Kelionės į Singapūrą

Ko tikėtis šalyje

Liūtų miestas Singapūras – švaros, tvarkos ir įspūdingos šiuolaikinės architektūros oazė, Singapūras (angl. Singapore)

Singapūro Respublika, daugeliui žinoma tiesiog kaip Singapūras, yra miestas-valstybė pietrytinėje Azijos dalyje. Miestu-valstybe vadinama todėl, kad Singapūro miestas užima koke visą šalies plotą, kurį sudaro pagrindinė sala su keliomis mažesnėmis.

Singapūras sužavės tvarka, švara ir ypatingu modernumu. Bet šalis nėra paskendusi tarp plačių gatvių, milžiniškų pastatų ir naujausių technologijų suponuotų inovacijų, čia, regis, kiekvienas laisvas plotelis skiriamas žaliosioms zonoms ir gėlynams.
 

Ką aplankyti Singapūre?

Singapūras turistams draugiškas miestas, sulaukiantis itin didelių keliautojų srautų – per metus šalį aplanko daugiau turistų, nei čia gyvena vietinių. Ilgą laiką buvęs daugiau tarpine stotele tarp Europos ir Okeanijos dabar Singapūras vis dažniau privilioja turistus praleisti laiko ir šioje šalyje. Būtent šiuo tikslu – kiek ilgiau sulaikyti praskrendančius keliautojus – buvo steigiami kurortai, muziejai, atrakcijos, milžiniški prekybos centrai.

Kinų kvartalas, jei jau esate lankęsi kitų šalių Chinatown, nustebins tvarka. Per kelias gatveles išsidėstęs turgus, kinų maisto restoranai ir tiesiog gatvėje gaminamas maistas vilioja neabejingus kinų virtuvei. Čia apžiūrėkite ir Buddha Tooth Relic Temple – tiek eksterjeru, tiek interjeru įspūdingą budistų šventyklą.

Net jei Singapūre viešine ne verslo reikalais, aplankyti Verslo rajoną rekomenduojama. Tarp čia susispietusių dangoraižių išvysite ir istorinį turgaus pastatą, į kurį papietauti suguža dangoraižiuose dirbantieji.

Marinos įlanka – čia viskas spindi prabanga ir aukščiausio lygio modernumu. Apžiūrėkite Marina Bay Sands viešbutį, kuris garsus 55 aukšte įrengtu baseinu. Taip pat dėmesio verti įstabūs įlankos sodai. Čia įrengtos žaidimų aikštelės mažiesiems miesto svečiams. Keliaujantieji su vaikais taip pat turėtų užsukti ir į Singapūro zoologijos sodą.

Verta pamatyti spiralinį tiltą. Pastarasis, kaip sako pavadinimas, primena spiralę. Naktį šis apšviestas statinys atrodo ypač įspūdingai.

Apžiūrėkite Singapūro simbolį – Merlion statulą – liūtą su žuvies uodega. Singapūro istorija byloja, kad tai buvo žvejų kaimas, kurį simbolizuoja žuvies uodega, o dabartinis pavadinimas iš malajų kalbos išvertus reiškia „liūto miestas“, o tai atspindi statulos galva.

Augalų mylėtojus sužavės Singapūro botanikos sodas, skaičiuojantis kiek daugiau nei pusantro šimto metų. O botanikos sode įsikūręs Nacionalinis orchidėjų sodas – tikras rojus šių gražuolių gerbėjams.  Čia apžiūrėsite kelis šimtus skirtingų orchidėjų. Neabejingi gėlėms turėtų aplankyti ir gėlių kupolą – stiklinį šiltnamį, įtrauktą į Gineso rekordų knygą

Singapūre leiskitės į naktinį safarį – juk tikrai ne kiekvienoje šalyje yra proga aplankyti gyvūnus naktį, todėl tokia patirtis labai įdomi. 

Taip pat rekomenduojama pasikelti apžvalgos ratu, siekiančiu daugiau kaip pusantro šimto metrų, ir iš aukštai apžvelgti kvapą gniaužiančią Singapūro panoramą.

Apsipirkimo maniakai turėtų keliauti į milžinišką prekybos centrą Marina Bay Sands, populiariausią Singapūre. Tiesa, į jį verta atvykti ne tik dėl apsipirkimo, bet ir dėl paties pastato – architektūriniu požiūriu jis įdomus ir išskirtinis.

Praktinė informacija

  • Valstybinės kalbos Singapūre: malajų, kinų (mandarinų), tamilų ir anglų. Angliškai susikalbėsite nesunkiai.
  • Nacionalinė valiuta – Singapūro doleris (SGD). 1 euras atitinka 1,59 SGD (gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo konkrečiu momentu galiojančio valiutų kurso).
  • Oficialiai Singapūre yra keturios bendruomenės: malajai – musulmonai, kalba malajų kalba; kinai – kalba kinų, anglų kalbomis, sudaro daugumą gyventojų; indai – oficiali jų kalba yra tamilų; eurazijiečiai – kalba angliškai, daugiausia išpažįsta krikščionybę.
  • Singapūras driekiasi beveik palei pusiaują, todėl čia ištisus metus vyrauja drėgni ir karšti orai. Valstybę kartais merkia stiprokos tropinės liūtys.
  • Keliauti po miestą labai patogu metro.
  • Singapūre draudžiama šiukšlinti, gerti, valgyti ir rūkyti viešose vietoje – už tai gresia baudos (labai nemažos).
  • Negalima įsivežti kramtomosios gumos.