Kelionės į Šri Lanką

Ko tikėtis šalyje

Arbatos šalimi vadinama Šri Lanka – svajonių atostogų oazė Šri Lanka (angl. Sri Lanka)

Šri Lanka, kurios visas pavadinimas kur kas ilgesnis – Šri Lankos Demokratinė Socialistinė Respublika, iki 1972 metų buvo žinoma Ceilono pavadinimu. Šiandien Šri Lankos vardu vadinama ir Indijos vandenyne įsikūrusi sala, ir joje esanti valstybė.

Šiaurinėje Šri Lankos dalyje vyrauja lygumos, o vidurinėje dalyje ir pietuose – kalnai. Pakrantė siekia gerokai daugiau kaip tūkstantį kilometrų, o krantai supami koralų rifų, žemi, todėl idealiai tinka „paplūdimio“ atostogoms.

Kelionė į Šri Lanką – tai kelionė į egzotišką ir labai gražią salą Indijos vandenyne, pasižyminčią įdomia istorija ir neįprasta kultūra.
 

Ką aplankyti Šri Lankoje?

Aplankykite Šri Lankos sostinę – Kolombą. Dėmesio sostinėje verti Senieji Parlamento rūmai, senosios bažnyčios, Nacionalinis muziejus, Konferencijų rūmai, Nepriklausomybės rūmai, žinoma, ir budistų šventyklos, induistų šventyklos bei mečetės. Kolombas pasitiks lankomų objektų gausa.

Maždaug už šimto kilometrų nuo sostinės įsikūręs Kandis (angl. Kandy) miestas, garsus kultūriniais renginiais ir puikiais statiniais. Svečiuodamiesi šiame mieste liepos mėnesį turėsite progą sudalyvauti išskirtinėje procesijoje su tūkstančiais būgnininkų ir šokėjais su drambliais. Kandyje gausu šventyklų, kurių bent kelias rekomenduojama aplankyti, pavyzdžiui, Gadaladeniya, Lankatilaka, Dalada Maligawa ir kt. Svečiuodamiesi šiame mieste nepraleiskite progos įsigyti puikių bronzos, sidabro dirbinių iš menininkų.

Norintys pajusti senovinę dvasią turėtų aplankyti vieną iš buvusių Šri Lankos sotinių – Kurunegalą, primenančią pilį. Miestas ypač turtingas uolienų ir akmenų. Čia pamatysite Vėžlio akmenį, Dramblio akmenį ir kitus.

Jei mėgstate lankytis muziejuose, tai svečiuodamiesi Šri Lankoje skirkite dėmesio šiems: Nacionaliniam muziejui Kolombe, kuriame eksponuojami antikvariniai eksponatai, o pirmame šio muziejaus aukšte įsikūręs Vaikų muziejus ir Lėlių teatras, sudominsiantys mažuosius muziejaus lankytojus; Nacionaliniam istorijos muziejui, padėsiančiam pažinti šalies istoriją ir sudarytam iš kelių dalių; Nacionaliniam jūrų muziejui Galle mieste, kuriame pamatysite jūros gyvūniją ir augaliją, gyvūnų griaučius, koralus ir kt.

Šri Lankoje apsilankykite Jalos nacionaliniame parke, didžiuliame, įsikūrusiame salos pietuose. Čia gyvena daugybė gyvūnų, ši vieta masina archeologus. Taip pat dėmesio vertas ir Uda Valavės nacionalinis parkas, garsus dramblių bandomis. Iš arti pamatykite didžiulių egzotiškų gyvūnų gyvenimą: prausimąsi, žaidimus, palikuonių maitinimą ir kt. O vakarinėje Šri Lankos dalyje Jūsų laukia Vilpatu nacionalinis parkas, seniausias šalyje. Jam būdingos tankios tropinės džiunglės, čia glaudžiasi daug egzotiškų gyvūnų: leopardai, buivolai, drambliai, lokiai ir kt.

Viešėdami Šri Lankoje būtinai išbandykite ir vandens pramogas. Nardymas – vienas dažniausių pasirinkimų. Nenuostabu, kai salos pakrantės tokios įstabios ir saugančios nepaprastas povandenines grožybes. Plaukiojimas jachta – puikus laiko praleidimo būdas poroms, šeimoms su vaikais, draugų kompanijoms. 
Išbandykite ir buriavimą bei stokite ant vandens slidžių! Nepaprasta patirtis – skrydis oro balionu. Iš aukštai apžvelgsite salą, laukinius gyvūnus, nacionalinius parkus ir įstabius gamtos kampelius.

Praktinė informacija

  • Oficiali kalba – sinhalų, dalis vietinių kalba tamilų kalba. Angliškai kalbančių nedaug.
  • Nacionalinė valiuta – Šri Lankos rupija (LKR). 1 euras atitinka 181,05 LKR (šiek tiek gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso).
  • Daugiausia vietinių išpažįsta budizmo religiją, taip pat yra induistų, krikščionių ir musulmonų.
  • Šri Lankoje vyrauja jūrinio tipo, karštas klimatas, kai viduržiemy vidutinė temperatūra yra apie 26 laipsnius, o gegužės mėnesį – 28 laipsniai. Kovas ir balandis – karščiausias laikotarpis Šri Lankoje, todėl čia rekomenduojama vykti tiems, kurių nebaugina net 38 laipsnius karščio siekianti oro temperatūra. Kalnuose, šiaurinėje šalies dalyje, vyrauja kiek vėsesni orai, bet atostogoms tinkami ištisus metus.