Kelionės į Palmą Maljorką, Ispaniją

Maljorkos Palma – išraiškingos architektūros, išpuoselėtų poilsio zonų ir kerinčios gamtos dermė! Palma Maljorka (angl. Palma, Majorca)

Maljorkos Palma, dažnai vadinama tiesiog Palma, yra Maljorkos saloje įsikūręs miestas, salos sostinė. Nors daugelis turistų čia atvyksta viliojami nepaprasto grožio paplūdimių ir puikios poilsio infrastruktūros, bet itin maloniai būna nustebinti ir tie, kurie mėgsta keliauti pažintiniais tikslais.

Miesto pavadinimas kildinamas nuo II a. pr. Kr. romėnų įkurto miesto Palmaria. Net ir šiandien po pastatais ir grindiniu galima aptikti šio romėnų miesto liekanų.
Kelionė į Palma Maljorka – puikus pasirinkimas, jei norite suderinti lepinimąsi saulės voniomis su pažintiniais kelionės tikslais.
 

Ką aplankyti Maljorkos Palmoje?

Palma, kaip ir visa Maljorkos sala, yra pritaikyta turizmui, tad nenuostabu, kad čia traukia didžiuliai keliautojų srautai. Palmoje veiklos ras ir mėgstantys pasyviai ilsėtis paplūdimiuose, ir norintys apsilankyti muziejuose, galerijose, taip pat neabejingi istorijai, architektūrai, čia daug veiklos aktyvių pramogų gerbėjams ir keliaujantiems su vaikais.

Maljorkos Palma garsi labai gražiu senamiesčiu. Čia tikrai nenusivils tie, kurie žavisi kultūra ir domisi kultūriniu paveldu. Senamiestyje gausu bažnyčių, žavinčių architektūriniais sprendimais, eksterjero puošybos elementais. Verta užsukti ir į bažnyčių vidų, nes interjeras toli gražu nenusileidžia statinių išorei. Dailiausia iš visų čia tituluojama Palmos katedra, kurioje atsiskleidžia visas gotikos stiliaus grakštumas ir subtili puošyba. Kerinčios Palmos katedros vietoje seniau stovėjo mečetė, anuomet pakeitusi romėnų šventyklą.

Dar vienas gotikinio stiliaus šedevras mieste – Almudainos rūmai. Seniau čia buvo maurų tvirtovė, tad nenuostabu, kad tarp žavingų gotikos stiliaus sprendimų galima išvysti ir arabiškai architektūrai būdingų elementų.

Dėmesio verta ir gotikinė Šv. Pranciškaus bazilika miesto centre. Taip pat šiam stiliui neabejingi turėtų užsukti į La Lonja – žvejų turgų. Šis pastatas laikomas gotikinio stiliaus pavyzdžiu. Šiandien čia aplankysite kultūros centrą.

Dar Palmoje aplankykite Basílica de Sant Francesc baziliką, pastatytą XIII amžiuje, vėliau žaibo nuniokotą ir rekonstruotą.

Užsukite į Beverlio pilį, datuojamą 14 a. Skirtingai nei didžioji dalis visų šalies pilių, šioji yra apvali. Gana ilgai pastatas atstojo kalėjimą, o šiandien čia aplankysite miesto muziejų. Verta pakilti į pilies bokštus – nuo jų tarsi ant delno atsiveria Palmos panorama.

Svečiuodamiesi šiame mieste apsilankykite Palmos akvariume, kuriame telpa net 3,5 milijonų litrų vandens. Šis akvariumas yra didžiausias ryklių akvariumas Europoje.

Kiek nutolę nuo Palmos užsukite į Poble Espanyol – Ispanišką kaimelį, kur pamatysite garsiausių šalies architektūros šedevrų tobulas kopijas.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba – ispanų, vietiniai kalba ir katalonų, galų, baskų kalbomis. Susikalbėsite vokiškai, tikėtina, ir angliškai.
  • Nacionalinė valiuta – euras.
  • Kone visi vietiniai – katalikai.
  • Maljorkos Palmoje vyraujantis Viduržemio jūros klimatas tinkamas keliauti čia visus metus, žinoma, priklausomai nuo to, kokių kelionės tikslų turite. Jei mėgstate karštį, Maljorkos Palma laukia Jūsų vasarą, kai termometro stulpeliai pakyla iki 30 laipsnių ir daugiau, o vakarais ir naktimis nelabai ir nukrenta – šilumos būna virš 20 laipsnių. Žiemą temperatūra siekia apie 16 laipsnių dienomis, o naktimis kiek vėsiau – apie 8 laipsnius.
  • Po Maljorkos Palmą keliaukite autobusais, galite išsinuomoti automobilį. Labai geras pasirinkimas – autobusų turas. Šio turo principas – nusiperkate paros arba dviejų bilietą ir važinėjate autobusais, kurių maršrute – net 16 lankytinų objektų Palmoje. Išlipate prie kurio norite objekto, praleidžiate ten tiek laiko, kiek Jums reikia, ir lipate į kitą atvažiavusį turistinį autobusą bei keliaujate toliau.
  • Turistų mėgiamose vietose būkite budresni ir akyliau saugokite savo daiktus.