Kelionės į Siciliją

Sicilija masina besidominčius istorija, trokšiančius kokybiškų ir turiningų atostogų bei neabejingus gamtai ir itališkai virtuvei Sicilija (angl. Sicily)

Didžiausia Viduržemio jūros sala Sicilija yra autonominis Italijos regionas. Nuo Apeninų pusiasalio, kurio visą plotą užima Italija, Siciliją skiria Mesinos sąsiauris. 

Rytinėje salos dalyje didingai stūkso aukščiausias Europos ugnikalnis – Etna.

Kelionė į Siciliją nepamirštamus įspūdžius dovanos tiems, kurie tenori lepintis saulėtais orais nuostabiuose paplūdimiuose ir tiems, kurie nori keliauti istorijos pėdsakais, apžiūrinėdami senovės šventyklų griuvėsius ir kitus archeologus bei istorikus dominančius objektus, kurių Sicilijoje nestokojama.
 

Ką aplankyti Sicilijoje?

Sicilija nėra vien į pasyvų poilsį paplūdimyje orientuota sala. Tai puikus pasirinkimas norintiems suderinti poilsį pajūryje su pažintiniais tikslais. Saloje yra daugybė nuostabių vietų, keliaudami po Siciliją pamatysite graikų, arabų, romėnų bei Bizantijos atstovų kultūros pėdsakų architektūroje, istorijoje ir tradicijose.

Etnos ugnikalnis – apsilankyti Sicilijoje ir iš arti neapžiūrėti šio didybe alsuojančio vulkano yra neįmanoma. Vienas didžiausių veikiančių ugnikalnių pasaulyje įsitaisęs Sicilijos rytuose. Etną galėsite apžiūrėti dviem būdais: pirma - važiuoti traukiniu aplink; antra - traukti vingiuotais keliukais automobiliu. Tiesa, iki pat viršūnės automobiliu nepakilsite.

Jei apžiūrėsite Etną, užsukite ir į netoliese įsikūrusią Kataniją, ne kartą nukentėjusi nuo ugnikalnio išsiveržimų ar žemės drebėjimų. 

Svečiuodamiesi Sicilijoje aplankykite regiono sostinę Palermą, neretai vadinamą muziejumi po atviru dangumi. Jau romėnų laikais miestas itin suklestėjo, bet dar didesnę reikšmę įgavo atėjus arabams. Antrojo pasaulinio karo metu Palermas gerokai nukentėjo, bet šiandien viliota turistus iš įvairių Europos kampelių ir ne tik. Prie gausiausiai lankomų Palermo vietų reikia priskirti Kapucinų vienuolyną. Nuo pat 17 amžiaus iki 20 amžiaus čia buvo mumifikuojami vienuolių palaikai. Iš viso tokių priskaičiuojama net apie aštuonis tūkstančius!

Būtinai aplankykite Sirakūzus – istorinį miestą, kuris pelnytai traktuojamas vienu gražiausių senovės graikų miestų. Čia apžiūrėsite dar V a. pr. Kr. statyto graikų teatro griuvėsius. Šio antikinio miesto griuvėsiai saugo ir Apolono bei Dzeuso šventyklas bei kitus istorinius statinius.

Sicilijoje yra galybė graikų šventyklų griuvėsių. O dvi yra išsilaikiusios – tai Santarvės šventykla ir Segestos šventykla. Skirkite dėmesio ir vienam lankomiausių Sicilijos objektų – Šventyklų slėniui, kuriame apžiūrėsite net 8 šventyklų griuvėsius.

Jei svečiuositės Sicilijos vakarinėje dalyje, užsukite į druskos laukus Trapani provincijoje. Šiame regione druska išgaunama jau labai seniai. Kaip tai daroma? 

Padedant palankiam klimatui seklių pakrančių vanduo suleidžiamas į specialius baseinėlius, kuriuose, šiam išgaravus, lieka druska. Autentikos vietai suteikia ir daug malūnėlių, pumpuojančių vandenį į tuos baseinus.

Ieškantiems kurorto Sicilijoje verta pasižvalgyti po Taorminą, kurią sudaro istorinis miesto centras ir zona, skirta poilsiui pajūryje. Be daugybės puikių restoranų, kavinukių, klubų, mieste turėsite progą apžiūrėti egzotinius augalus Taorminos soduose, antikos laikus menančio teatro griuvėsius, viduramžių pilį.

Viešėdami Sicilijos pietuose aplankykite barokinį miestą – Ragūzą, priklausantį į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktam Natos slėniui.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba – italų. Sicilijoje daugelis vietinių vartoja siciliečių dialektą, tad net puikiai mokantys itališkai ne visada supras siciliečių kalbą. Kai kuriose vietose yra galimybė susikalbėti angliškai, vokiškai, prancūziškai.
  • Nacionalinė valiuta – euras (EUR).
  • Sicilijoje vyrauja puikus klimatas, kai net šalčiausią žiemos mėnesį temperatūros stulpeliai nenusirita žemiau nulio ribos. Žiemą paprastai vyrauja vidutiniškai 10–14 laipsnių šilumos. Vasaros saloje karštos ir sausos. Rugpjūtis – pats karščiausias mėnuo. Be to, rugpjūtį į Siciliją suplūsta daugiausia turistų, todėl gerokai šokteli ir kainos. Jei norite mėgautis kokybišku poilsiu, kai saloje lepina šilti saulėti orai ir nėra didelių turistų srautų, į Siciliją vykite arba balandžio–birželio mėnesiais, arba rugsėjį. Spalis–kovas – laikotarpis, kai iškrenta didžiausias kritulių kiekis.
  • Po Siciliją patogu keliauti autobusais, traukiniais – dažniausiai autobusų ir traukinių stotys yra šalia. Kelionė traukiniu – puiki proga pasigrožėti įstabiu kraštovaizdžiu, nes daug geležinkelio bėgių eina palei pakrantes. Žinoma, geriausiai salą pažinsite keliaudami savarankiškai ir nepriklausomai, pavyzdžiui, išsinuomotu automobiliu.