Kelionės į Oklandą, Naujają Zelandiją

Žavusis Oklandas – čia Jus pasitiks milijoninis didmiestis, kuriame maloniai nustebinti liks ir gamtos mylėtojai, ir meno gerbėjai, ir tie, kurie vertina kokybišką poilsį.
Oklandas (angl. Auckland)

Oklandas – vienas didžiausių ir žinomiausių Naujosios Zelandijos miestų. Tai – šalies pramonės centras, įsikūręs Šiaurės saloje. Oklandą supa net 65 ugnikalniai, tiesa, užgesę, bet jų kuriamas kraštovaizdis su visomis daugiau ar mažiau stačiomis viršūnėmis yra įspūdingas.

Kelionė į Oklandą – tai kelionė į burių miestą. Kodėl burių? Taip miestą galite išgirsti vadinant dėl uosto, kuriame nuolat prisišvartavę daugybė jachtų.
 

Ką aplankyti Oklande?

Nors miestas negali pasigirti itin gilia istorija (įkurtas jis buvo vos 1841 metais), bet turistams turi, ką pasiūlyti ir parodyti.

Apžiūrėkite uosto tiltą, tapusį vienu iš šio didmiesčio simbolių. Būtinai aplankykite dailiąją Šv. Patriko katedrą ir miesto rotušę, iškilusią čia dar 1911 metais. Dėl puikios akustikos daugeliui žinoma rotušės koncertų salė.

Svečiuojantis Oklande verta užsukti į Nacionalinį jūrų muziejų. Čia ne tik sužinosite įdomių faktų apie jūros istoriją, bet ir pamatysite daug įvairiausių senų laivų, o įdomiausia – turėsite unikalią progą paplaukioti senų laivų kopijomis. Jei mėgstate lankytis muziejuose, Oklande neaplenkite ir karo muziejų.

Viešėdami čia į savo „Ką pamatyti Oklande“ sąrašą turite įtraukti ir dar vieną miesto simbolį – Dangaus bokštą. Pastarasis turi net tris apžvalgos aikšteles, kurios yra nevienodame lygyje. Aukščiausią iš trijų aikštelių rasite 220 metrų aukštyje! Pats Dangaus bokštas stiebiasi net apie 328 metrus ir jį tikrai pamatysite iš bet kurios miesto vietos.

Jei keliaujate su vaikais, neaplenkite Oklando zoologijos sodo, veikiančio nuo 1922 metų. Visa zoologijos sodo teritorija yra suskirstyta, atsižvelgiant į tai, iš kokios šalies kilę zoologijos sodo gyventojai ir, žinoma, atsižvelgiant į jų rūšis. Vienas didžiausių įspūdžių – dramblių maudykla. Ši atrakcija patiks ne tik mažiesiems zoologijos sodo lankytojams. Čia turėsite progą pamatyti dramblių maudynes – tai išvysite toli gražu ne kiekviename mieste.

Mažiesiems pramogų niekada nebus per mažai, todėl Oklande aplankykite Rainbow End teminį parką – didžiausią visoje šalyje pramogų parką. Be galybės pramogų bei linksmybių, geros nuotaikos „užtaisų“, bene daugiausia dėmesio susilaukia amerikietiškieji kalneliai. 

Dar viena pramoga Oklande neabejotinai pavergs ir suaugusius, ir mažuosius keliautojus. Tai – Kelly Tarlton Antarktidos povandeninis pasaulis. Be galybės akvariumų su povandeninio pasaulio gyventojais, išvysite ir milžinišką rezervuarą, kurio nepakartojami vaizdai užburs. Apsilankymas čia paliks neišdildomą įspūdį.

Pasyviam poilsiui, laikui su antrąja puse ar šeima, meditacijai ar šiaip atsipalaidavimui idealiai tiks Piha paplūdimys Oklande.

Filmų mylėtojai turėtų aplankyti unikalią vietą – Hobitoną. Čia buvo filmuojami tokie puikiai žinomi filmai kaip „Hobitas“, bei „Žiedų valdovas“.

Praktinė informacija

  • Valstybinės kalbos – maorių ir anglų.
  • Nacionalinė valiuta – naujosios Zelandijos doleris (NZD). 1 euras atitinka 1,64 NZD (skaičiai šiek tiek gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu metu galiojančio valiutų kurso).
  • Šiaurės saloje, kurioje įsikūręs Oklandas, vyrauja jūrinis klimatas. Šilčiausia Oklande lapkričio–balandžio mėnesiais. Ne paslaptis, šiuo laikotarpiu didmiestyje daugiausia turistų.
  • Jei į Oklandą vykstate turistiniais tikslais ir neketinate šalyje užsibūti, vizos nereikės.
  • Nors Oklandas yra didžiulis, bet lankytini objektai yra labai arti ienas kito, todėl viską apžiūrėti galima keliaujant pėsčiomis. Žinoma, jei norite komforto ir kiek daugiau greičio,  Jūsų paslaugoms – viešasis transportas.