Kelionės į Rygą

Kuo keliautojus sužavės Ryga?

Skeptikai kartais sako „Kuo jau ta Ryga nustebins labiau nei mūsų sostinė Vilnius?“. Žinoma, kiekvienas miestas savotiškai unikalus ir žavingas, tačiau apsilankę Rygoje net tie, kurie mažai ko tikėjosi, lieka apsalę – miestas turtingas įdomių objektų, veiklų skirtingų poreikių turintiems miesto svečiams, o Rygos senamiestis absoliučiai nepalieka abejingų. Taigi, jei planuojate ilgesnę ar trumpesnę viešnagę Rygoje, siūlome kelias dėmesio vertas idėjas Jūsų kelionei.

Jos nepastebėti neįmanoma!
Ar žinote, apie ką mes čia? Apie nuostabią Šv. Petro bažnyčią, įsitaisiusią pačiame istoriniame sostinės centre. Statinys mena viduramžius, tad žavi itin preciziška architektūra. Negana to, kiekvienas bažnyčios lankytojas gali pakilti į jos bokštą 130 metrų aukštyje ir pasižvalgyti po Rygos senamiestį iš aukštai – neabejokite, šio miesto panorama pavergs visus.

Juodagalvių namai
Juodagalvių namais, arba Melngalvių rūmais, vadinamas statinys pelnytai tapo viso miesto skiriamuoju bruožu. Savo grožį ir žavesį jis dovanoja pačiam miesto centrui. Statinys iškilo 1334 metais, ne kartą buvo niokotas, sugriautas ir vėl atstatytas. O šiandien štai pavergia savo grožiu, įspūdingais architektūriniais sprendimais.

Muziejų mylėtojams
Jei lankydamiesi kitose šalyse, jų miestuose nepraleidžiate progos apsilankyti muziejuose, tai nepraraskite šios tradicijos ir Rygoje.

  • Daug dėmesio čia sulaukia Filmų muziejus, kurį rasite senamiestyje. Čia Jūsų dėmesio laukai per 70 tūkstančių eksponatų! Apžiūrėkite kino juostas, kostiumus, vaizdajuostes, filmavimo techniką ir kitus su filmais ir šia sritimi susijusius atributus. Muziejaus eksponatai supažindins su unikalia filmų istorija, jų kūrybos subtilumais bei pokyčiais, leis pamatyti, kaip buvo kuriami filmai ir pan.
  • Taip pat verta užsukti į Rygos aviacijos muziejų, įsitaisiusį po atviru dangumi. Muziejų rasite miesto oro uosto teritorijoje. Šio muziejaus eksponatai žavi ir vaikus, ir suaugusius lankytojus. Išvyskite net kelias dešimtis orlaivių, sraigtasparnių, karinių priemonių ir daug kitų įdomybių.
  • Muziejų mylėtojų smalsumą patenkins ir dar vienas muziejus, įsitaisęs Rygos senamiestyje, tai – Okupacijos muziejus. Istorijos mylėtojams tai bus tikras rojus – eksponatai „pasakoja“ apie sunkius laikus sovietų valdymo laikus, suteikia progą žvilgtelėti į praeitį.
  • Iliuzijų muziejus - tai ideali vieta, kurią verta į kelionės maršrutą įtraukti, jei keliaujate su vaikais. „Cosmos“ iliuzijų muziejus dovanos daug įspūdžių ir suaugusiems, ir smalsiems mažiesiems keliautojams.

Zoologijos sodas - tai vėlgi lankytinas objektas keliaujantiems su vaikais. Sakykite, ar yra buvę, jog lankantis kokiame nors mieste, kuriame veikia zoologijos sodas, į jį neužsuktumėte? Veikiausiai ne, tad neaplenkite ir Rygos zoologijos sodo – čia mažųjų keliautojų laukia šauni pažintis su jo gyventojais.

Televizijos bokštas
Ryga taip pat turi savo televizijos bokštą, kurį verta aplankyti, mat jo architektūriniai sprendimai ir aukštis yra įspūdingi. Bokštas įsitaisęs Dauguvos upės saloje, o jo aukštis siekia daugiau kaip pusketvirto šimto metrų! Tiesa, lankytojai turi galimybę pakilti į kiek mažesnį aukštį – 97 metrų. Iš čia atsiveria įspūdinga Rygos panorama, o jei diena pasitaiko giedra, tai tolumoje galite pamatyti net Baltijos jūrą!

Ką dar verta pamatyti Latvijos sostinėje?

  • Rygos senbuviai „Trys broliai“ – tai seniausias pastatų kompleksas mieste;
  • traukos taškas smaližiams – šokolado muziejus;
  • užsukite į vieną didžiausių rytinėje Europoje Centrinį Rygos turgų;
  • apžiūrėkite miesto centre išdidžiai stūksančią Laisvės statulą;
  • skirkite laiko unikaliam po atviru dangumi įsikūrusiam Etnografiniam buities muziejui.

Tai tik dalis to, ką kiekvienam iš Jūsų gali pasiūlyti žavingoji Ryga! Planuokite kelionę ir mėgaukitės šiuo miestu!