Kelionės į Tabą

Taba – Sinajaus kalnų ir Raudonosios jūros prieglobstyje įsitaisęs kurortas. Taba (angl. Taba)

Taba (kai kuriuose informacijos šaltiniuose rasite vadinamą „Taba Heights“) yra miestelis Egipte, šalia sienos su kaimyniniu Izraeliu. Tabos kurortas iš vienos pusės saugomas Sinajaus kalnų, o iš kitos skalaujamas nepaprastai skaidraus Raudonosios jūros vandens. Toks kraštovaizdis neretam sudaro tarsi izoliuotos vietovės vaizdą, bet drauge kuria išskirtinį peizažą.

Vienu iš Tabos kurorto privalumų įvardijama jo geografinė padėtis, sudaranti galimybes gėrėtis ne tik nuostabiu vaizdu į Akabos įlanką, bet ir tolumoje mirguliuojančius šalies kaimynių – Izraelio, Saudo Arabijos bei Jordanijos - krantus.

Kelionė į Taba kurortą bus geriausias pasirinkimas tiems, kurie nenori atostogų leisti šurmuliuojančiame didmiestyje, poilsiautojų perpildytuose paplūdimiuose. Taba kurortas pasitiks neįprasta Egiptui ramybe, švara ir paplūdimiuose vyraujančia ramybe.
 

Ką aplankyti Taba kurorte?

Taba bus idealus pasirinkimas atostogoms, jei netrokštate būti tarp didžiulio būrio poilsiautojų, bet žavitės gražiu kraštovaizdžiu, vertinate išpuoselėtus paplūdimius ir norite ramių, kokybiškų atostogų. Net viešbučiai Tabo mieste neaukšti, kurie skiriasi nuo daugelio didžiųjų kurortų.

Nors Taba ryškiai skiriasi nuo kitų populiariųjų Egipto kurortų, visgi vienas aspektas yra bendras – tai idealios vandens sporto galimybės. Nardymo gerbėjai nepaneigs, Tabos turizmo centras – viena geriausių vietų nardytojams. Kurortas turi įspūdingą vandens ruožą. Maža to, čia yra galimybės iš arti pamatyti delfinus bei įvairias spalvingas tropines žuvis, vėžlių kolonijas, kvapą gniaužiančią augmeniją.

Jei vandens pramogos nevilioja, gal norėsite išbandyti golfą? Taba kurorte įrengtas 18 duobučių turintis dykumų golfo aikštynas.

Kadangi aplinka šiame kurorte puikiai išpuoselėta ir čia vyrauja ramybė, nenuostabu, kad kurortas dažnai pasirenkamas šeimų su vaikais. Todėl viešbučių teritorijose įrengtos puikios vaikų žaidimų aikštelės, baseinai, pritaikyti mažiesiems, taip pat veikia vaikų klubai!

Kurorto strateginė padėtis labai palanki, todėl svečiuodamiesi čia pasinaudokite proga aplankyti ne tik netoliese esančias lankytinas Egipto vietas (pavyzdžiui, Mozės kalną, Kairą, Spalvotąjį kanjoną ir kt.), bet ir Egipto kaimynes: Jordaniją, jos įstabų miestelį Petrą bei Izraelį.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba – arabų. Kurortas mėgstamas turistų, todėl turėtumėte susikalbėti ir angliškai.
  • Nacionalinė valiuta – Egipto svaras (EGP). 1 euras atitinka 21 EGP (skaičiai šiek tiek gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso ir keitimo vietos).
  • Dauguma Tabos kurorto gyventojų – musulmonai.
  • Tabos kurortas poilsiautojų laukia visus metus. Tiek vasarą, tiek žiemą čia lepins šiluma ir saulė. Gana žemas drėgmės lygis lemia, kad karštis nėra alinantis - nevargina.
  • Planuodami kelionę į Tabą pasirūpinkite viza.
  • Nerekomenduojama gerti vandens iš čiaupo, geriau įsigykite parduotuvėje. Taip pat nevalgykite neplautų vaisių.
  • Gerbkite vietinių religiją, papročius. Paplūdimio drabužius dėvėkite tik paplūdimyje, o mieste (ypač galioja moterims) vilkėkite santūresnius, pečius ir kojas dengiančius drabužius.