Kelionės į Rio de Žaneirą, Braziliją

Rio de Žaneiras – miestas, globojamas kalnų ir glostomas Atlanto vandenyno. Čia pasitinka spalvos, sambos ritmai ir visada pakili nuotaika! Rio de Žaneiras (angl. Rio de Janeiro)

Rio de Žaneiras - antras pagal dydį Brazilijos miestas, palyginti neseniai perleidęs šalies sostinės titulą kitam didmiesčiui. Iki pat 1960 metų Brazilijos sostine buvo Rio de Žaneiras.

Kokios asociacijos jums kyla išgirdus Rio de Žaneiro pavadinimą? Tikriausiai dauguma dabar pagalvojote apie... sambą ir karnavalus! Taip, būtent šiame mieste kiekvieną pavasarį sambos festivalis sulaukia rekordinio dalyvių skaičiaus: tiek pačių brazilų, tiek ir turistų iš įvairiausių pasaulio kampelių.

Rio de Žaneiras – miestas, supamas daugybės kalvų. O jau tai patvirtina, kad tikrai nesuklysite kelionei pasirinkę šią šalį – įspūdinga gamta, turiningas laikas, tobula aplinka garantuos nepamirštamus kelionės įspūdžius.
 

Ką aplankyti Rio de Žaneire?

Rio de Žaneiras – tai visgi ne vien sambos ritmai ir karnavalų spindesys. Nors, nepaneigsime, tokios užburiančios aplinkos galėtų pavydėti bet kuris pasaulio miestas.
 
Buvusioje šalies sostinėje be pramogų, gausu lankytinų objektų tiems, kurie keliauja kultūriniais tikslais ir nori kuo daugiau pamatyti bei pažinti.

Senamiestis yra bene kiekvieno miesto širdis, todėl į savo lankytinų vietų Rio de Žaneire sąrašą įtraukite ir senamiestį. Čia apžiūrėkite miesto rotušę, arsenalą, muitinės pastatą ir kitus dailius statinius. Rio de Žaneiro senamiestyje gausu gilią istoriją menančių kolonijinio stiliaus pastatų.

Aplankykite garsųjį Korkovado kalną, ant kurio išdidžiai stovi kone keturias dešimtis metrų aukščio siekianti Kristaus Atpirkėjo statula. Pastaroji traktuojama miesto simboliu. Statula itin įspūdingai atrodo iš toli – didžiulio kalno viršukalnėje, 700 metrų aukštyje, į Rio de Žaneirą žvelgia didinga statula. Šį kalną verta aplankyti ne tik dėl šios statulos, bet ir tam, kad išvystumėte nuo jo atsiveriančią Rio de Žaneiro panoramą. Ant Korkovado kalno galima užkilti dviem būdais: tramvajumi arba taksi.

Dar vienas kalnas – Cukraus Galvos – taip pat vertas jūsų dėmesio dėl nuo jo atsiveriančio vaizdo. Iš čia tarsi ant delno – ne tik miesto stogai, bet ir įlanka.

Viešėdami Rio de Žaneire užsukite į vieną seniausių Brazilijoje nacionalinių parkų – Tižukos nacionalinį parką.

Be kalnų ir nuostabių vietovių, mieste yra ir pakrantė – Rio de Žaneiro krantus skalauja Atlanto vandenynas. Jei nuspręsite pasilepinti pasyviu poilsiu paplūdimyje, nedvejodami pasirinkite Copacabana paplūdimį, kuris yra vienas žinomiausių šiame mieste. O ištroškę pramogų – pirmyn į Ipanema  paplūdimį, kuris dažnai apibūdinamas kaip elegantiškas. Čia platus pramogų spektras laukia aktyvių pramogų ištroškusių poilsiautojų.

Augalų mylėtojams rekomenduojama užsukti į Rio de Žaneiro botanikos sodą, kuriame jūsų susižavėjimo laukia per septynis tūkstančius įvairiausių augalų rūšių.

O jei mėgstate lankytis muziejuje, tai Rio de Žaneire neaplenkite Dailės muziejaus ir buvusiuose imperatoriaus rūmuose įsikūrusio Nacionalinio muziejaus.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba Rio de Žaneire – portugalų. Daugelyje vietų turėtumėte susikalbėti ir angliškai bei ispaniškai.
  • Nacionalinė valiuta – Brazilijos realas (BRL). 1 euras atitinka 3,72 BRL (skaičiai šiek tiek gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso).
  • Rio de Žaneiras – puiki kelionės kryptis bet kuriuo metų laiku. Čia vyrauja tropinis klimatas, todėl atvykę bet kuriuo metu mėgausitės šiltais orais. Visgi jei nesate didelio karščio mėgėjas, tuomet kelionės į Rio de Žaneirą neplanuokite gruodžio–kovo mėnesiais, nes termometro stulpeliai šiuo periodu čia pasiekia net 45 laipsnius karščio. Gegužė–rugsėjis bus puikus pasirinkimas tiems, kurie nemėgsta drėgmės – šiais mėnesiais čia jos kiek mažiau nei įprastai. Visgi jei nekeliate orams didelių reikalavimų, į Rio de Žaneirą keliaukite vasario arba kovo mėnesiais, kai šiame mieste vyksta garsieji Rio de Žaneiro karnavalai.