Kelionės į Puerto Plata, Dominikos Respubliką

Puerto Plata – kurortas, kuriame puikiai patenkinsite tiek poilsinius, tiek pažintinius atostogų poreikius! Puerto Plata (angl. Puerto Plata)

Atlanto vandenyno glostomas Puerto Plata miestas yra įsikūręs Dominikos Respublikos šiaurinėje pakrantėje. Miesto pavadinimą, kuris išvertus reiškia „Sidabrinis uostas“, lėmė pietinėje dalyje stūksantis Monte de Plata kalnas.

Dar 1493 metais šiame mieste lankėsi Kristupas Kolumbas, tačiau miestą Nicolás de Ovando įkūrė tik 1502 metais. Vietovė netruko tapti vienu reikšmingiausių uostų šiaurinėje salos dalyje. Bet praėjus vos šimtmečiui nuo miesto įkūrimo iš jo buvo iškeldinti visi gyventojai, o pats miestas sugriautas. Tai padaryta siekiant išvengti anglų piratavimo. Bet XVIII amžiuje Puerto Plata buvo atkurtas, kiek daugiau kaip porą dešimtmečių priklausė Haičiui. Bet štai 1863 metais jis ir vėl buvo suniokotas karo metu, o po kurio laiko vėl atstatytas. Tokį, koks buvo atkurtas, jį išvysite ir dabar, atvykę į vieną gražiausių Dominikos Respublikos kurortų.

Puerto Plata – kurortinis miestelis, kuriame bene labiausiai atostogaujančius masina nuostabūs paplūdimiai: galėsite lepintis saule turistų mėgiamiausiose vietose arba atrasti privatumą užtikrinančių rojaus kampelių. Turizmo infrastruktūra čia puiki, poilsiautojams siūlomas platus pramogų spektras.

Svečiuodamiesi Peurto Plata kurorte galite apžiūrėti 1492 metais suręstą gynybinį įtvirtinimą. Pagrindinė jo paskirtis buvo – apsaugoti nuo piratų.

Jei domitės gamta, fauna, užsukite į miestelio botanikos sodą. Tiesa, norėdami aplankyti šį sodą turėsite užkilti ant Pico Isabel de Torres viršukalnės. Nenusigąskite, nereikės lipti patiems – veikia oro tramvajus, kuriuo pakilti bus dar viena atrakcija.

Skirkite laiko Puerto Plata kurorto senamiesčiui. Taip pat mieste aplankykite gintaro muziejų.

Puerto Plata mieste veiklos netrūks ir tiems, kurie mėgsta naktinį gyvenimą – čia galėsite traukti į kurorto barus bei naktinius klubus, pasinerti į šokių sūkurį, mėgautis puikiais kokteiliais ar kitais mėgiamais gėrimais.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba – ispanų.
  • Nacionalinė valiuta – Dominikos pesas (DOP). 1 euras atitinka 57,04 DOP (skaičiai nežymiai gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu metu galiojančio valiutų kurso).
  • Puerto Plata kurorte vyrauja atogrąžų klimatas, kuriam būdingos šiltos žiemos ir karštos vasaros. Žiemomis čia vyrauja didelė drėgmė.
  • Gegužės–spalio mėnesiais Puerto Platoje, kaip ir visoje šalyje, didelė lietaus tikimybė, todėl jei nenorite, kad lietus apkartintų atostogas, šiuo laikotarpiu kelionės neplanuokite.
  • Puerto Platoje gali pasitaikyti uraganų, Nors dažniausi uraganai pietinėje šalies dalyje, kartais neaplenkia ir šiaurės.
  • Jei norite Puerto Platoje paatostogauti pigiau, keliaukite čia ne sezono metu, t. y. birželio–spalio mėnesiais.
  • Jei Puerto Platoje neplanuojate užsibūti ilgiau kaip 30 dienų, viza nereikalinga, bet reikia pasirūpinti turistine kortele. Ją įsigysite oro uoste atvykę į šalį.
  • Kelionei po Puerto Platą ar kaimynines vietoves verčiau išsinuomokite automobilį su vairuotoju.
  • Nevartokite vandens iš čiaupo, įsigykite parduotuvėje. Vaisius, daržoves taip pat plaukite (būtinai!) tik vandeniu iš parduotuvės. Iš gatvės prekeivių nepirkite gėrimų, maisto, ledų.