Kelionės į Perų

Ko tikėtis šalyje

Peru – šalis, viliojanti kalnų didybe, plačiu kraštovaizdžio koloritu ir mįslingais archeologiniais atradimais. Peru (angl. Peru)

Peru Respublika, daugelio vadinama tiesiog Peru, yra Pietų Amerikos valstybė, kurios vakarinę pakrantę skalauja didžiulio Ramiojo vandenyno bangos. Šalis gali pasigirti įspūdinga istorija. Pirmieji gyventojai Peru pasirodė, kaip teigiama, apie 17 500 metus prieš mūsų erą. Nenuostabu, jog ši vietovė itin masina archeologus – čia randama keliolikos tūkstančių metų senumo radinių.

Kelionė į Peru – tai kelionė į vaizdingą šalį, turinčią nepaprastai įstabių gamtos stebuklų ir mįslingų, tūkstantmečius menančių archeologinių atradimų.
 

Ką aplankyti Peru?

Jei Peru viešėsite neilgai, tuomet tikrai bus sunku nuspręsti, ką šioje šalyje aplankyti, nes dėmesio vertų objektų gausa ir turiningumas gali sėkmingai varžytis su daugeliu pasaulio šalių.

Jei bent minimaliai domėjotės Peru, tikrai girdėjote Maču Pikču pavadinimą. Būtinai aplankykite šį senovinį inkų miestą Andų kalnuose. Tai nepaprastas įspūdis, žvilgsnis į šimtmečius siekiančią istoriją. Šis miestas buvo atrastas palyginti visai neseniai – tik XX amžiaus pirmoje pusėje ir jau neabejotinai yra vienas didžiausių smalsuolių traukos objektų Peru. Dar daugiau mistikos kelia paslaptingas miesto gyventojų likimas – čia rasti kone dviejų šimtų žmonių skeletai.

Besidomintiems istorija, senove, archeologija būtina aplankyti ir dar vieną objektą Peru – Čan Čano archeologinį kompleksą, įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą. Miestas unikalus tuo, jog yra pastatytas iš nedegto molio plytų, medienos, nendrių ir šiaudų. Tai didžiausias nedegtų plytų miestas pasaulyje.

Jei viešėsite Peru pietuose, užsukite į Arekipą. Tiksliau – aplankykite šio miesto senamiestį, kuris 2000 metais buvo įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Senamiestyje vyrauja kolonijinis stilius - statiniai pastatyti iš baltos vulkaninės uolienos. Jei esate architektūros gerbėjas ar profesionalas, nesunkiai pastebėsite daug ispaniškam stiliui būdingų detalių.

Šiaurės vakarinėje Peru dalyje įsikūręs Truchiljo miestas. Šioje gyvenvietėje ir jos apylinkėse gausu nuostabių vietų, kurias tikrai verta apžiūrėti svečiuojantis šioje šalyje. Pavyzdžiui, vienas įspūdingiausių yra Huaca del Sol archeologinis kompleksas – dvi dešimtis metrų siekianti laiptuota piramidė. Jei tikėtume legenda, tai piramidės statybos truko vos tris dienas, o statyboms sunaudota apie septynias dešimtis milijonų plytų. Netoli šios piramidės stūkso ir įvairius laikotarpius reprezentuojančios šventyklos.

Apžiūrėkite Truchiljo katedrą, žavinčią puošnaus baroko ir dar puošnesnio rokoko stiliaus altoriais.

Dar vienas žinomiausių šalies stebuklų yra Amazonė. Šios upės baseinas užima kone pusę visos šalies ploto! Upę supančios džiunglės turtingos nuostabia augmenija, čia skaičiuojama kelios dešimtys nacionalinių parkų, draustinių ir kitų saugomų teritorijų.

Ar norite išvysti giliausią pasaulyje tarpeklį? Tai Kolkos tarpeklis Peru, patekęs į Gineso rekordų knygą. Kanjonu teka upė, o ją nuo kalnų viršūnių skiria net... 3,5 kilometro!
Paslaptingieji Naskos piešiniai – juos taip pat galėsite pamatyti keliaudami po Peru. Tai net 320 kvadratinių kilometrų užimantys raižiniai dykumoje, besidriekiančioje netoli Naskos miesto. Šie raižiniai, manoma, atsirado maždaug prieš porą tūkstančių metų. Didžiulius gyvūnus, paukščius, augalus vaizduojantys mįslingi raižiniai yra net apie dvidešimt centimetrų gylio, o jų paskirtis iki šiol liko neatskleista. Apžiūrint raižinius iš paukščio skrydžio jie atrodo nepaprastai įspūdingai.

Praktinė informacija

  • Oficiali kalba Peru – ispanų.
  • Dauguma vietinių yra krikščionys.
  • Nacionalinė valiuta – Peru naujasis solis (PEN). 1 euras atitinka 3,89 PEN (gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio kurso ir valiutos keitimo vietos).
  • Peru vyrauja tropinis klimatas, bet geografinė įvairovė lemia, jog galima skirti tris ryškiausias klimato zonas. Kur driekiasi Atakamos dykuma, yra sausa; karščiausi mėnesiai yra gruodis–balandis. Pakrantėje vyrauja dykumoms būdingas klimatas – čia sausa ir labai retai iškrenta kritulių. Sostinėje Limoje lyja itin retai, bet miestą labai dažnai užkloja rūkas. Kalnuotoje šalies dalyje temperatūra labai kontrastinga ir priklauso nuo aukščio.
  • Keliaudami po Peru galite naudotis taksi paslaugomis miestuose, o tarpmiestinėms kelionėms rinkitės autobusą. Keliauti vietinėmis oro linijomis nepatartina.