Kelionės į Patają

Auksinis Buda, balto smėlio paplūdimiai, siautulingas naktinis gyvenimas. Tai – Pataja! Pataja (angl. Pattaya)

Pataja – kurortas pietrytinėje Tailando dalyje, rytinėje Siamo įlankos pakrantėje. Kurortinio miesto strateginė padėtis labai palanki čia poilsiaujantiems: pačiame kurorte vilioja nuostabūs paplūdimiai, o Tailando sostinė lengvai pasiekiama – ją nuo Patajos skiria apie 160 kilometrų.

Kasmet kelių milijonų turistų sulaukiantis Patajos miestas kadaise buvo nediduku žvejų kaimeliu, miestu virtusiu per Vietnamo karą.

Pataja, būdama didžiausiu Tailando kurortu, sudaro visas galimybes atostogautojams suderinti įvairius poreikius – saulės vonias nepaprasto grožio paplūdimiuose, pažintines ekskursijas, aktyvias pramogas ir naktinio gyvenimo šėliones – bei turėti nepamirštamas atostogas.
 

Ką aplankyti Patajos mieste?

Pataja – kurortas, bet, be įspūdingų paplūdimių, gali pasiūlyti ir daug veiklų bei dėmesio vertų vietų.

Kalbant apie Patają, būtina pirmiausia paminėti neapsakomo švelnumo ir baltumo paplūdimius, reprezentuojančius šį kurortą. Dėl jų Pataja labai mėgiama šeimų su vaikais ir pasyvaus poilsio gerbėjų.

Viešėdami čia aplankykite Tiesos šventyklą – tai vienas iš populiariausių lankytinų objektų Patajoje. Statinys įsitaisęs ant jūros kranto ir stiebiasi į aukštį kiek daugiau kaip šimtą metrų. Šventyklos statybai naudota tinkmedžių mediena, vietinių labai plačiai naudojama ir ypač vertinama dėl jos patvarumo. Unikalumo šventyklai suteikia išskirtiniai dekoro elementai – tradiciniai meno raižiniai, persipynę su budizmo ir induizmo religijų motyvais.

Pataja – miestas, kuriame rasite didžiausią (daugiau kaip pusantro šimto metrų) visame Tailande sėdinčio Budos atvaizdą. Skulptūra sudėta iš galybės gryno aukso plokštelių. Šį turistų taip pat gausiai lankomą objektą išvysite ant Khao Chi Chan kalno.

Pataja pelnytai vadinama niekada nemiegančiu miestu, nes naktį čia gyvenimas verda ne ką pasyviau nei dieną. Todėl pramogų gerbėjai Patajoje galės šėlti, kiek leidžia širdis.

Viešint Patajoje Jums bus pasiūlyta daug ir įvairių pramogų. Viena populiariausių – nardymas. Jei turite giluminio nardymo sertifikatą, tai turėsite nuostabią progą pasinerti į giliuosius vandenis ir iš arti apžiūrėti nuskendusius laivus, salas, įstabius koralinius rifus. Jei nemokate ar nenorite išbandyti nardymo, kita labai populiari pramoga – buriavimas. Jei ir ši veikla nesužavės, gal susigundysite išmėginti vandens slides ar jėgos aitvarus?

Svečiuojantis Patajoje verta aplankyti akvariumą, kuriame įrengtas tunelis – eidami juo susipažinsite su povandeniniu miesto gyvenimu. Ši pramoga masina tiek suaugusius, tiek keliaujančius mažuosius. Nepaprasta patirtis iš arti pamatyti tūkstančius augalų bei gyvūnų rūšių, paslaptingai tūnančių giliai jūros vandenyse.
Apsilankykite Patajos tropinių augalų parke, užimančiame net 20 hektarų teritoriją. Parke veikia ir zoologijos sodas, kuriame gyvena drambliai, tigrai, liūtai ir kiti egzotiniai gyvūnai, sudominsiantys tiek mažuosius keliauninkus, tiek ir suaugusius.

Norintys pažinti kitą miesto ir šalies pusę gali pasinaudoti šaunia galimybe – plaukti baržomis arba bambukiniais plaustais Kvai upe.

Praktinė informacija

  • Oficiali kalba Patajoje – tajų. Pataja – kurortinis miestas, tad yra galimybė, kad ir sunkiau, kai kur susikalbėti angliškai.
  • Nacionalinė valiuta – Tailando batas (THB). 1 euras atitinka 38,65 THB (gali nežymiai kisti, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso).
  • Daug valiutos keityklų, bankomatų.
  • Daugelyje vietų galima atsiskaityto kortelėmis.
  • Didžioji dalis vietinių gyventojų – tajai.
  • Lankydamiesi šventose vietose dėvėkite santūrius drabužius. Svarbu, kad būtų uždengti pečiai, pilvas, kojos, keliai.
  • Eidami į šventyklas nusiaukite.
  • Pataja turistams atvira ištisus metus, termometro stulpeliai daugiau ar mažiau nuolat rodo labai atostogoms palankią temperatūrą. Tiesa, krituliai yra tai, kas gali aptemdyti atostogų nuotaiką kovo–lapkričio mėnesiais.