Kelionės į Samujį, Tailandą

Koh Samui – sala, kurioje yra didžiausia pasaulyje kokosų plantacija, o beždžionės lanko mokyklą Samujis (angl. Koh Samui)

Samujis daugeliui žinomas anglišku pavadinimu Koh Samui, todėl dėl angliško pavadinimo populiarumo vartosime šį salos pavadinimą. Tai Ramiajame vandenyne, Siamo įlankoje, įsikūrusi sala, priklausanti Tailandui. Pagal dydį ją lenkia tik turistų mylimas Puketas ir Ko Čango sala.

Kelionė į Koh Samui – tai kelionė į neapsakomai gražią oazę, kupiną gamtos stebuklų: uolų, krioklių, nepaprastų paplūdimių ir sodrios žalumos.
 

Ką aplankyti Koh Samui?

Nors Meilės sala vadinamas Koh Samui populiarus tarp mėgstančių ramų, romantišką poilsį nuostabios gamtos apsuptyje, saloje reikėtų neapsiriboti vien mėgavimusi paplūdimio malonumais, nes čia yra, ką pamatyti ir nuveikti.

Apžiūrėkite Hin Ta-Hin Ya uolas, kurių pavadinimas reiškia „senelis ir močiutė. Viešėdami Koh Samui saloje užsukite į Na Tian drugelių sodą.
Na Mueang – krioklys, tikrai vertas, kad pamatytumėte jį iš arti.

Koh Samui saloje yra milžiniška kokosų plantacija. Teigiama, jog šioji – didžiausia pasaulyje, bet įdomiausia tai, kad kokosus čia renka ne patys žmonės, o... beždžionės! Beždžionėlės darbininkės lanko mokyklą, kurioje apmokomos, kaip rinkti kokosus.

Daug keliautojų dėmesio sulaukia Vat Khunaram Ko Samui šventykla, kurioje pamatysite vienuolio mumiją! Taip pat saloje apžiūrėkite besijuokiančią Budos statulą, sulaukiančią didelių srautų smalsuolių. Statula simbolizuoja turtingą gyvenimą, klestėjimą ir laimę. Sumažintą šios statulos kopiją galima rasti biuruose, vietinių namuose.

Koh Samui išvysite tradicinius tajų namukus, pastatytus mums visiškai netradiciškai – tarytum ant kojelių. Namukai nuo žemės pakeliami ne šiaip sau – tai siekis apsisaugoti nuo roplių.

Skirkite laiko Ang Thong nacionaliniam jūros parkui, sudarytam iš neapsakomai gražių salelių, „pabirusių“ visai viena šalia kitos. Į parko lankytinų salų sąrašą būtinai įtraukite Koh Mae. Joje beveik penkių šimtų metrų aukštyje įrengta apžvalgos aikštelė. Tikriausiai nė nereikia sakyti, koks kvapą gniaužiantis ir tikrai nepamirštamas vaizdas nuo jos atsiveria į nacionalinį parką ir stebuklingąją Smaragdinę lagūną.

Rytinėse ir šiaurinėje salos pakrantėse driekiasi pagrindiniai paplūdimiai, kurių gražiausiojo titulas tenka Chaweng paplūdimiui. Čia Jus pasitiks švelnaus paplūdimio smėlio ruožas ir prie kranto prigludusios palmės.

Svečiuodamiesi Koh Samui išbandykite šaunių pramogų. Viena populiariausių nardymas – galimybė pamatyti povandeninio pasaulio grožį, susipažinti su įvairiaspalvėmis žuvimis, išvysti įstabius koralus. Egzotiška pramoga – pažintis su sala keliaujant ant dramblių. Naktinių pramogų gerbėjai galės pasirinkti iš plataus restoranų, barų asortimento. Rami ir romantiška sala vakarais atgyja ir kviečia linksmybėms.

Praktinė informacija

  • Oficiali kalba – tajų. Turistų lankomose vietose galimai susikalbėsite ir angliškai.
  • Nacionalinė valiuta – Tailando batas (THB). 1 euras atitinka 38,65 THB (gali nežymiai kisti, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso).
  • Dauguma vietinių gyventojų – tajai.
  • Daugiausia Koh Samui gyventojų išpažįsta budizmo religiją.
  • Į Koh Samui galite vykti ištisus metus, bet vasaros mėnesiais salą dažnai merkia liūtys. Puikus metas kelionei į Koh Samui – nuo sausio mėnesio iki balandžio, kai lietingasis sezonas jau pasibaigęs, saulė labai maloniai šildo, bet nėra itin karšta.
  • Koh Samui, kaip ir visoje šalyje, privalu gerbti vietos gyventojų išpažįstamą religiją. Eidami į šventyklas vilkėkite santūrius drabužius, turi būti uždengti pečiai, pilvas ir keliai. Prieš eidami į šventyklą nusiaukite. Nelieskite vienuolių, fotografuoti juos galima tik jiems sutikus.
  • Jei į Koh Samui keliaujate turistiniais tikslais, gausite 15 dienų galiojančią turistinę vizą.