Kelionės į Braziliją

Ko tikėtis šalyje

Brazilijoje Jus pasitiks didžiausios džiunglės, vandeningiausia upė, kvapą gniaužiantys kriokliai ir svetingi portugalų kalba kalbantys vietiniai. Brazilija (angl. Brazil)

Brazilija, kurios visas pavadinimas skamba taip – Brazilijos Federacinė Respublika, yra Pietų Amerikos žemyne įsikūrusi valstybė, kurios žemėlapyje nepastebėti tiesiog neįmanoma – ji šiame žemyne didžiausia. Didžiausia ne tik čia – pagal dydį ir gyventojų skaičių Brazilija patenka į pasaulio šalių penketuką ir užima garbingą penktąją vietą.
Iš vienos pusės šalį juosia didingieji Andai, o kitoje – tyvuliuoja Atlanto vandenynas. Ilgą laiką Brazilija buvo Portugalija  kolonija, kad dar ir šiandien šalis išlaikiusi portugališkąją dvasią, kurią išduoda ne tik kalba.
Geografiniu požiūriu šalis labai įvairiapusė, todėl nustebins gamtos stebuklais, įstabiais kampeliais. Didelę šalies dalį „užgrobę“ Amazonės miškai, kurių užimama teritorija prilygsta Australijos plotui. Be šių miškų, milžiniškų kalnų, Brazilijos kraštovaizdį vagoja  didžiulės upės, pavyzdžiui, Amazonė – vandeningiausia upė visame pasaulyje.
 

Ką aplankyti Brazilijoje?

Ar žinote, kas vadinama mūsų planetos plaučiais? Tai – Amazonija. Todėl bent trumpam užsukite ten, kur pasigamina pusė visos Žemės deguonies. Būtent čia Jūsų dėmesio ir fotoaparatų blyksčių laukia ir vandeningiausia – o kai kurių specialistų tituluojama ir ilgiausia – pasaulio upė.
Kelionė į Braziliją – tai proga pamatyti įspūdingą reginį – Igvasu krioklius. Čia kone trys šimtai vandens srovių vieningai krinta žemyn, sudarydamos nepaprastai įspūdingą vaizdą. Net būnant už keliolikos kilometrų jau  girdimas krioklių šniokštimas. Būtinai turite pamatyti šį kvapą gniaužiantį reginį.
Galite aplankyti ir Agvas kentes lygumą, garsią karštųjų mineralinių vandenų šaltinių gausa. Jei tikėtume legenda, tai kažkur giliai miškuose, visai netoli šios lygumos, stūkso snaudžiantis ugnikalnis, kuris ir šildo šaltinių vandenis.
Svečiuodamiesi Brazilijoje turėtumėte pamatyti unikalų reiškinį – sniego baltumo Lensois Maranhenses dykumą. Pastaroji driekiasi šiaurės rytinėje šalies dalyje, to paties pavadinimo nacionaliniame parke. Tiesa, vieni šią vietą vadina dykumą, kiti – ne. Nors čia vėjas nuolat pusto smėlį, lankytojus stebina tiesiog po kojomis telkšančios lagūnos. Liepos–rugsėjo mėnesiais lagūnos prisipildo vandens ir nusidažo žaliomis, mėlynomis spalvomis – reiškinys ne tik gražus, bet ir ganėtinai keistas.
Mėnulio slėnis – dar viena įstabi vieta Brazilijoje, kurią būtinai įtraukite į savo „Ką aplankyti Brazilijoje?“ sąrašą.  Šis slėnis – tai uolėtoji vietovė, susiformavusi dėl labai sraunios upės įtakos.

Aplankykite į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktą Fernando de Noronha archipelagą. Tik turėkite omenyje, kad archipelago lankytojų srautai labai griežtai ribojami. 21 sala – tiek jų sudaro šį archipelagą, itin mėgiamą nardytojų ir gamtos mylėtojų.

Lankytis Brazilijoje ir nesudalyvauti bent viename garsiajame karnavale? Tikrai būtų neatleistina! Karnavalai visuomet asocijuojasi su šia šalimi, tai tarsi jos vizitinė kortelė, simbolis. Todėl jei Brazilijoje viešėsite vasario mėnesį, nepraleiskite progos savo akimis išvysti tikrojo braziliško karnavalo. 

Įdomu tai, kad Brazilijos sostinė turi tokį pat pavadinimą – Brazilija. Būtinai aplankykite šį didmiestį, modernų ir šiuolaikišką.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba Brazilijoje – portugalų. Daugelyje vietų susikalbėsite ir angliškai bei ispaniškai. Jei viešėsite šalies pietinėje dalyje, čia kai kur turėtumėte nesunkiai susikalbėti vokiškai ar itališkai.
  • Didžioji dauguma vietinių yra katalikai.
  • Nacionalinė valiuta – Brazilijos realas (BRL). 1 euras atitinka 3,72 BRL (skaičiai šiek tiek gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso).
  • Brazilijos klimatui būdingi regioniniai skirtumai. Pavyzdžiui, Amazonės žemumoje vyrauja pusiaujui būdingas klimatas – čia drėgna ir karšta, dažni krituliai, o vidutinė temperatūra siekia apie 27 laipsnius. Šalies aukštumoms būdingas subekvatorinis klimatas – čia drėgna, kritulių keliskart mažiau, nei Amazonės žemumoje. O štai pietinei Brazilijos daliai būdingas subtropinis jūrinis klimatas, kai vasarą vidutinė temperatūra siekia apie 13 laipsnių šilumos (liepos mėnesį), o žiemą – vidutiniškai apie 24 laipsnius šilumos (sausio mėnesį).