Kelionės į Vilnių

Vilnius – miestas, turintis kuo sužavėti

Lietuvos sostinė yra įspūdinga. Tai rodo ir jos gyventojų meilė šiam miestui, ir didžiuliai turistų iš svečių šalių srautai. Modernus ir drauge senąją architektūrą išsaugojęs, turizmui tobulai pritaikytas miestas kviečia apsilankyti visus, kurie neabejingi istorijai, archeologijai, architektūrai, menui, tradicijoms. Milžiniška dėmesį kaustančių statinių ir kitų lankytinų objektų gausa neleidžia suabejoti, jog čia žinių ir atradimų bagažą papildys kiekvienas.

Televizijos bokštas
Vilniečiams gerai žinomas, kitiems Lietuvos gyventojams daugiau ar mažiau matytas, tačiau vis vien viliojantis, o štai užsienio svečiams jis yra itin įdomus ir patrauklus kelionės taškas. Puikią patirtį dovanoja galimybė pakilti aukštyn ir apžvelgti Vilniaus miestą iš itin aukštai!

Šv. Jonų varpinė
Mėgstantiems apžvalgos aikšteles ir kitas vietas, atveriančias įstabius vaizdus rekomenduotume užsukti ir į Šv. Jonų bažnyčios varpinę. Iš jos Vilniaus senamiestis, susispietę raudoni stogai bus tarytum ant delno.

Katedra
Viešėti Vilniuje ir neužsukti į nuostabiai gražią Vilniaus katedrą? Ne, negalite iš savęs to atimti! Čia vyrauja įstabi aura, ramybė, ore sklandantis sakralumas. Pačioje katedroje tikrai yra į ką akis paganyti, o dar daugiau įspūdžio suteikia po katedros grindimis tūnantys požemiai. Norėdami leistis į istorijos ir atradimų tunelius turėtumėte užsiregistruoti ekskursijai.

Valdovų rūmai
Visai Katedros pašonėje įsitaisę Valdovų rūmai taip pat verti, kad būtų apžiūrėti. Tai itin reprezentatyvus muziejus tiek vizualiai, tiek savo turiniu. Čia Jūsų laukia keturios nuolatinės ekspozicijos, supažindinančios su šios vietos funkcijomis, pristatančios unikalias menes, ginkluotę, muzikos ypatumus, kunigaikščių bei rūmų gyventojų kasdienybę ir kt.

Muziejų gerbėjams
Vilnius – muziejų turtingas miestas. Jų įvairovė leis turiningai laiką praleisti kino, muzikos, tapybos ir kitų meno sričių gerbėjams, taip pat besidomintiems istorija, archeologija ir kt. Negana to, čia yra nemažai muziejų, kuriuose smagiai laiką praleis šeimos su vaikais.
Tad siūlome nepraeiti pro šalį ir į savo maršrutą įtraukti Žaislų muziejų, MO muziejų, Bažnytinio paveldo muziejų, Lietuvos nacionalinį muziejų, Iliuzijų muziejų, Energetikos ir technikos muziejų, Taikomosios dailės ir dizaino muziejų, Geležinkelių muziejų, Pinigų muziejų ar kitus. Kiekvienas pasirinkite tai, kas Jums įdomu arba strateginiu požiūriu yra patogiausia aplankyti.

Ji seniausia, autentiška ir įsitaisiusi senojoje miesto dalyje. Kas tai?
Kalbame apie nuostabią Vilniaus senamiesčiu vilnijančią Pilies gatvę, istoriniuose šaltiniuose minimą dar 1530 metais. Pirmiausia ši gatvė žavi autentišku akmenų grindiniu. Taip pat į akis krenta architektūra – unikalūs pastatai yra puikus pavyzdys, kaip estetiškai ir žavingai atrodo skirtingus architektūros stilius reprezentuojančių pastatų draugystė – čia susipina grakščioji gotika, nuostabusis renesansas, puošnumu žavintis barokas.

Napoleonui jos išsinešti nepavyko...
Vaikštinėdami Vilniaus senamiesčio gatvelėmis užsukite į Šv. Onos bažnyčią ar bent apžiūrėkite ją iš išorės. Ji – neabejotinas gotikos šedevras. Nenuostabu, jog, anot legendos, ant delno ją išsinešti  norėjo pats Napoleonas. Pastarajam nepavyko, tad šiandien tiek vilniečiai, tiek miesto svečiai gali grožėtis įspūdingais architektūriniais sprendimais.

Žaliojo miesto turtai
Vilnius yra nuostabus žaliasis miestas, turtingas įstabių gamtos kampelių, tad jei trokštate pavaikštinėti gryname ore, pasirinkimų turėsite daug. Vienas iš tokių yra Kairėnų botanikos sodas – tobula, estetiška, žavi erdvė ne tik pabūti gryname ore, tačiau ir pasigrožėti nuostabiais augalais ir jų kompozicijomis.

Tai tik mažas žiupsnelis to, ką kiekvienam vietiniam ar miesto svečiui gali pasiūlyti Vilnius – įvairiapusis miestas nustebins net tuos, kurie apkeliavę pusę pasaulio!