Kelionės į Seviliją

Sevilija – miestas, iš kurio kilo temperamentingojo flamenko tradicijos Sevilija (angl. Seville)

Sevilija – miestas itin švelniu ir melodingu pavadinimu, įsitaisęs Pietinėje Ispanijos dalyje, Andalūzijos regione. Kažkada seniai miestas buvo vadinamas kitu pavadinimu – Hispalis. Jei tikėtume sklandančiomis legendomis, tai Seviliją įkūrė Heraklis. 

Kelionė į Seviliją – nepaprasta patirtis ir laikas mieste, kuris ilgą laiką buvo valdytas arabų, tad juntamas spalvingas jų palikimas, kuriame gimė temperamentingojo flamenko tradicijos ir kuriame niekas neskuba.
 

Ką aplankyti Sevilijoje?

Sevilija turi ką pasiūlyti miesto svečiams – čia gautu turistinių objektų. Jei domitės istorija, o ypač viduramžiais, Sevilija – tobula kelionės kryptis. Dauguma lankomų objektų, nemažai statinių šiame mieste mena būtent šiuos laikus ir taip kuria ypatingą aurą.

Svečiuodamiesi čia apžiūrėkite gotikinę, XV amžiuje iškilusią Sevilijos katedrą. Ji nustebins ne tik dailumu, bet ir dydžiu – traktuojama viena didžiausių pasaulio katedrų.

Gotikinis stilius pasižymi subtiliu grakštumu, elegancija, todėl ši katedra tiesiog užburia, ji nepaprastai gražių formų ir tobulų architektūrinių sprendimų. Nepatingėkite nueiti iki šalimais stūksančio La Giralda bokšto ir užkopti į apžvalgos aikštelę. Čia pasigrožėkite dar nuo maurų laikų išlikusiu Apelsinmedžių kiemu.

Sevilijos pilis – dar vienas Jūsų dėmesio vertas objektas. Pažiūrėjus į pilį nesunkiu įžvelgti, kad ji atspindi arabų valdymo laikotarpį. X amžiuje statyta pilis – labai dailus senovės architektūrą reprezentuojantis statinys.

Viešėdami Sevilijoje užsukite į apvalios formos Ispanijos aikštę, dabintą mozaikomis. Tai viens didžiausių miesto traukos taškų. Aikštę supa dailūs pastatai, suteikiantys senovei būdingą aurą ir kuriantys žavingą atmosferą.

Jei į Seviliją atvyksite balandžio mėnesį, pateksite į nuostabią šventę – čia vyks didžiausia visame Andalūzijos regione Balandžio mugė. Savaitę trunkantis spalvingas, skambus, aromatingas reginys ypač sužavės.

Svečiuodamiesi Sevilijoje ar keliaudami po Andalūzijos regioną aplankykite ir kitą, netoli Sevilijos įsikūrusį Ispanijos miestą – Kordobą. Miestas šiandien traktuojamas kaip reikšmingas Europos kultūros centras, jo senamiestis įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.

Viešėdami Kordoboje apžiūrėkite Mezquita mečetę – tai trečioji pagal dydį mečetė visame pasaulyje. Verta apžiūrėti Torre del Alminar varpinę, į aukštį besistiebiančią net 93 metrus. Jei nepatingėsite ir laiptukais pakilsite į varpinę, turėsite neįkainojamą progą apžvelgti miesto panoramą iš aukštai. Čia glaudžiasi ir Mihrabs – vieta, kurioje buvo saugoma Korano kopija.

Kordoboje aplankykite Archeologijos muziejų, kuriame saugomi unikalūs maurų bei romėnų dirbiniai. Verta užsukti ir į Bulių kovų muziejų.

Apie Kordobą daugiau sužinosite užsukę į muziejų, veikiantį XIV amžiuje pastatytame Torre de la Calahorra gynybiniame bokšte.

Kordoboje neaplenkite XVII amžiuje iškilusių Palacio de Viana rūmų bei Plaza de la Corredera aikštės.

Tiesiog privalu pamatyti milžinišką, įspūdingą ir išskirtinį Romos tiltą, jungiantį du Gvadalkiviro upės krantus ir turintį net 26 arkas! Tilto ilgis – 176 metrai.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba – ispanų. Turistų gausiausiai lankomuose objektuose galbūt susikalbėsite angliškai ar vokiškai, bet verta mokėti bent pagrindines frazes ispaniškai.
  • Nacionalinė valiuta – euras.
  • Sevilijoje vyrauja Viduržemio jūros klimatas, todėl ji patraukli kelionės kryptis visais metų laikais. Vasaros čia labai karštos, sausos, o štai žiemoms būdinga drėgmė ir švelni šiluma. Vasaromis 35 laipsnių karštis – įprastas dalykas, neretai temperatūra pasiekia ir 40 laipsnių. Temperatūra žemiau nulio nukrenta nebent labai retais atvejais.
  • Po Seviliją ar į kaimyninę Kordobą keliaukite autobusais, traukiniais – visuomeninio transporto infrastruktūra išvystyta puikiai, taip pat galite naudotis taksi paslaugomis ar išsinuomoti automobilį. Bet pastarieji du variantai bus brangesni.