Kelionės į Salonikus, Graikiją

Salonikai – miestas, kiekvienam atvykusiam dovanojantis žiupsnelį istorijos. Salonikai (angl. Thessaloniki)

Salonikai įsikūrę pietinėje Graikijos dalyje, šalia Egėjo jūros krantų. Miesto istorija siekia 315 m. per. m. e. – tada jį įkūrė Makedonijos karalius ir pavadino savo žmonos Tesalonikės vardu. Miesto reikšmė visada buvo didelė, o šiandien jis yra antras pagal dydį miestas visoje šalyje.

Kelionė į Salonikus – tai kelionė į modernų, klestintį Graikijos miestą, kuriame nestokojama didmiesčiams būdingo chaoso, modernių architektūrinių sprendimų, prekybos centrų, prabangių restoranų, tavernų. Be viso to, drauge miestas yra paskendęs sodrioje žalumoje, kas sukuria itin svajingą ir dailų kontrastą su moderniąja miesto puse.
 

Ką aplankyti Salonikuose?

Iš pirmo žvilgsnio Salonikai - modernus, didelis didmiestis, kuriam būdingi šiuolaikiški architektūros sprendimai, miestams būdingi statiniai. Visa tai tiesa, bet šiam istoriniam miestui grožio nepagailėjo ir dosnioji gamta, tad Salonikai virsta itin patraukliu miestu tiek poilsinėms, tiek pažintinėms atostogoms.

Būtinai skirkite laiko Salonikų akropoliui, įkurdintam ant kalvos – aukščiausioje miesto vietoje. Nuo šios kalvos prieš akis atsiveria įspūdingas vaizdas – miesto panorama. Praėjo visai nedaug laiko nuo to, kai šioje ant kalvos stūksančioje pilyje buvo laikomi kaliniai, o štai šiandiena tai – vienas labiausiai viliojančių turistų traukos centrų.

Svečiuodamiesi Salonikuose apžiūrėkite Baltąjį bokštą, pelniusį vieno žymiausių miesto statinių titulą. Šis bokštas priklauso turkų pastatytai miesto sienai. Jame organizuojama daug parodų.

Aristotelio aikštė – pagrindinė aikštė pačiame miesto centre, neretai vadinama Salonikų širdimi. Aikštė yra tiek vietinių, tiek turistų susibūrimo vieta, čia labai dažni įvairūs renginiai, šventės.

Viena gražiausių, o ir didžiausių bažnyčių ne tik Salonikuose, bet ir visoje Graikijoje – Agios Dimitrios. Dar aplankykite išskirtiniu dizainu – itin gausiai puoštą mozaikomis – išsiskiriančią Agía Sofía bažnyčią ir Agios Nikolaos Orfanos, galinčią pasigirti geriausiai išsilaikiusiomis vėlyvojo bizantinio periodo freskomis.

Rotunda – dar vienas nuostabus objektas Salonikuose, kurio nevalia aplenkti. Senovinis apskritimo formos statinys, manoma, iškilo ketvirtojo amžiaus pradžioje. Statinio diametras – 24 metrai, o plytinių sienų storis siekia net 6 metrus! Šalia Rotundos būtina aplankyti 303 metais iškilusią Galerijaus arką, simbolizuojančią imperatoriaus Galerijaus pergalę prieš persus.

Jei mėgstate lankytis muziejuose, Salonikuose užsukite į Bizantinės kultūros muziejų, taip pat dėmesio skirkite Makedonijos kovos muziejui.
Aplankykite Romėnų forumą, kuris kadaise buvo romėnų turgaus aikštė ir drauge nedidukas amfiteatras. Jei Salonikuose viešėsite vasarą, galėsite sudalyvauti forume rengiamuose koncertuose, vaidinimuose.

Salonikuose užsukite į žinomiausią, o ir didžiausią miesto turgų Modiano, kuris jau kone šimtmetį atviras lankytojams. Dalis turgaus yra po stogu, o kita dalis tiesiog lauke. Šiame turguje asortimentas itin platus: nuo galybės prieskonių ir įvairiausio maisto iki suvenyrų. Modiano turgus vertinamas ne tik vietinių, bet gausiai lankomas ir turistų, mat tai puiki vieta įsigyti vienetinių rankų darbo suvenyrų.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba – graikų. Populiariausia užsienio kalba – anglų, todėl Salonikuose turėtumėte ja susikalbėti nesunkiai. Yra galimybė susišnekėti ir vokiškai, prancūziškai
  • Nacionalinė valiuta – euras (EUR).
  • Salonikuose klimatas kone visus metus pritaikytas kelionėms. Žiemos čia ne žvarbios, o švelnios, nors lietingos. Tad lapkritį–vasarį Salonikuose lietingasis sezonas.
  • Vasaromis lepina karštis, sausa. Karščiausi mėnesiai Salonikuose – liepa ir rugpjūtis. Šiuo laikotarpiu termometro stulpeliai nepasikuklina pakilti ir iki 40 laipsnių, tad jei karščiui esate jautrus ar negalite jo toleruoti dėl sveikatos problemų, kelionei pasirinkite kitą metų laiką.
  • Sezono metu gana intensyvus eismas, ne visada paisoma taisyklių. Atkreipkite į tai dėmesį, jei nuomositės automobilį.