Kelionės į Savirą, Marok

Savira – grožio ir romantikos pliūpsnis kontrastingame Maroke. Savira (angl. Essaouira)

Pietvakarinėje Maroko dalyje įsikūrusį kurortinį miestą Savirą skalauja Atlanto vandenynas. Šiandien miesto senamiestis įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.

Savira daugiausia masina vandens sporto (konkrečiai – burlenčių ir banglenčių) mėgėjus, ji traktuojama kaip jaunimo kurortas.

Kelionė į Savirą – tai kelionė į vieną romantiškiausių ir neabejotinai gražiausių Maroko miestų. Antikos laikus menantis, gynybinės sienos ir bokštų juosiamas miestas turtingas nuostabių pastatų, architektūrinių sprendimų, lankytinų objektų, nepaprastai gražių peizažų ir vandens pramogų galimybių.
 

Ką aplankyti Saviroje?

Savira gana įvairi – šiame turistiniame mieste veiklos netrūks ir norintiems pasyvaus poilsio, ir keliaujantiems pažintiniais, kultūriniais tikslais, ir, žinoma, ištroškusiems nerti į bangas su banglente ar burlente.

Aplankykite Saviros mediną – senamiestį. Vaikštinėdami siauromis senamiesčio gatvelėmis išvysite daug menininkų ir amatininkų, kuriems  medina – tarytum namai.
 
Čia prekiaujantieji amatininkai daugiausia siūlo medžio drožybos šedevrus. Senamiestyje apžiūrėkite nuostabius statinius, menančius maurų laikus. Pastatai puošti arkomis, kupolais, frontonus laikančiomis kolonomis.

Jei norite pamatyti visą miesto grožį, verta apžvelgti jį iš viršaus. Nuo aukštų tvirtovės sienų atsiverianti panorama ir įspūdingas kraštovaizdis pakerės.

Kažkada Savira buvo vadinama hipių sostine, o šiandien jai atitenka banglentininkų ir burlentininkų sostinės titulas. Miesto paplūdimius vertina ne tik šių sporto šalių mėgėjai, bet ir tikri profesionalai. Dėl vėjo Atlanto vandenyno bangos idealiai tinka tiems, kurie čia mėgaujasi burlenčių ir banglenčių sportu. Miestas net yra gavęs Afrikos vėjų miesto pavadinimą.

Jei Saviroje viešėsite birželio mėnesį, tai galimai turėsite progą sudalyvauti didžiuliame, dar nuo 1998 metų organizuojamame, gnaoua muzikos festivalyje, kasmet sulaukiančiame kone pusės milijono lankytojų. Festivalis vyksta kiekvienais metais, trečią birželio mėnesio savaitgalį.

Svečiuodamiesi Saviroje būtinai apsilankykite vietos restoranėliuose ir pasilepinkite begalo gardžiais žuvies bei jūros gėrybių patiekalais.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba – arabų.
  • Valiuta Saviroje – Maroko dirhamas (MAD). 1 euras atitinka 11,11 MAD (nežymiai gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu metu galiojančio valiutų kurso).
  • Vietinių išpažįstama religija – islamas.
  • Saviroje vyrauja Viduržemio jūros klimatas, kuris čia apibūdinamas kaip pusiau sausas. Vasaros Saviroje šiltos ir dausos, o štai žiemomis gana drėgna ir vėsu.
  • Viešint Saviroje nerekomenduojama gerti vandens iš čiaupo, juo labiau nevirinto vandens. Geriau įsigykite parduotuvėse.