Kelionės į Dubajų

Didysis Australijos perlas – Sidnėjus. Nuo modernios architektūros iki gamtos suformuotų kerinčių stebuklų – visa tai čia Jus užburs ir paliks atmintyje neišdildomus įspūdžius. Sidnėjus (angl. Sydney)

Australijos pietryčiuose įsikūręs Sidnėjus savo istoriją skaičiuoja nuo 1788 metų – tai buvo pirmoji Australijoje europiečių gyvenvietė.

Kelionė į Sidnėjų – tai kelionė į didžiausią miestą Australijos žemyne, neretai reprezentuojantį visą šalį.
 

Ką aplankyti Sidnėjuje?

Viešėdami Sidnėjuje aplankykite garsųjį, Sidnėjaus simboliu tapusį, Operos teatrą. Jo nuotraukas gali išvysti bene visuose informaciniuose leidiniuose, reprezentuojančiuose ne tik patį Sidnėjų,  bet ir visą šalį. Operos teatro statybos baigtos 1973 metais, po 15 metų trukusių statybų. Moderniajai architektūrai priklausantis statinys įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą ir kasmet sulaukia milijoninių lankytojų srautų.

Savo akimis išvysite ir Sidnėjaus uosto tiltą, turintį didžiulę arką ir besidriekiantį per miesto uosto įlanką. Ši arka traktuojama aukščiausia pasaulyje ir siekia net 134 metrus! Vienas plačiausių pasaulio tiltų yra skirtas traukiniams, dviračiams, automobiliams bei pėstiesiems. Įspūdingas ne tik tiltas, bet ir nuo jo atsiveriantys vaizdai į miestą.

Vaikštinėdami po miestą išvysite ir rotušę bei Karalienės Viktorijos pastatą. Pastarasis kadaise tarnavo kaip turgavietė ir tik vėlyvame XX amžiuje atgavo savo pirminę paskirtį. Bene įdomiausias eksponatas šiame pastate – užantspauduotas Karalienės Elžbietos II laiškas Sidnėjaus žmonėms. Bet pats įdomumas slypi tame, kad laiško perskaityti negalima. Jį perskaityti galės tik miesto meras 2085 metais. Šis pastatas traukia ir savo eksterjeru – tai puikus romantiškosios architektūros pavyzdys.
Šiame didmiestyje pasivaikštinėkite Sidnėjaus olimpiniu parku, esančiu vos kiek tolėliau nuo paties miesto – 15 kilometrų į vakarų pusę.

Apžiūrėkite Šv. Marijos katedrą Sidnėjuje. Jaukiems, romantiškiems, ramiems pasivaikščiojimams Sidnėjuje pasirinkite Darlingo įlanką.

Jei domitės kultūra, menu, skirkite laiko Australijos muziejui, Naujoji Pietų Velso dailės galerijai.

Nebijantiems aukščio rekomenduojama aplankyti Sidnėjaus televizijos bokštą.

Visame pasaulyje garsus Sidnėjaus paplūdimys Bondi laukia tų, kurie nori pasilepinti pasyviu ar aktyviu poilsiu prie jūros.

Svečiuodamiesi Sidnėjuje aplankykite ir botanikos sodus miesto širdyje. Kelias dešimtis hektarų užimantys sodai suskirstyti į Viršutinį, Vidurinį ir Žemutinį sodus, kuriuos kasmet aplanko per porą milijonų lankytojų. O gyvūnų mylėtojams verta užsukti į Australijos gyvūnų parką ir susipažinti su koalomis, kengūromis ir kitais egzotiniais gyvūnais natūralioje aplinkoje. Nepamirškite fotoaparatų ar išmaniųjų įrenginių ir įsiamžinkite su gyvūnais, kurių neišvysite jokiame kitame žemyne.

Viešėdami Sidnėjuje susiplanuokite išvyką į Mėlynuosius kalnus – tai Naujajame Pietų Velse besidriekianti kalnų grandinę, įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Kalnai tikrai ne tokie, kokius esate įpratę matyti, jei keliaujate ir lankėtės kalnuotose šalyse. Mėlynieji kalnai susidarė iš supleišėjusio smiltainio, o pačius kalnus skiria milžiniški tarpekliai. Šioje kalnų grandinėje netrūksta ir žalumos – didžiąją dalį jos sudaro eukaliptų miškai. Turėsite progą pamatyti dar vieną įspūdingą reginį – Tris seseris. Tai erozijos suformuotos uolos, kybančios virš slėnio ir gaubiamos legendos. Anot jos, slėnyje gyveno trys seserys, kurios pamilo tris jaunikaičius iš kitos genties. Atsižvelgiant į griežtus genčių papročius, šioji meilė buvo negalima. Jaunikaičiai norėjo seseris pagrobti ir sukėlė didžiulį karą tarp genčių. Seserys genties senolio buvo paverstos uolomis, siekiant jas apsaugoti. Bet... tam pačiam senoliui žuvus šiose kautynėse niekas kitas nežinojo, kaip tuos burtus panaikinti...

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba – anglų.
  • Nacionalinė valiuta – Australijos doleris (AUD). 1 euras atitinka 1,48 AUD (skaičiai šiek tiek gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu metu galiojančio valiutų kurso).
  • Sidnėjuje metų laikai yra tarsi susikeitę vietomis, jei lygintume su metų laikais Lietuvoje. Jei norite patekti į australišką vasarą, keliaukite į Sidnėjų gruodžio–vasario mėnesiais, rudenį čia atrasite kovą–gegužę, žiema Sidnėjuje yra birželio–rugpjūčio mėnesiais, o pavasaris – rugsėjį–lapkritį.
  • Sidnėjuje puikūs orai lepina visus metus. Šalčiausias mėnuo – birželis. Bet šaltas jis australams, o štai europiečiams birželį čia vyraujanti vidutinė 9–17 laipsnių šiluma bus labai tinkama pažintinėms ekskursijoms. Vasarą (gruodžio–vasario mėnesiais) Sidnėjuje vyrauja vidutiniškai 19–26 laipsnių šiluma.
  • Jei Sidnėjuje neketinate užsibūti ilgiau kaip 90 dienų, viza nereikalinga, bet turite pasirūpinti elektroniniu leidimu įvažiuoti į šalį.