Kelionės į Tenerifę

Tenerifėje pasitiks ne tik tobulos sąlygos atostogoms, bet ir kerintis Teidės ugnikalnis. Tenerifė (angl. Tenerife)

Tenerifė – vulkaninė sala, priklausanti Ispanijai ir įsikūrusi netoli Afrikos salų bei plotu esanti didžiausia iš visų Kanarų salų. Tenerifės reljefą daugiausia sudaro salą juosiantys kalnai, o salos centre – vienas didžiausių ugnikalnių pasaulyje – Teidės ugnikalnis. 20 kilometrų skersmens ir kone keturių kilometrų aukščio vulkanas atrodo itin įspūdingai ir reprezentuoja Tenerifę. Centrinis kalnų masyvas salą dalija į dvi klimato sąlygomis ir gamtovaizdžiu skirtingas dalis. Turistai labiau pamėgę pietinę dalį dėl nuolat šviečiančios saulės ir malonios šilumos.

Kelionę į Tenerifę kasmet pasirenka apie penkis milijonus keliautojų.
 

Ką aplankyti Tenerifėje?

Teidės ugnikalnis neabejotinai turi atsidurti sąrašo „Būtina pamatyti Tenerifėje“ viršuje. Nepabijokite (žinoma, jei sveikata leidžia) užkilti į kalną. Tam galėsite pasirinkti vieną iš kelių būdų: keltuvas, kojos (lipsite 3 718 metrų į kalną) arba kombinuotas būdas, t. y. dalį kelio važiuojate automobiliu, tada iki tam tikro taško kylate keltuvu ir galiausiai kelionę baigiate kopdami patys. Jei norėsite kopti į pačią viršūnę, reikės gauti specialų leidimą, nes kiekvieną dieną įleidžiama ribotas žmonių skaičius.

Svečiuodamiesi šioje saloje apžiūrėkite šimtus metų skaičiuojantį drakonmedį – seniausią pasaulio medį. Jo aukštis – 16 metrų, o kamieno apimtis siekia net dvi dešimtis metrų.

Adeje miestelyje pamatysite Pragaro tarpeklį, kurio siauras takelis veda prie aukščiausio salos krioklio. 

Norintiems pasigrožėti gamtos sukurtais stebuklais verta aplankyti Giuimaro slėnyje stūksančias laiptuotas piramides, Teno gamtos parką, vulkano gyslų labirintą šalia Ikodo miestelio.

Tenerifėje verta aplankykite Loro parką, daugelio lankytojų įvardijamą kaip vieną geriausių Europoje. Šiame parke lankytojus pasitinka gausybė papūgų, susižavėjimą kelia nuostabūs delfinų pasirodymai, orkų šou, taip pat ir beždžionėlių. Tiesa, pastarųjų šou priklauso nuo jų nuotaikos.

Aplankykite tikruosius Tenerifės paplūdimius. Ar žinote, kad geltono smėlio paplūdimiai, kurie yra pamėgti poilsiautojų, yra dirbtiniai? Tikrieji Tenerifės paplūdimiai yra pilkos arba net juodos spalvos.

Jei į Tenerifę atvyksite su vaikais, veiklos tikrai netrūks. Būtinai leiskitės kateriu į delfinų stebėjimo vietą vandenyne, Los Gigantes miestelyje. Ir vaikams, ir tėvams įspūdžiai liks neišdildomi. Mažuosius ypač sudomins beždžionėlių parkas netoliese Playa de La Americas. „Monkey Park“ nėra didelis, bet čia lankytojų laukia įvairių rūšių beždžionės, kurias mažieji keliautojai galės pamaitinti. Su vaikais keliaukite ir į Siam vandens atrakcionų arką šalia Costa Adeje.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba – ispanų. Nesunkiai susikalbėsite tokiomis užsienio kalbomis kaip anglų, vokiečių.
  • Nacionalinė valiuta – euras.
  • Kone visi vietiniai yra katalikai.
  • Tenerifė džiugina visus metus atostogoms pritaikytu oru - ypač pietinėje salos dalyje. Nors šilta čia visus metus, bet tikrąja vasara laikomas laikotarpis nuo birželio iki spalio. Liepa ir rugpjūtis – patys karščiausi mėnesiai, termometrų stulpeliai neretai šokteli net iki 30 laipsnių. Ruduo pietinėje salos dalyje pasirodo spalio mėnesį. Temperatūra džiugina, bet nuotaiką gadina vis dažiau pasitaikantis lietus.
  • Po salą keliaukite autobusu arba išsinuomokite automobilį. Turėdami automobilį būsite nuo niekieno nepriklausomi ir galėsite savo nuožiūra keliauti bei pažinti Tenerifę.
  • Jei Tenerifėje planuojate kopti į Teidės viršukalnę, specialiu leidimu pradėkite rūpintis gerokai anksčiau, pavyzdžiui, iki kelionės likus porai mėnesių.
  • Turistų mėgiamose vietose būkite budresni ir akyliau saugokite savo daiktus.