Kelionės į Veneciją

Adrijos karaliene vadinama Venecija sužavės ne tik kanalų voratinkliu, architektūra, bet ir garantuos turiningas kultūrines atostogas. Venecija (angl. Venice)

Šiaurės rytinėje Italijos dalyje įsikūrusi Venecija yra tituluojama vienu romantiškiausių miestų Europoje. Kanalai – tai Venecijai būdingas unikalus ypatumas, masinantis didžiulius turistų srautus.

Miestas įkurtas dar V amžiuje, o nuo XIII amžiaus jo, kaip jūsų uosto, reikšmė sparčiai augo. Visgi miesto istorijoje būta ir pakilimų, ir nuopuolių. 1987 metais Venecija įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą, o kelionė į šį miestą yra daugelio romantikai neabejingų svajonė.

Venecija – miestas, pastatytas ant žemų Adrijos jūros vandenų, turintis daugiau kaip šimtą salelių ir maždaug pusantro šimto kanalų. Maža to, saleles tarpusavyje jungia net apie keturis šimtus tiltų!
 

Ką aplankyti Venecijoje?

Siauros miestą vagojančios gatvelės, platus kanalų voratinklis, tiltų ir tiltelių kuriama romantiška atmosfera bei sklandanti viduramžių dvasia – tai Venecija. Ką joje pamatyti ir nuveikti?

Venecijos kanalais kursuoja klasikinė šio miesto transporto priemonės – gondolos. Tad pirmiausia viešintiems čia siūlome pasiirstyti šiomis valtelėmis. Žinoma, malonumas nebus iš pigiųjų, bet tikrai ne kiekviename mieste turėsite progą išbandyti tokią unikalią pramogą.

Miesto centrą rėžia pagrindinis kanalas mieste – Canal Grande. Būtent ties šiuo kanalu anuomet spietėsi įtakingiausių bei turtingiausių Venecijos šeimų būstai, todėl plaukdami juo išvysite įspūdingus, prabanga alsuojančius, auksu dekoruotus pastatus. Žinoma, dabartinis vaizdas neprilygsta tam, kuris čia spindėjo kadaise, bet neabejojame, kad liksite sužavėti.

Svečiuodamiesi Venecijoje aplankykite Šv. Morkaus aikštę – turistų labai mylimą vietą. Ar žinote, kad pats Napoleonas aikštę yra pavadinęs elegantiškiausia svetaine Europoje? Atsipūskite jaukioje kavinukėje ir gardžiuodamiesi puodeliu aromatingos itališkos kavos pasigėrėkite aikštėje verdančiu gyvenimu. Apsilankę Šv. Morkaus aikštėje apžiūrėsite ir didingai stūksančią Šv. Morkaus baziliką, išsiskiriančią kryžiaus formą atitinkančia struktūra. Sužavės bazilikos eksterjeras, gausiai dekoruotas mozaikomis, daugiausia reprezentuojančiomis Bizantijos meno ypatumus. Ne mažiau didinga ir bazilikos viduje. Čia, be įspūdingo interjero, akį kausto auksu ir brangakmeniais puoštas altorius.

Čia pat Šv. Morkaus aikštėje dėmesio vertas ir dar vienas objektas – Kampanilė su apžvalgos aikštele pačioje viršūnėje. Nepraleiskite progos apžvelgti Venecijos iš aukštai - 99 metrų aukštyje esanti apžvalgos aikštelė atvers įstabų vaizdą į Venecijos lagūną.

Jei esate neabejingi menui, tai Venecija Jums garantuos idealias, turiningas kultūrines atostogas. Čia vyksta daug kultūrinių renginių, daug dėmesio skiriama šiuolaikiniam menui. Jei lankysitės čia vasario mėnesį, tikėtina, gausite progą sudalyvauti garsiajame Venecijos karnavale, trunkančiame maždaug porą savaičių. Karnavalo metu Šv. Morkaus aikštėje vyksta įspūdingas kaukių paradas, o Didžiajame kanale – gondolų paradas. Karnavalo spindesyje, šurmulyje paskęsta visa Venecija –išties įspūdingas reginys.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba – italų. Vietiniai vartoja daug italų kalbos dialektų. Turistų lankomose vietose su turizmo sektoriuje dirbančiu personalu susikalbėsite angliškai, taip pat, tikėtina, vokiškai, prancūziškai, graikiškai, kroatiškai ar albanų kalba.
  • Nacionalinė valiuta – euras (EUR).
  • Venecijoje vyrauja subtropinis drėgnokas klimatas, kuriam būdingos labai karštos ir drėgnos vasaros bei vėsios žiemos. Vasaromis vidutinė oro temperatūra dienomis vyrauja apie 27 laipsnius, bet rugpjūčio mėnesį būna kur kas karščiau. Šalčiausią žiemos mėnesį vidutiniškai atvėsta iki 5 laipsnių šilumos.
  • Neplanuokite kelionės į Veneciją rugpjūtį, jei esate jautrus karščiui – šį mėnesį čia kepina apie 30 laipsnių viršijantis karštis.
  • Po Veneciją keliauti galėsite tikrai ne tik nuostabiosiomis gondolomis, bet ir mums įprastu transportu: autobusais, miesto centre patogiausia – pėstute.