrimų su ledų kubeliais.
  • Turėkite specialių kremų, apsaugančių nuo ultravioletinių saulės spindulių, taip pat saulės akinius ir galvos apdangalą.
  • Visada turėkite grynųjų pinigų, nes ne visur galėsite atsiskaityti kortelėmis.
  • Likus porai mėnesių iki kelionės į Nairobį pasikonsultuokite dėl skiepų su savo gydytoju.
  • Jei nuomosite automobilį kelionei po miestą, turėtumėte žinoti, kad vairuoti bus sunku – gatvėse vyrauja didelis chaosas, pirmyn atgal zuja automobiliai, motociklai ir gana keistos transporto priemonės, o vairuotojai, regis, neretai pamiršta kelių eismo taisykles.