Kelionės į Varanasį

Varanasis – šventa vieta, kurioje garantuojamas stiprus emocinis užtaisas! Varanasis (angl. Varanasi)

Varanasis, anksčiau buvo žinomas kaip Benares arba Kašiu, driekiasi šiaurinėje Indijos dalyje, palei Gango upę. Nesuklysime pasakę, kad šis miestas – tai galingiausią emocinį užtaisą garantuojanti vieta visoje šalyje.

Kelionė į Varanasį – tai kelionė į kultūros ir istorijos centrą, vietą, induistų laikomą švenčiausia visoje Žemėje. Kiekvienais metais čia suplūsta apie vieną milijoną piligrimų (budistų ir induistų). Varanasyje – per tūkstantį šventyklų. O įdomiausia tai, kad jos pastatytos skirtingais laikotarpiais, todėl reprezentuoja skirtingas tradicijas ir kultūras.

Kultūriniu požiūriu miestas itin turtingas ir ypatingas. Kelionė į Varanasį – proga pamatyti sakralinį momentą, kai kiekvieną rytą auštant, daugybė maldininkų leidžiasi laiptuotomis terasomis prie Gango upės, kurią laiko esant šventa, kur atlieka religinius ritualus. Saulei tekant ir pirmiesiems jos spinduliams nugairinus žemę, tikintieji neria į Gango vandenis, tikėdami, jog taip nuplauna nuodėmes. Taigi Jūs galite tapti tokios sakralinės ceremonijos liudininkais.
 

Ką aplankyti Varanasyje?

Varanasis keliautojams siūlo įspūdingų, mistika dvelkiančių reginių, galybę šventyklų, paslaptingą atmosferą bei ypatingą kraštovaizdį.
Varanasyje neabejotinai sužavės ghatai – Gango pakrantėje esantys laidojimo laiptai. Tai išskirtinis reginys, mūsų, europiečių akiai visiškai unikalus ir nepažįstamas. 
Apžiūrėkite Auksine vadinamą Višvanato šventyklą, garsią savo stogu – jį dengia net aštuoni šimtai kilogramų aukso! Vakariniame Gango krante stūksanti šventykla mieste yra viena reikšmingiausių. Nepaisant to, kad ne kartą buvo sugriauta - šiandien ji atstatyta ir pritraukia didžiulius smalsuolių srautus. Tiesa, jei esate ne induizmo religijos atstovas, į šventyklos vidų nepateksite. O ir eksterjerą apžiūrėti ne taip paprasta – šventyklą ne induistai gali pamatyti tik iš namo, esančio kitoje gatvės pusėje.

Svečiuodamiesi Varanasyje būtinai pasivaikščiokite senamiestyje. Siauros, jaukios gatvelės yra būdingos neretam senamiesčiui, bet štai kas nustebins šiame – karvės! Taip, būtent, senamiestyje galite prasilenkti su laisvai vaikštinėjančiomis karvėmis.

Dėmesio verta XVIII amžiaus Durga šventykla, kurios pagrindiniai gyventojai... beždžionėlės. Tad nenustebkite, jei išgirsite šią šventovę vadinant Beždžionių šventykla. Į jos vidų patekti taip pat nepavyks – įleidžiami tik induistai. Bet galite aplankyti Durga šventyklos kiemą. Visai netoli nuo Durga šventyklos įsitaisiusi ir kita, ne ką mažiau daili šventykla – Tulsi Manaso. Pastaroji dvelkia modernumu ir prabanga – ji pastatyta iš marmuro. Užsukite ir į Bharat Mata šventyklą, kurioje galėsite išvysti unikalų milžinišką marmurinį Indijos žemėlapį.

Jei jau viešite Varanasyje, tai galite nuvykti ir į netoliese (vos už 10 kilometrų) esantį Sarnathą – budistams labai reikšmingą vietovę, kurioje Buda savo pasekėjams sakė pirmąjį pamokslą, kur įkūrė ir pirmąją budistų bendruomenę. 

Kurį nors viešnagės vakarą Varanasyje, jau sutemus, skirkite laiko aarti ceremonijai – nepaprasta patirtis pamatyti tokias mistiškas apeigas, kurių paskirtis yra pasveikinti šventąją Gango upę.

Praktinė informacija

  • Varanasyje daugiausia kalbama hindi kalba, bet apskritai vietiniai moka bent kelias savo kalbas, vyrauja labai daug dialektų. Daugelyje vietų susikalbėsite angliškai.
  • Nacionalinė valiuta – Indijos rupija (INR). 1 euras atitinka 77 INR (šiek tiek gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso).
  • Vyrauja tropinis klimatas, todėl planuodami kelionę atsižvelkite, kad tuo metu Varanasio nemerktų liūtys. Jei norite išvengti liūčių sezono, į Varanasį vykite rugsėjo–balandžio mėnesiais.
  • Eidami į šventyklas apsirenkite santūriai – drabužiai turi dengti pečius, pilvą, kojas bent iki kelių. Į šventyklas einant reikia nusiauti. Gerbkite vietinę religiją, jų papročius ir tradicijas.
  • Nevartokite vandens iš čiaupo, geriau įsigykite parduotuvėse.
  • Nepirkite maisto iš gatvės, nes yra tikimybė, kad pagamintas jis buvo antisanitarinėmis sąlygomis.
  • Nerūkykite viešose vietose.
  • Planuodami kelionę į Varanasį pasirūpinkite viza.