Kelionės į Romą, Italiją

Roma – apie jos ypatingą istorinį, kultūrinį palikimą galima kalbėti ir kalbėti, tačiau bent kartą Romą būtina pamatyti...Roma (angl. Rome)

Kas gi nežino Italijos sostinės Romos, amžinojo miesto, kurį savo akimis išvysti svajoja daugelis... Prie Tibro upės įsitaisęs miestas yra didžiausias šalyje, tai tikras turizmo centras, masinantis keliautojus galybe antikos bei viduramžių laikus menančių paminklų ir pavydėtina muziejų gausa.

Roma unikali tuo, kad miesto viduje įsikūrusi atskira valstybė – Vatikanas. O istorinis Romos centras yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.

Kelionė į Romą – tai kelionė į amžinąjį miestą, vieną gausiausiai lankomų Europoje bei visame pasaulyje. Milijoniniai turistų srautai kasmet traukia į Romą pamatyti antikinių paminklų, istorinių statinių, kultūrinių vertybių.
 

Ką aplankyti Romoje?

Didelė dalis Romos objektų patenką į pirmuosius dešimtukus lankomiausių objektų visame pasaulyje! Tad ką ypatingo keliautojams siūlo miestas ant septynių kalvų?

Iš tiesų tai sunkoka išskirti kelias lankytinas vietas Romoje, nes čia, atrodo, kiekviena gatvelė, kiekvienas statinys, net gatvės žibintas ar kiemelis alsuoja senove, be galo brangiu istoriniu palikimu ir kuria ypatingą miesto aurą.

Koliziejus... Matyt, neįmanoma lankytis Romoje ir neapžiūrėti šio objekto. Tai – Romos simbolis, kurį tikrai išvysite Romą reprezentuojančiuose keliautojams skirtuose leidiniuose. 72 metais imperatoriaus Vespasiano pastatytas statinys buvo skirtas laukinių žvėrių, gladiatorių kovoms. Jei į Romą vyksite sezono metu, nusiteikite prie įėjimo į Koliziejų atstovėti ne trumpą eilę.

Svečiuodamiesi Romoje turėtumėte apžiūrėti ir garsųjį Romos forumą, kadaise atlikusį miesto visuomeninio bei politinio gyvenimo centro vaidmenį. Vieni geriausiai išsilaikiusių objektų forume yra Tito ir Septimijaus triumfo arkos, o štai šventyklų ir kitų pastatų likę tik kolonos, kai kurių – laiptais ir pamatai. Nepaisant to, Romos forumas tik dar paslaptingesnis ir unikalesnis.

Romoje apžiūrėkite visų dievų šventykla kadaise buvusį Panteoną – nuo antikos laikų geriausiai išsilaikiusį statinį šiame mieste.

Verta aplankyti ir Vatikaną – Romoje įsikūrusią mažiausią pasaulio valstybę. Čia turėsite progą pamatyti reikšmingiausią ir didžiausią katalikų šventovę – dailiąją Šv. Petro baziliką, projektuotą žymiausių architektų: Mikelandželo, Rafaelio, Bramantės. Užkopę į bazilikos kupolą, kuriame įrengta apžvalgos aikštelė, galėsite apžvelgi kvapą gniaužiančią Vatikano, o drauge ir Romos, panoramą. Būtinai užsukite į Vatikano muziejus, kur turėsite progą apžiūrėti neįkainojamas meno kūrinių kolekcijas, apimančias įvairias epochas. Nepriklausomai nuo to, ar domitės menu, turėtumėte savo akimis pamatyti ant Siksto koplyčios lubų Mikelandželo nutapytą „Pasaulio sukūrimą“.

Vienas populiariausių pasaulio fontanų – Trevi fontanas – įrengtas dar XVIII amžiuje. Jis vaizduoja vežime stovintį Neptūną bei Tritonus. Legenda byloja, jog atsigėrus fontano vandens ir čia įmetus monetą, būtinai dar bent sykį sugrįšite į šį stebuklingą miestą. Dar kiti sako, jog sugrįšite, jei monetą mesite per petį. Teigiama, jog vidutiniškai per dieną į Trevi fontano dugną nusėda apie tris tūkstančius eurų! Tiesa, nenustebkite, kad iki fontano prieiti bus tikrai nelengva – čia nuolat susispietę didžiuliai turistų srautai.

Jau minėjome, jog Roma – miestas ant septynių kalvų. Viena jų – Palatino, ant kurios rasite Domiciano rūmų griuvėsius.

Ramiam poilsiui Romoje, atsipalaidavimui po turiningos dienos puikiai tiks Villa Borghese sodai. Čia nuostabios zonos pasivaikščioti, paiškylauti, pamedituoti, praleisti laiką su šeima, draugais ar pabūti vienam.

Lankydamiesi Romoje užsukite į Navonos aikštę, kurioje nuolat šurmuliuoja pėstieji, menininkai, pasirodymus rengia muzikantai, akrobatai ir kt.
Bent vieną vakarą skirkite saulei palydėti nuo Trastevere kalvos!

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba – italų. Vietiniai vartoja nemažai italų kalbos dialektų, taip pat dalis vietinių, ypač dirbančių turizmo sektoriuje, kalba ir angliškai, vokiškai, prancūziškai, graikiškai, kroatiškai ar albanų kalba.
  • Nacionalinė valiuta – euras (EUR).
  • Romoje vyrauja karštos vasaros, kuomet termometro stulpeliai dažnai pasiekia ir viršija 30 laipsnių ribą, o žiemos čia nešaltos, gana malonios. Šaltuoju metų laiku temperatūra svyruoja tarp 0 ir 10 laipsnių.
  • Tinkamiausias laikas kelionei į Romą – vėlyvas pavasaris arba ankstyvas ruduo. Šiuo laikotarpiu gerokai mažesni turistų srautai, oras vis dar puikus, eilės į lankytinus objektus trumpesnės, o gamta stulbinanti.
  • Tinkamiausias laikas kelionei į Romą – vėlyvas pavasaris arba ankstyvas ruduo. Šiuo laikotarpiu gerokai mažesni turistų srautai, oras vis dar puikus, eilės į lankytinus objektus trumpesnės, o gamta stulbinanti.
  • Pirmadieniais muziejai Romoje nedirba.