Kelionės į Pi Pi salas

Phi Phi salos – cunamio nesunaikintas stebuklas pasitiks iš smaragdinio vandens kyšančiais uolų smaigaliais ir balto smėlio paplūdimiais. Pi Pi salos (angl. Phi Phi Islands)

Pi Pi salos daugeliui žinomos anglišku – Phi Phi – pavadinimu, todėl vartosime šį. Tai salų grupė, kadaise buvusi žvejų gyvenviete, vėliau tapo ištisomis kokosų plantacijomis.

Pasauliniu mastu Phi Phi salos išgarsėjo 2000 metais, kai vienoje salų (Phi Phi Leh) buvo filmuojamas filmas „Paplūdimys“, kuriame vaidino Leonardo DiCaprio. 

Tuomet salų vardas buvo minimas ne tik kaip filmavimo aikštelės vieta, bet ir tame kontekste, jog filmavimas padarė žalos salos aplinkai. Kita vertus, filmas lėmė išaugusius turistų srautus į šią salą.

2004 metais, praūžus cunamiui, kone visa salos infrastruktūra buvo sunaikinta.

Šiandien Phi Phi salyną sudaro šešios salos, „pabirusios“ vakarinėje Andamanų jūros dalyje. Atvykę čia, netruksite įsitikinti, kad šis archipelagas – vienas nuostabiausių gamtos stebuklų planetoje.
 

Ką aplankyti Phi Phi salose?

Phi Phi salų archipelagas keliautojus pasitinka su smailiomis, į dangų besistiebiančiomis klintinėmis uolomis, kyšančiomis iš smaragdinio jūros vandens, ir balto bei švelnaus it miltai paplūdimiais, nutįsusiais tarp uolų urvų, palei smaragdinio vandens ruožą. Apžiūrėkite visas archipelago salas, kurių kiekviena savotiškai stebuklinga.
Didžiausia salyne yra Ko Phi Phi Don – ji vienintelė apgyvendinta ir, žinoma, labai mėgiama turistų – jų čia knibždėte knibžda kone ištisus metus. Joje aplankykite nuostabią Ton Sai įlanką, užsukite į Beždžionių paplūdimį, taip pat Yao, Lanti, LaemTong paplūdimius ir kitus.

Bambuko sala vadinama mažytė Ko Phai vilioja tuos, kurie nori pasimėgauti laukinių paplūdimių teikiamu privatumu.

Ko Phi Phi Leh vilioja smalsuolius dėl čia filmuoto garsiojo filmo. Sala negyvenama, nors pernakvoti joje galimybė yra. Visgi pasinaudoti ja vilioja toli gražu ne visus, nes naktį tektų kovoti su tarakonais ir daugybe kitų vabalų – ne kokia romantika. Bet dienomis sala itin lankoma, ypač populiarus Maya įlankos paplūdimys, apsuptas iš jūros vandens kyšančių uolų smaigalių. Šioje saloje galite išbandyti ekstremalią pramogą – šuolį nuo 20 metrų siekiančios uolos.

Ko Yung salos rytinė pakrantė itin uolėta, tarp uolų įsiterpę puikūs maži pliažai, viliojantys ne tik norinčius pasimėgauti saulės spinduliais, bet ir leistis pažinti spalvotų koralų rifų.

Kitos dvi salos – Bida Nok ir Bida Nai – yra mažytės, susiformavusios iš kalkakmenio ir prismaigstyto stačių uolų.

Viešėdami Phi Phi salose išbandykite nardymo malonumus ir pamatykite nepaprastą povandeninio pasaulio grožį.

Praktinė informacija

  • Oficiali kalba – tajų. Tailande apskritai sunkiau rasite angliškai kalbančių vietinių, bet turistų lankomose vietose yra galimybė susikalbėti šia kalba.
  • Nacionalinė valiuta – Tailando batas (THB). 1 euras atitinka 38,65 THB (gali nežymiai kisti, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso).
  • Didžioji dalis vietinių gyventojų – tajai.
  • Klimatas Phi Phi salose tropinis ir ryškūs du sezonai: lietingasis, besitęsiantis nuo gegužės iki gruodžio, ir sausasis, arba karštasis, kuris tęsiasi nuo sausio iki 
    balandžio. Liepa – drėgniausias mėnuo Phi Phi salose, o sausiausias – vasaris.
  • Vidutinė oro temperatūra Phi Phi salose yra 25–32 laipsniai. Lietūs salas merkia ne taip ir dažnai, bet kai lyja, itin smarkiai.
  • Phi Phi salose daugiausia vietinių yra musulmonai.
  • Gerbkite vietinių religiją ir už paplūdimio ribų nevaikščiokite su paplūdimio drabužiais, į šventas vietas neikite su šortais ar trumpomis, atviromis suknelėmis. Pridenkite pečius, pilvą, kelius.
  • Jei į Phi Phi salas keliaujate turistiniais tikslais ir planuojate būti iki 15 dienų, tai šalyje gausite 15 dienų galiojančią turistinę vizą.