Kelionės į Taliną

Ką keliautojams paruošė Talinas?

Mūsų kiek tolėliau esančios kaimynės Estijos sostinė Talinas yra puikus kelionių taškas poros dienų, savaitgalio atostogoms, tačiau nenusivils ir tie, kurie čia atvyks ilgesniam laikui. Įdomių objektų bei lankytinų vietų turtingas miestas pažeria ir to, ko iš didmiesčio tikimasi, ir to, kas tampa tikrų tikriausiu siurprizu. Tad jei norite turiningo, kokybiško poilsio bei pažinties su vienu gražiausių Baltijos trijulės miestų, pirmyn – traukite į Taliną!

Apžvalgos aikštelė bažnyčioje
Paprastai bent viena didesnių miestų bažnyčia turi apžvalgos aikštelę, dovanojančią galimybę pasilepinti kvapą gniaužiančiais vaizdais. Taline tokią progą Jums suteiks Šv. Olavo bažnyčia, turinti įrengtą apžvalgos aikštelę. Iš jos atsivers vaizdas, kurį galėsite apžiūrėti 360 laipsnių kampu. Tiesa, nustebins ir bažnyčios aukštis – kažkada ji buvo aukščiausias statinys pasaulyje!

Šv. Kotrynos pasažas
Viduramžiais dvelkiantis Šv. Kotrynos pasažas Talino senamiestyje yra viena gražiausių alėjų. Šiaurinėje jos dalyje pamatysite, kas yra likę iš Šv. Kotrynos bažnyčios, taip pat pasidairysite po galybę nuostabių amatininkų dirbtuvėlių. Būtent čia galėsite nemažai išvysti, sužinoti, o taip pat ir įsigyti.

Talino rotušė
Apžiūrėkite šio miesto rotušę, iškilusią prasidėjus XIII amžiui. Tiek anuomet, tiek dabar šis statinys Talino miesto gyventojams yra labai reikšmingas. Šalia rotušės kasmet žiemą iškyla kalėdinė eglutė, sutraukianti minias miesto gyventojų ir svečių. Čia visais metų laikais rengiami festivaliai, koncertai po atviru dangum ir kiti renginiai. Jei norėtumėte aplankyti pačią rotušę, tai turėtumėte žinoti, jog jos lankymas yra mokamas, tačiau norintys sutaupyti puikiai praleis laiką ir patenkins smalsumą apsižvalgydami tik iš lauko.

Tompėjos pilis
Architektūros gerbėjai turėtų apžiūrėti XIII amžiuje iškilusią Tompėjos pilį. Nors per eilę metų pilis ne kartą buvo atstatyta, tačiau iki šiol išlaikė kone pradinę savo formą, kas yra labai žavu.
Tiesa, užkopus ant Tompėjos kalvos siūlome užsukti ir į Kohtu apžvalgos aikštelę, iš kurios apžvelgsite Taliną. Ši aikštelė yra alternatyva bažnyčios bokštui. Iš aukštai itin gražiai atsiskleidžia ne tik senosios miesto dalies grožis, tačiau ir jos bei moderniosios Talino dalies kontrastas.

Kontrastų kvartalas
Taline užsukite į Rotermanno kvartalą, kadaise buvusį pramoniniu, o štai dabar esantį kur kas tvarkingesnį ir modernesnį. Šiame kvartale matyti itin ryškus perėjimas nuo senosios architektūros ir kvartalo paskirties iki naujosios. Šis kvartalas tikrai sužavės šiuolaikinio dizaino, architektūros gerbėjus.

Įspūdingas parkas
Jei mėgstate gamtą, estetiką, jaukius pasivaikščiojimus ir įstabią supančią aplinką, keliaukite iki Kadriorg parko, vos per kelias stoteles nutolusio nuo miesto centro. Čia Jus pasitiks išpuoselėta aplinka, medžiai, vandens telkiniai. Parke veiklos netrūks ir muziejų mylėtojams, mat čia glaudžiasi meno muziejai. Aplankyti šį parką tikrai verta, nes jis yra kitoks – atvykite ir tuo įsitikinsite. Čia galėsite žavėtis kontrastais tarp žaliuojančios augmenijos ir įspūdingų architektūros šedevrų.

Ką dar aplankyti Taline?

  • gamtos ir estetikos mylėtojams verta užsukti į Danijos karaliaus sodą;
  • apžiūrėkite įspūdingą Aleksandro Nevskio katedrą, kurioje vis dar juntamos rusų tradicijos, dominuoja itin gausi puošyba, įspūdingos mozaikos, kupolai, o varpinėje įsitaisę net 11 varpų, tarp kurių yra ir 15 tonų sveriantis bei didžiausio varpo Taline titulą pelnantis varpas;
  • skirkite laiko dailiai Švč. Mergelės Marijos katedrai, seniausiai ne tik sostinėje, bet ir žemyninėje Estijos dalyje;
  • apžiūrėkite viduramžius menančios miesto sienos sekcijas bei gynybinius bokštus.

Talinas – turtingas, įspūdingas miestas, tobulai sujungiantis seną su nauju ir keliautojams dovanojantis didelę lankytinų objektų įvairovę.