Kelionės į Seišelius

Ko tikėtis šalyje

Seišeliai susuks galvas! Turkio spalvos vandens, balto smėlio paplūdimių, kokosais pasidabinusių palmių ir užburiančios gamtos kuriamas stebuklas. Seišeliai (angl. Seychelles)

Daugeliui žinomų ar bent girdėtų Seišelių oficialus pavadinimas yra Seišelių Respublika. Tai - salų valstybė, įsikūrusi Indijos vandenyne. Romantiško ir svajingo pavadinimo šalis yra tikra svajonė, tapatinama su rojumi, tad nenuostabu, kad čia traukia savo povestuvinės kelionės praleisti daugybė jaunavedžių porų.

Keturios pagrindinės salos – Praslenas, Mahė, La Digas ir Siluetas - sudaro viso salyno branduolį. Tai granitinės salos. Kitos Seišeliams priklausančios salos, pabirusios po Indijos vandenyną, yra koralinės kilmės.

Ką aplankyti Seišeliuose?

Seišeliai yra tobula kelionės kryptis idiliškoms, pasakiškoms atostogoms, kai norite atitrūkti absoliučiai nuo visų rūpesčių, darbų, buities, kasdienybės ir atsidurti rojuje. Čia, tarp kokosais aplipusių palmių, glostomi švelnaus paplūdimio smėlio ir žvelgdami į turkio mėlynumo vandenį suprasite, kas yra tobulos atostogos.

Mahė yra pagrindinė Seišelių sala, kurioje valstybės sostinė yra Viktorija. Šiaurės rytinėje salyno dalyje įsikūrusi Mahė keliautojus kviečia apsilankyti net keturiuose nacionaliniuose parkuose, pasilepinti kokybišku poilsiu paplūdimiuose, pasigrožėti kalnais iš toli arba susivilioti pakeliauti po juos. O gal nepabūgsite užsukti ir į džiungles? Svečiuodamiesi Mahė saloje pasinaudokite proga apsilankyti arbatos fabrike, vietiniame turguje, šventyklose, muziejuje, turtingame augalų Mont Fleuri botanikos sode ir daugelyje kitų turistus masinančių salos vietų. Vandens pramogų gausa ir nuostabiais paplūdimiais vilioja šioje saloje pagrindinis turizmo centras– Beau Vallon.

Nuvykite į Viktoriją, įsikūrusią šiaurės rytinėje Mahė salos dalyje. Miestas gražus, labai tinkamas jaukiems pasivaikščiojimams, nes įsikūręs šalia vandens. Nuo pakrantės tolumoje išvysite mažesnes saleles.

Jei viešėsite Prasleno saloje, aplankykite į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktą Vallee de Mai gamtos rezervatą, saugantį natūralius palmių miškus. Jei esate gamtos mylėtojas, šiame rezervate jums labai patiks.

Daugybę restoranų, krautuvėlių, kavinukių, viešbučių ir nuostabių paplūdimių rasite Praslino salos pagrindiniame turizmo centre Cote d‘Or.
Jei apsilankysite La Digue saloje, turėsite progą pamatyti nepaprastai sodrios žalios spalvos vandenį, žaliuojančias kalvas, neįžengiamas džiungles... Šioje saloje turizmas nėra plėtojamas, todėl čia laukiami tie, kurie trokšta išvysti salynui būdingo gyvenimo autentiškumą. 

Viena iš veiklų, sutraukianti į Seišelius daug smalsuolių, yra paukščių stebėjimas.

Svečiuodamiesi Seišeliuose aplankykite Aldabrą – koralinį atolą, pagal dydį užimantį garbingą antrąją vietą pasaulyje. Čia nustebins natūralumas – atolas beveik nepaliestas civilizacijos, žmogaus rankų, todėl yra unikalus ir išskirtinis šiandieniniame pasaulyje. Į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktas Aldabros atolas yra labai izoliuotas, negyvenamas ir kruopščiai saugomas. Jis garsus milžiniško dydžio vėžliais, kurių nepamatysite niekur kitur, tik Seišeliuose ir dar Mauricijuje.

Praktinė informacija

Valstybinės kalbos Seišeliuose yra trys: kreolų, anglų ir prancūzų.

Nacionalinė valiuta Seišeliuose – Seišelių rupija (SCR). 1 euras atitinka SCR (skaičiai šiek tiek gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso).

Seišeliuose vyrauja jūrinis, subekvatorinis klimatas – šiluma galime mėgautis visus metus. Vidutinė mėnesio temperatūra svyruoja tarp 26 ir 28 laipsnių. Spalis–balandis – drėgnasis sezonas salyne. Vandens temperatūra Seišeliuose ištisus metus tobula maudynėms – svyruoja tarp 26 ir 30 laipsnių šilumos.

Jei vienas iš kelionės į Seišelius tikslų yra paukščių stebėjimas, tuomet kelionę planuokite balandžio–rugsėjo mėnesiais. Jei Seišeliuose planuojate daug laiko skirti nardymui, keliaukite čia kovo–gegužės arba rugsėjo–lapkričio mėnesiais. Neabejingi žvejybai į Seišelius turėtų traukti spalio–balandžio mėnesiais. Gegužė–rugsėjis – tinkamiausias kelionei, jei prioritetine veikla atostogų metu laikote vandens pramogas, pasivaikščiojimus pėstute.

Nefotografuokite vietinių prieš tai jų neatsiklausę.

Pasirūpinkite apsaugos priemonėmis nuo saulės, uodų.

Jei keliausite tarp salų, rinkitės keltą, valtį arba oro transportą. Kelionei po norimą salą galite išsinuomoti automobilį – patogu, bet sudėjus ir kuro kainą, nepigu. 

Pigesnis variantas – kelionė autobusu. Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai gali rinktis dviratį.