Kelionės į Tanzaniją

Ko tikėtis šalyje

Sveika, Tanzanija! Jus pasitinka laukinės gamtos ir egzotiškos gyvūnijos pasaulis! Tanzanija (angl. Tanzania)

Rytinėje Afrikos dalyje įsikūrusi valstybė, gana egzotišku pavadinimu – Tanzanija. Šalies rytinius krantus skalauja gražusis Indijos vandenynas, dovanojantis dar daugiau puikių spalvų šiai šaliai ir jos kraštovaizdį darantis patrauklų įvairių poreikių keliautojams. Didžioji šalies paviršiaus dalis – plokščiakalnis, o šiaurėje stūkso du ugnikalniai: aukščiausia visoje Afrikoje vieta – jau užgesęs  Kilimandžaras ir veikiantis Meru. Tanzanijos kraštovaizdį margina ir gausus tektorinės kilmės ežerų skaičius, kurių daugiausia susitelkę vakarinėje šalies dalyje, taip pat platus upių tinklas.

Kelionė į Tanzaniją – tai egzotiška kelionė į laukinės gamtos ir plačios gyvūnijos įvairovės šalį.

Ką aplankyti Tanzanijoje?

Pasauliniu mastu žinomais lankytinais objektais, kokius randame pažengusiose šalyse, Tanzanija gal ir negalėtų pasigirti, nes gyvenimo lygis čia gana žemas, didžioji gyventojų dalis susitelkę kaimuose. Bet egzotiškoji Tanzanija keliautojams dovanoja visiškai kitokius potyrius ir atradimų kupiną kelionę.

Svečiuodamiesi šioje tolimojoje Afrikos šalyje aplankykite Tarandžyro nacionalinį parką. Čia turistus pasitinka kvapą gniaužiančios laukinės savanos pievų panoramos su akacijų miškeliais ir kai kur išdidžiai besistiebiančiais baobabais. Be akacijų ir baobabų, augmenija parke skurdi, bet įstabi ir užburianti. Parke išvysite gazeles, antilopes gnu, žirafas, zebrus, kurių migraciją galima stebėti sausuoju periodu. Šiuo laikotarpiu keliautojus stebina ir didžiuliai dramblių būriai.

Tanzanijoje būtinai skirkite dėmesio ir Serengečio nacionaliniam parkui, pirmajam nacionaliniam parkui šalyje ir iki šiol sulaukiančiam bene daugiausia turistų Tanzanijoje. Šis parkas daugiausia žinoma dėl kasmetinės milijonų baltabarzdžių antilopių gnu ir kelių šiltų tūkstančių zebrų migracijos, kvapą gniaužiančios laukinės gamtos. Čia yra galimybė pamatyti ir leopardų, liūtų, raganosių, dramblių, buivolų ir kt.

Dar vienas lankytinas objektas Tanzanijoje – Ngorangoro krateris, kurio gylis siekia net apie 600 metrų. Tai vieta, kurioje išvysite patį įvairiausią Afrikos kraštovaizdį ir gyvūniją, čia Jus pasitiks per pusšimtį didelių žinduolių rūšių, pavyzdžiui: dramblių, tapyrų, liūtų ir daug kitų. Jei čia lankysitės iškart po lietingojo sezono, tai grožėsitės įstabia kraterio pievų žaluma, spalvinga gėlių žiedų jūra.

Dar vienas nacionalinis parkas Tanzanijoje, kurį verta aplankyti egzotiškos gyvūnijos, augalijos ir laukinės gamtos mėgėjams, yra Manjaros ežero nacionalinis parkas. 

Pusšimtį kilometrų besitęsiantis parkas išsidėstęs ties 600 metrų Didžiojo Lūžio slėnio atodanga. Ypatingu grožiu pasižymintis Manjaros ežeras parkui suteikia savotiško kolorito ir paįvairina kraštovaizdį. Tiesa, šis ežeras dažnai vadinamas stebuklingu, kaip vienu gražiausių visoje šalyje jį apibūdino garsus rašytojas Hemingvėjus. Įdomu tai, kad lietinguoju sezonu ežeras patvinsta ir „užkloja“ beveik pusę viso parko teritorijos, bet sausuoju periodu jis labai sumažėja, kartais ežero net tenka gerokai paieškoti.

Praktinė informacija

Valstybinės kalbos Tanzanijoje – suahilių ir anglų.

Oficiali valiuta – Tanzanijos šilingas (TZS). 1 euras atitinka 2 646,61 TZS (skaičiai nežymiai gali kisti, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso).

Tanzanijoje vyrauja tropinis klimatas, dovanojantis gerus orus kone ištisus metus. Vidutiniškai šalyje vyrauja apie 23 laipsnius šilumos. Labiausiai šiluma lepina rugsėjo–lapkričio mėnesiais, rugsėjis–balandis drauge yra ir lietingasis sezonas, o nuo gegužės iki rugpjūčio Tanzanijoje šiek tiek vėsiau (vidutiniškai apie 22 laipsnius) ir sausiau.

Lietuvos Respublikos piliečiams kelionei į Tanzaniją reikalingas LR pasas ir viza.

Dėl skiepų į savo gydytoją kreipkitės iki kelionės likus ne mažiau kaip mėnesiui.

Akylai saugokite savo daiktus, geriau nesivežkite brangių papuošalų.

Nepamirškite, kad kone visur Afrikoje atsiskaitoma grynaisiais pinigais.