Kelionės į Pekiną

Maloniai alinančiu karščiu, jaukiu chaosu ir savita kultūra pasitinkantis Pekinas abejingų nepaliks. Pekinas (angl. Peking)

Kinijos Liaudies Respublikos (Kinijos) sostinė Pekinas yra vienas seniausių miestų šalyje. Jo plotas – apie 16 tūkstančių kvadratinių kilometrų. Atvykę į šį didmiestį būsite nustebinti visko: išskirtinės gamtos, europietiškai akiai unikalios architektūros ir visiškai kitokios kultūros.
 

Ką aplankyti Pekine?

Viešėdami Pekine neabejotinai aplankysite Tiananmenio aikštę – tai labiausiai tiek aplinkinių provincijų gyventojus, tiek turistus iš užsienio masinanti viena Pekine. 
Aikštėje puikuojasi Kinijos įkūrėjo Mao Dzedongo portretas, kurio nepastebėti tikrai neįmanoma. Nenustebkite, kad prieš įeidami į šią aikštę privalėsite pereiti apsaugos personalo ir policijos patikrą – tai įprasta procedūra.

Jei domitės istorija, Jūsų „Būtina pamatyti Kinijoje“ sąraše tikrai puikuojasi ir Uždraustasis miestas – tikrų tikriausias lobynas istorikams ir mėgėjams. Visai netoli Uždraustojo miesto driekiasi gražus Jingshano parkas, čia užkilę ant kalno iš aukštai apžvelgsite senojo Pekino panoramą.

Svečiuodamiesi Pekine turėtumėte užsukti ir į Dangaus šventyklą, o tiksliau – ištisą šventyklų kompleksą, įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą.
Ko nepasigesite Pekine, tai žaliųjų erdvių – čia jų apstu. Ištverti visą dieną vaikštant po Pekiną būtų sunkoka, nes karštis labai nualina, todėl žaliosios poilsio zonos itin reikšmingos. Jose sudarytos sąlygos užkąsti, atsigerti, atsipalaiduoti, net atlikti mankštos pratimus.

Nukeliavę prie Būgnų bokšto pasigėrėsite įspūdinga būgnų ceremonija. Šioje vietoje net penkis kartus per dieną mušami būgnai senoviniu būdu.

Aplankykite perlų fabriką – nepaprastai įdomi patirtis.

Užsukite į turgų, kuris išsiskiria netradiciniu asortimentu – čia kirmėlės, gyvatės, žiogai, skorpionai ir panašūs „patiekalai“ dailiai suguldyti ant prekystalių traukia smalsuoliu žvilgsnius, bet apetito nežadina. Daugelis skuba išsitraukti fotoaparatą ar telefoną ir įamžinti tokias prekes.

Jei svečiuositės Pekine, būtinai skirkite laiko ir nuvykite iki netoliese esančios Didžiosios kinų sienos. Šis objektas yra įstabus ir ypatingas jau vien savo dydžiu, ilgiu, ne mažiau nuostabūs vaizdai atsiveria einant ta siena, lipant laipteliais.

Viešintiems Pekine rekomenduojama aplankyti senamiestį. Jo išskirtinis bruožas – labai tikslus geometriškumas.

Pekine bent kartą apsilankykite vietos restoranuose ir paragaukite tradicinės kinų virtuvės patiekalų. O jei esate gurmanas – Pekinas, o ir visa Kinija, Jums bus tikras rojus.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba Pekine kaip ir visoje Kinijoje – mandarinų. Galėsite bandyti kalbėtis su vietiniais angliškai, bet, kad pavyks, tikimybė nėra didelė.
  • Oficiali valiuta Kinijoje – Ženminbi juanis (CNY). 1 euras atitinka 7,74 CNY (gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo konkrečiu momentu galiojančio valiutų kurso).
  • Didžiuosiuose prekybos centruose, restoranuose gali būti galimybė susimokėti ir kortele, bet geriau visuomet turėkite grynųjų, nes didelė tikimybė, kad aparatai priima tik vietinės mokėjimo sistemos korteles, o mums įprastos „MasterCard“, „Visa“ ir kt. bus neaptarnaujamos.
  • Pekinui būdingas šiltas, bet drėgnas klimatas, tad vasaromis čia pakankamai drėgmės ir karščio. O žiemos Kinijos sostinėje vėjuotos, sausos ir šaltos.
  • Planuodami kelionę į Pekiną turėtumėte žinoti, jog tai vienas labiausiai užterštų pasaulio miestų. Užterštumas dienos metu kone penkis kartus viršija PSO (Pasaulio sveikatos organizacijos) standartus.
  • Lietuvos piliečiams, keliaujantiems į Kiniją, viza yra reikalinga, bet jei svečiuojatės kitose Azijos šalyse ir norite aplankyti tik Kinijos sostinę Pekiną arba ji yra Jūsų kelionėje tranzitinis taškas, tuomet užteks ir lėktuvo bilietų. Be vizos Pekine galėsite praleisti 72 valandas.
  • Po Pekiną patogu keliauti metro – sistema moderni, puikiai išvystyta, metro yra kondicionieriai, o informacija pateikiama ir anglų kalba. Maža to, kelionės metro atsieis tikrai pigiai.